Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Je to alkoholik?

Je to alkoholik?

Jsem rozvedená, je mi osmatřicet, mám jedno dítě, dceru, která chodí do páté třídy. Jsem s ní sama od jejích dvou let, kdy jsme se s jejím otcem rozvedli. On si založil novou rodinu a o dceru nejeví téměř zájem. Dá se říct, že se prakticky nestýkají. Dceři tatínek dost chybí, docela dost tím trpěla. Před skoro rokem sem poznala současného přítele a dcera se na něj velmi upnula.

Nejdřív jsme se stýkali jen sami dva, po asi dvou měsících jsem dceru s přítelem seznámila. On má děti moc rád a prakticky hned mezi nimi vzniknul pěkný vztah. Měla jsem strach, že bude dcera dělat nějaké naschvály, jak to občas bývá, ale nic takového se nekonalo. Když se k nám před koncem roku přítel přistěhoval a začal s námi bydlet, bylo to pro nás všechny něco jako splněný sen. Začali jsme žít jako rodina a bylo to moc fajn.

Píšu „bylo“, protože teď řeším určité pochyby a nevím, jestli nepřeháním. Jde o to, že můj přítel se rád napije. Dřív jsem to nějak nezaznamenala, ale teď poslední dva měsíce si toho všímám čím dál víc. Rád si zajde s kamarády na pivko, já proti tomu nic nemám, někteří chlapi takovéhle odreagování potřebují. Problém vidím v tom, že ty „pivka“ se konají čím dál častěji. Nejdřív to bylo jednou v týdnu, teď už chodí i třikrát, čtyřikrát. Často i zavolá cestou z práce, že jde rovnou s klukama a přijde později.

Později většinou znamená po zavíračce, domů tedy dorazí po jedenácté a bývá více či méně, jak kdy, pod parou. Když je opilý, není agresivní ani nepříjemný, většinou se rychle umyje a jde spát. Ráno je úplně v pohodě. Já ale v takové pohodě nejsem. Vadí mi to. V posledních třech týdnech se mnou trávil večer vždycky jen třikrát v týdnu, zbylé dřepěl v hospodě. Připadám si hloupě. Chodím do práce, cestou domů nakoupím, chystám večeři, načež on zavolá, že jde „na jedno“. Dceři je to taky líto, docela dost se na něj upnula a když není večer doma, je smutná.

Jsme spolu zatím krátce, žijeme společně teprve pár měsíců, nevím, jestli by bylo na místě začít mu hned teď dělat nějaké scény, nějak ho omezovat. Ale taky nechci být za blbku, která mu bude vytvářet zázemí a servis, domov, do kterého se může vracet a on si bude vysedávat v hospodách a vracet se domů pod vlivem. Dcera ho v tomhle stavu naštěstí ještě neviděla.

Už to zkrátím. Mám ho ráda, až na tu hospodu je fajn, hodně si mě získal i tím, jak přijal mou dceru. Kdybychom se rozešli, nesla bych to špatně jak já, tak ona. Nechci se unáhlit. Proto bych se vás chtěla zeptat, jak to celé na vás působí. Myslíte, že jsem natrefila na alkoholika, který se teď začíná odkopávat, nebo to zbytečně hrotím a mám ty jeho hospodské dýchánky brát tak, že to k mužskému životu prostě patří?

Hana


20.3.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 55   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Je to alkoholik?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
tornado-lou
tornado-lou - 20.3.2017 11:57

Nejde asi (zatím) až tak o to, jestli je nebo není alkoholik, ale jestli po pár měsících vztahu tráví polovinu večerů někde jinde, tak v budoucnu to určitě lepší nebude. Kde je nějakej partnerskej a rodinnej život?

 
orinka
orinka - 20.3.2017 11:27

Linda: a jak musí smrdět hospodou, fuj.smajlik - 66

 
orinka
orinka - 20.3.2017 11:26

No, asi bych hodně uvažovala nad tím, jak ho zas rychle vystěhovat. Když nic jiného, tak okrádá vás dvě o čas, kdy by mohl být s vámi, něco doma udělat a tak. Není normální být každý druhé den v hospodě a propíjet tam výplatu. Jedno točené už je za víc jak 30 korun! V součtu je to pěkná pálka. Pryč s takovým, jeho koníček by vás přišel hodně draho, i v přeneseném slova smyslu.

 
PEGG
PEGG - 20.3.2017 11:16

Proč jsou ti chlapi takoví tupci?! Copak mu je patnáct, aby nevěděl, že pokud chce rodinu, asi by bylo dobré se o ni i starat! To se to všem chlapům musí furt připomínat?
Hanko, na co ti je? A co víkendy, jak je trávíte? Možná tak, že on si potřebuje odpočinout, takže ty uklidíš, navaříš nedělní oběd, po kterém on se svalí na gauč a prospí odpoledne. Možná ti ho pochválí, řekne jak si pochutnal, ale co dál?
Něco je špatně. Jeden rozhovor a okamžitá změna, jinak pryč s ním!

