Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Vedle manžela si připadám nemožná

Vedle manžela si připadám nemožná

Potřebuju se svěřit. Jsem podruhé vdaná, první manželství mi nevyšlo, mám ale obavy, že i s tím druhým jsem to nějak nezvládla.

První manžel byl šílený flegmatik a lempl. Vnímat jsem to začala po narození našeho dítěte, kdy se dokázal doma jen válet a byl líný zvednout zadek a cokoli udělat. K tomu ještě nadávky a vulgarity na denním pořádku. Když byly dcerce dva roky, rozvedli jsme se, podnět k rozvodu jsem dala já. Už jsem to prostě nemohla snášet. Teď je dceři šest a svého otce prakticky nezná, velmi rychle ji od sebe odstřihl. Každý měsíc mi od něj přijdou alimenty na účet a jinak o něm nic nevím.

Před třemi roky jsem se seznámila se svým současným manželem. Byl pravý opak toho předchozího a přesně to mi na něm imponovalo. Pracovitý, pečlivý, odpovědný. Po dvou letech chození jsme se vzali a teď máme půlročního chlapečka. A já mám pocit, že se situace opakuje, i když v opačném gardu.

Manžel je totiž vysloveně hyperaktivní, nebo nevím, jak jinak bych to nazvala. Nevydrží jen tak odpočívat, pořád musí vyvíjet nějakou činnost. Přijde z práce a doslova si vymýšlí, co bude dělat. Pořád něco opravuje, převrtává, vylepšuje. Často se zapojuje do domácích prací, sám od sebe vezme vysavač a vyluxuje celý byt, když slyší, že doprala pračka, okamžitě vystřelí a jde pověsit prádlo. Po večeři, než uložím děti, dokonale uklidí kuchyň a povalující hračky atd.

Možná si říkáte, že proboha na co si stěžuju. Já vím, že takhle napsané to vyznívá jako idyla, co by leckteré ženy za takového chlapa doma daly. Jenže on to tak růžové není. On totiž všechno, co dělá, dělá s takovým tím demonstrativním pocitem, že než bych se k tomu dokopala já, tak on už to má desetkrát hotové. Nesnese, když chvilku sedím, okamžitě upozorňuje, co je potřeba udělat a dodá, jak mu to je trapné že mi on, jako muž, musí říkat, abych vyžehlila apod. Přitom si nemyslím, že jsem nějaká lemra, domácnost normálně zvládám, ale taky si ráda přes den aspoň na chvilku sednu. Mám dost běhání kolem dětí, dcera chodí do první třídy, do toho miminko. Nejsem stroj.

Nejhorší je, že začíná hodně sekýrovat i dceru, každý den jí kontroluje pokojíček, jak má srovnané skříňky a šuplíky, když si vezme na hraní nějakou hračku a neuklidila tu, se kterou si hrála před tím, tak jí dává neskutečné kázání, že z toho kolikrát doslova rostu a mám chuť na něj zařvat, ať sklapne.

Celkově mi prostě v našem manželství přestává být dobře, připadám si nemožná a neschopná, protože jeho pracovitosti nikdy nemůžu dosáhnout. Mám z toho všeho docela deprese, protože jsem se vlastně už podruhé v životě takhle sekla ve výběru partnera.

Možná to ale vidím všechno moc katastrofálně, třeba mi dokážete poradit, jak se nad kárání takhle hyperaktivního chlapa povznést. Chtěla bych se naučit to nějak házet za hlavu a netrápit se, ale moc mi to nejde. Pokaždé, když mě načapá, jak nic nedělám a začne mě sekýrovat, cítím se strašně a kolikrát z toho nemůžu večer ani usnout.

Blanka


14.10.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 52   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vedle manžela si připadám nemožná

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-52
Verera
Verera - 14.10.2013 18:54

Monik: No, nevím, jestli to přesně odpovídá definici asertivity, ale je to zlatá střední cesta mezi tím, aby se člověk cítil špatný, protože si nechá vnutit hodnocení jiné osoby a agresivním vylítnutím na manžela, ať ji laskavě s celým úklidem vleze na záda a jestli se mu to nelíbí, na netu si jistě obratem zvládne stáhnout žádost o rozvod, doprovázeným kopnutím, které uvede v pád komínky prádla a knih, které ji manžel předtím nutil poskládat a přeměřoval jí pravé úhly úhloměrem.smajlik - 68

