Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pochází z jehovistické rodiny. Co mám dělat?

Pochází z jehovistické rodiny. Co mám dělat?

Je mi sedmadvacet, jsem svobodná, bezdětná. Před třemi roky jsem dostudovala, osamostatnila se a žiju sama v pronajatém bytě. Na kluky jsem nikdy zrovna štěstí neměla, mockrát jsem se zklamala. Asi je to tím, že jsem spíš nesmělá, neseznamuji se lehko, dlouho mi trvá, než někomu začnu důvěřovat.

Před dvěma měsíci jsem poznala sympatického a příjemného mladého muže, je stejně starý jako já. Párkrát jsem se oťukli, zašli na večeři, do kina a začal se mezi námi rodit vztah. Je mi s ním moc hezky. Rozumíme si, je milý, ohleduplný, má hodně vyvinutý smysl pro rodinu a co jsem si všimla, hezký vztah k dětem.

Trápí mne však jedna věc. Před třemi týdny se mi svěřil, že jeho rodiče i oba sourozenci jsou svědkové Jehovovi. Vstoupili do té církve před deseti lety, přítel tvrdí, že on její stoupenec ale není. Rodiče ho sice pravidelně přemlouvají a různě přesvědčují, on v tom však má prý jasno.

Když mi to řekl, malinko to se mnou otřáslo. Z jakékoli náboženské sekty mám docela hrůzu, představuji si, co by mohlo následovat, kdybychom spolu vydrželi, vzali se a měli děti. Jak by se nám dařilo chránit je před vlivem prarodičů? Mé obavy vzbuzuje i fakt, že přítel, ač tvrdí, že on svědek není, má občas takové divné řeči. Nevím, jak bych to nejlépe přiblížila, prostě občas v nějaké situaci začne mluvit o bohu, o konci světa a tak.

Je mi to hloupé, ale napadlo mne, že mi třeba lže. Že v té sektě je taky a snaží se mě k sobě nějak připoutat a pak, až by byla ruka v rukávě, by mohlo nastoupit vyložené lámání a přesvědčování.

Jsem zmatená a nevím, jak se mám zachovat. Mám ho ráda, je fajn, ale neznáme se ještě tak dlouho, abych mohla skálopevně říct, že mu stoprocentně věřím. Ty pochyby tam prostě jsou. Bojím se dalšího zklamání, toho, že s ním budu třeba rok a pak se to provalí. Bojím se i s ním rozejít, protože co když tohle všechno jsou jen mé mylné domněnky? Když se ho zeptám přímo a chci po něm jasnou odpověď, rezolutně tvrdí, že on Jehovista není.

Petra


30.10.2012   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 53   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pochází z jehovistické rodiny. Co mám dělat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Jarča*
Jarča* - 30.10.2012 8:01

A s těmi jeho rodiči už jsi se viděla? Možná pak budeš taky chytřejší. Jinak já bych přítele vážně hned nezatracovala - kdyby k tomu inklinoval, nechal by se přesvědčit už dávno, třebas v tom má opravdu jasno.
HelenaPa: smajlik - 47smajlik - 68

 
Badi
Badi - 30.10.2012 7:51

A co si prostudovat něco např. o Budhismu a jak začne mít divný řeči o bohu a konci světa, začít "mít divný řeči" o Budhovi. Nebo nějaké jiné náboženství. A zařídit se podle reakce.
I když já bych asi s takovým člověkem nebyla. Osobně žádného neznám, ale stačí mi ty jejich nájezdy na naší vesnici, kdy oblézají celou ves a otravují s biblí.smajlik - 37

 
loupák
loupák - 30.10.2012 7:50

HelenaPa: smajlik - 68to je po čertech dobrý návrhsmajlik - 42smajlik - 47

 
HelenaPa
HelenaPa - 30.10.2012 7:47

Zkusila bych navrhnout společné darování krve a oslavu Vánoc. Pak bys viděla, jak vážně není Jehovista. Z vlivu rodiny bych taky měla strach, takže bych byla hooodně opatrná. Ale 2 měsíce je zatím krátká doba na to ho rovnou odsoudit nebo schválit. Dej tomu ještě chvíli času.

 
denda04
denda04 - 30.10.2012 7:18

Jarča*:máš pravdu ,ale já bych mu moc nevěřila vliv rodiny je velkej zvlášt u Jehovistů jsou na venek milí ,ale kdo snima nesouhlasí tak je ZLE prostě je to KOMUNITA

Petro hodně smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45 moje rada pryč

 
Jarča*
Jarča* - 30.10.2012 6:44

Když přítel tvrdí, že on jehovista není, dala bych mu šanci. Dva měsíce jsou hodně málo na to, aby se nějak projevil - jestli plánujete spolu bydlet, budeš tak po roce chytřejší. Pak se uvidí, jak moc je pod vlivem rodiny, nebo jestli chce žít "normálně". Znám ze svého blízkého okolí svědky jehovovy a nemůžu říct, že by byli vyloženě fanatici, aspoň tak nepůsobí. Co by se mi třebas nelíbilo je, že neuznávají vánoce - tak pokud s přítelem zůstaneš, budeš mít brzy příležitost se přesvědčit, jak to s ním je.

 
marukralova
marukralova - 30.10.2012 6:28

to je úplne jedno, čo jehovista alebo katolík alebo či čo, utekaj

 
loupák
loupák - 30.10.2012 6:19

Rychle pryč!!!!! Vůůůbec bych se nerozmýšlelasmajlik - 26...co jsem měla možnost poznat jehovisty,jsou divný...jenom kolik je případů,že nechají svoje děti/a vůbec příbuzný,zemřít,protože jejich víra zakazuje výměnu krvesmajlik - 76,z toho bych měla do budoucna asi největší strach,nikdy nevíš,co se může přihodit! pryč pryč pryč!!!!!!smajlik - 20

 
surika7
surika7 - 30.10.2012 0:11

Petro...pokud neiklinuješ k náboženství toho druhu, tak je doslova neštěstí spojit svůj život s Jehovistou, nebo člověkem inklinujícím k Jehovistům. Moje sestřenice tento omyl též udělala, jelikož oni jsou lidé slušného chování, nekouří a vyhybají se tzv. svodům toho světa....ale po narození jejich potomka se projevily ty sklony a jiný pohled na svět a výchovu a začalo peklo v názorech ohledně výchovy. Toto velmi zvažuj, byť se chová partner příjemně, jinak budeš litovat své naivity.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.