 
Arna
Arna - 20.3.2017 10:51

Než bych mu něco říkala, popátrala bych v jeho minulosti než jste se seznámili. Možná tam už něco bylo a nová známost a naděje na rodinu (někdo se o mě postará) ho přinutila sekat latinu. Pokud to tak bylo, rozchod!
Pokud ne, pak ten rozhovor či nabídka aby se odstěhoval a stýkat se jen když mu nebudou pivní kamarádi přednější.
Otázka taky je kolik přispívá na domácnost, zda nakonec Hana neplatí nájem a běžný chod domácnosti a pán si svou výplatu propije.

 
Verera
Verera - 20.3.2017 10:47

Mě zaráží, že po pár měsících soužití dává takhle často přednost kamarádům, místo aby čas trávil s tebou. Nebo zjistil, že tvoje představa pěkného večera je sezení u televize, tak hledá něco jiného, protože s tebou se nudí? Co děláte, když trávíte večer spolu?

Jak píšou ostatní, zkus si s ním v klidu promluvit, že bys ráda, aby trávil víc času s vámi a navrhni nějaký program nebo ať navrhne on, co by mu vyhovovalo.
Jednou týdně do hospody, v případě, že se tam neopíjí, ale jde spíš na pokec s kamarády, zahrát si apod. mi přijde tak akorát.

Nějaké jiné koníčky nemá? Kdyby chodil hrát fotbal, tak 3x týdně není zas tak moc, ale to se zase neprotáhne do půlnoci.

Teď máš šanci nastavit si podmínky, které ti budou vyhovovat a to včetně servisu a péče o domácnost. Někdy přehnaná starostlivost vyvolá v druhém pocit nadřazenosti a dojem, že si může dělat, co chce. Vztah má být rovnoprávný a ne, že budeš přehlížet a omlouvat něco, co ti zásadně vadí a pán bude tvá přání ignorovat. To pak nemá cenu.

 
kareta
kareta - 20.3.2017 9:58

Narovinu mu to řekni. Mi by to teda vadilo hodně, nejen, že chodí tak často do hospody a pije, ale i to, že s ním nemůžeš komunikovat narovinu a snažíš se chodit kolem horké kaše.

 
Jarča*
Jarča* - 20.3.2017 9:50

Jak píšou děvčata, řekni mu to na rovinu, že to takhle nechceš - čím dřív, tím líp. V klidu, bez scén. Když ho necháš být, začne se po nějakém čase divit, proč ti to "najednou" vadí. Ať si rozmyslí, co je mu milejší. Třebas jednou za týden ať si s kamarády jde, ale hlavně ať to není každodenní norma, jinak bych se s ním snad raději rozloučila - bohaté zkušenosti s prvním manželemsmajlik - 48.

 
Pentlička
Pentlička - 20.3.2017 8:28

Tady nejde o to, jestli je nebo není alkoholik, ono je to kolikrát i těžké určit, kdo je alkoholik podle Karla Nešpora, ten nemusí být podle někoho jiného. Ale tobě vadí, že tráví čím dál tím víc času v hospodě a chodí domů opilý, i když není agresivní. Můj názor je, že partneři si mají vyhovovat i ve způsobu trávení volného času. Je pak do jisté míry jedno, jestli je 5x týdně půl dne v hospodě nebo na fotbale. Důležité je, že ty to tak nechceš. Zkusila bych s ním vážně promluvit, předestřela bych mu, jak by se mně líbilo trávit volný čas a pokud by to ignoroval, tak bych se s ním rozešla.

 
denda04
denda04 - 20.3.2017 7:58

Hani mi by to vadilo a MOC nezmění se má rád alkohol a kamarády prostě za mě néééésmajlik - 48smajlik - 48smajlik - 48

 
Linda
Linda - 20.3.2017 6:50

Nevidim nejmensi duvod proc mu delat sceny, omezovat ho a nebo hystericit. CO takhle si sednout jednou az prijde domu normalnim stavu a promluvit si, rekni mu to co jsi nam sem napsala, co ti vadi, co bys rada zmenila, klidne se zeptej cim se hodla podilej na spolecne domacnosti. Uprimne nevim kolik toho vypije, ale jestli prijde domu az po zaviracce (coz bych tipla kolem pulnoci) a rano jde v pohode do prace a nic na nem neni znat, tak toho nemohl behem vecera zas tolik vypit smajlik - 26..... kdyby byl alkoholik tak rano bude mit problem vyrazit do prace. Kdo vi treba sedi s chlapama a hraji karty / sipky / kulecnik / melou o politice a vypiji u toho dve tri pivka smajlik - 26. Kdyz mu nereknes ze ti to vadi a ze chces aby byl vice s vami, tak nema duvod cokoliv menit na svych zvycich. Kdo vi treba tak travil veskery volny cas pokud zrovna nerandil s tebou a ted netusi, ze by mel na tom neco menit - je to jenom chlap a takovy veci jim proste nedojdou, to mu MUSIS rici ty!!!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77173.
    Archiv anket.