 
Monik
Monik - 14.10.2013 18:00

Verera: Jinak teda poznamky podobneho typu jsem mela na manzela, kdyz mel podobne tendence a povazovala jsem to za flegmatismus.
Tak jsem vlastne krasne asertivni smajlik - 61smajlik - 68

 
Monik
Monik - 14.10.2013 17:58

mam-ča: 17:09 "ve znameni hadru na podlahu" smajlik - 47smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

Jinak souhlasim, ze Verera to moc hezky napsala smajlik - 47

 
mam-ča
mam-ča - 14.10.2013 17:09

Verera: 16:13 Úžasný ! Zkopírovala jsem si Tvůj příspěvek. Nikdy bych to nedokázala tak pěkně zformulovat.
Já mám chorobně pořádnou tchýni. Narodila se ve znamení panny, ale já tvrdím, že je narozená ve znamení hadru na podlahu.
V uklízení vidí smysl života, a kdo to má jinak, je bordelář. smajlik - 58

 
PEGG
PEGG - 14.10.2013 16:47

1234-5 - 14.10.2013 16:37smajlik - 47smajlik - 68 a nejlépe aby vyfasoval nějakou opravdovou šmudlusmajlik - 68

 
1234-5
1234-5 - 14.10.2013 16:37

Jdi do "Výměny manželek" smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Verera
Verera - 14.10.2013 16:13

Dokončení:

Jestli to bude účinné, těžko říct, ale nic lepšího jsem za léta strávená s extrémně čistotnou maminkou naobjevila (kromě toho, že jsem jí jednou spočítala, kolik dní v roce stráví úklidem, to ji možná donutilo k zamyšlení, pamatuje si to ještě teď).

Manžel buď časem pochopí, nebo se unaví a nebo odejde hledat partnerku, která má větší pochopení pro to ,jak se vzorně stará o rodinu a nedovolí jí zahynout ve špíně.

 
Verera
Verera - 14.10.2013 16:13

Existují skupiny lidí, pro něž se středem jejich života stala činnost, která je obecně považována za prospěšnou. Napadá mě úklid a sport, možná jich bude i víc. Ovšem tito jedinci tuto činnost dotáhli do extrému, což by byla jejich věc, kdyby všechny, kteří ji provozují méně nepovažovali za něco méněcenného a okamžitě zralého na převýchovu.

Takový militantní sportovec každé usednutí na gauč komentuje slovy : " neválej se tu lenochu, běž si zaběhat". Agresivní uklízeč zase všechny, kdo nedosahují domácnosti nablýskané na jeho úroveň a tráví úklidem méně času než on, označuje za bordeláře. Dokáže být velice nepřijemný, ba i kousavý, jestliže si objekt převýchovy například dovolí sednout ke kafi, aniž umyl nádobí.

Najít správný přístup k těmto typům, pokud s nimi žijeme ve společné domácnosti a rádi bychom tak setrvali, není jednoduchý. Oni mají svoji pravdu , podloženou lékařskými výzkumy a reklamami na čisticí prostředky a o ničem jiném nehodlají diskutovat. Pokud se poddáme, zjistíme, že trávíme většinu volného času způsobem, který nám není příjemný, jen ustupujeme tyranii pro klid v rodině.

Útokům militantního sportovce se lze účinna bránit nějakým tím vymknutým kotníkem , mdlobami po výstupu na kopec apod. ovšem s uklízečem je to horší, před ním není úniku. Snad jen uzamknout osobní skříň a zvolit asertivní přístup: Uklízej si, když musíš, ale mě s tím neobtěžuj, podle mě je tu uklizeno (příp. já mám v plánu uklidit, až bude tma, teď jdeme s dětma ven). Na případné výčitky: " Já se tu dřu a ty se couráš venku /na nic nesáhneš" " Tak jsi měl jít s náma/ sáhla bych, kdybys mi to nechal, tak si stěžuj jen sám sobě". "Musel jsem to udělat, když to nikdo jiný neudělá" - "Nemusel, nádobí ještě nikdy nikam neuteklo." Dřu se a nikdo to neocení" - "Konečně jsi na to přišel, nechceš si najít něco užitečnějšího? "......prostě něco v tomto stylu. Uklízeč dává najevo opovržení bordelářem, bordelář tedy může uklízeče zasáhnout na citlivém místě tím, že mu zase dává najevo, že jeho uklízecí mánie je zcela zbytečná.

Jestli to bude účinné, těžko říct, ale nic lepšího jsem za léta stráv

 
Kaliban
Kaliban - 14.10.2013 16:06

Souhlasím s tím, že to může být plíživé psychické domácí násilí. Něco podobného jsem zažila, začalo to plíživě a pak už jsem se jen omlouvala, naštěstí jsem z toho dokázala utéct. Nedokazuje si náhodou něco? Nekompenzuje si vlastní problém? Pak mu totiž náramně vyhovuje, že tu chybu hledáš u sebe, o to totiž jde. A pokud dělá kázání dceři a ty máš chuť zařvat - zařvi. Prostě to udělej. Nebo na všechno kýváš a třeseš se u toho? Tohle totiž zdaleka nevypadá idyla. Mimochodem, docela by mne zajímalo, jak probíhalo to "dva roky jsme spolu chodili".

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 14.10.2013 15:06

Vikina
tak nějak si to někteří myslí.

 
Stanik
Stanik - 14.10.2013 14:58

bych mu rekla, ze nemusim nic delat, kdyz ono to tak bajecne zvlada... a pokud by jeste mlel, dala bych si demonstrativne spunty do usi.

 
modroočka
modroočka - 14.10.2013 14:44

NEŽIJEME PROTO, ABYCHOM JEN PRACOVALI, ALE PRACUJEME PROTO, ABYCHOM MOHLI ŽÍT!
Řekla, že jdeš z extrému do extrému. A oba chlapi Tě kritizují/kritizovali za Tvoji jedinečnost.
Nenech se odradit - jsi v pořádku, jen oni mají abnormálnost.
A pokud Tě milují, budou Tě milovat takovou jaká jsi i s dětmi, aniž by je manžel sekýrova. Tvoji dceru,
On by se měl nad sebou zamyslet a nevnucovat svůj životní styl/pohyb dalším členům rodiny. Ale hledat řešení, aby Vám všem bylo dobře a psychicky Vás nevydíral, netrestal. smajlik - 45

 
Vikina
Vikina - 14.10.2013 14:24

Otec se vrací z práce a vidí, jak jeho tři děti sedí před domem, stále jsou v pyžamech a hrají si v blátě mezi prázdnými krabičkami od číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Dveře od manželčina auta jsou otevřeny, stejně jako dveře do domu a nikde není ani stopa po psovi.
Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek. Lampa byla převrácená, běhoun skrčený pod zdí. Uprostřed pokoje hlasitě... hrála televize na kanálu s kreslenými pohádkami a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku. V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, zbytky snídaně rozházené po stole, lednice byla otevřená, psí žrádlo bylo vysypané na podlaze, rozbitá sklenička ležela pod stolem a u zadních dveří byla uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíce na další hračky a šlapajíce po oblečení. Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi od koupelny prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo a další rozházené hračky. Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo i stěny byly pomalovány zubní pastou. Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu.
Podívala se na něj, usmála se a zeptala se jak se měl celý den. Podíval se na ní nedůvěřivě a zeptal se: "Co se tu dnes stalo?"
Usmála se a odpověděla: "Pamatuješ si, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mě "Co si do prdele dělala dnes celý den?"
"Ano.", odpověděl muž nejistě.
"Tak dnes jsem to neudělala."

 
Ivča+3
Ivča+3 - 14.10.2013 14:15

Almega: Já mám takovou macechu, je v důchodu a na minutu se nezastaví smajlik - 76. Až večer u ordinacesmajlik - 68. Mého tatíka ovšem honí laskavými slovy: Kájiko, je třeba udělat tohle a tamhleto... S Arsenicem souhlasím smajlik - 64.
A kup mu třeba 20 vstupenek na plavání nebo do posilovny, když se doma nudí, at se jde vybít jinam! Ale nenech na sebe křičet, řekni mu svůj názor. Dělat že nic a v noci brečet do polštáře je varianta vedoucí do pekel.

 
kubikm
kubikm - 14.10.2013 14:05

PEGG - 14.10.2013 11:43
zrovna říkám, to pořád sedí doma?? proč nejdou všichni ven, do parku nebo tak něco?
nebo sportovat....je tolik možností a oni jen doma,..smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-52
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.