Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Šťastná žena souloží jako dračice a v zimě krmí ptáčky

Šťastná žena souloží jako dračice a v zimě krmí ptáčky

Jednou jsem si tak hezky bloumala našimi stránkami a zavítala i do archívu anket. A jak jsem si ho pročítala, napadlo mě, že mám před sebou vynikající studijní materiál. Něco jako „sondu do duší a těl našich čtenářek“. A pojala jsem myšlenku, že z výsledků bych mohla sestavit jakýsi profil průměrné Šťastné ženy.

To, co vzniklo, je opravdu velmi zajímavé. Vyšlo totiž najevo, že naše průměrná čtenářka je v podstatě úplně normální, správná „ženská“ a že se rozhodně nemá za co stydět.

Ostatně, posuďte sami.

Už jako malá holka byla vzorem pro všechny své vrstevníky. Milovala pohádku Tři oříšky pro Popelku, ve škole měla jen jedničky a dvojky, solidárně dávala opisovat slabším spolužákům a nikdy neměla sníženou známku z chování. To je určitě chvályhodné, stejně jako to, že volný čas trávila nejčastěji zabraná do četby. Zlobila málokdy, i když občas si uměla pořádně zařádit. V pubertě se dokázala udržet na uzdě a žádné větší vylomeniny neprováděla. Často se platonicky zamilovala, ovšem na svůj první reálný francouzský polibek si už nepamatuje.

Jako vklad do života je to, myslím, velmi slušné. Díky tomuto morálnímu základu vyrostla z malé „šťastné holčičky“ zdravě sebevědomá žena, která je spokojena s velikostí svých ňader i se stavem pleti. A i když má strie, rozhodně to v ní nevzbuzuje nějaké zbytečné komplexy. Pečuje o sebe přiměřeně, holí si nohy a třísla a barví si vlasy. Ráda si zazpívá, ale ještě radši je, když ji přitom nikdo neslyší. Ačkoli nechodí do kina ani nenavštěvuje galerie, láska ke knihám jí zůstala. Čte hodně a na jejím nočním stolku se stále nachází nějaká rozečtená kniha.milování

Je melancholická, ale zároveň má velký smysl pro humor, dokonce i pro ten černý, a dokáže si udělat legraci i sama ze sebe. Své trapasy ráda předhazuje ve společnosti k všeobecnému poveselení.  

Jako partnerka je přiměřeně chápavá a přiměřeně žárlivá. Umí si představit, že by partnerovi odpustila drobnou nevěru, pokud by to byl jen nezávazný úlet. Ale než by k odpuštění došlo, možná by ho zabila. Inu, není divu. Je sice hodná až do morku kostí, ale nadělat na hlavu si rozhodně nechá. Od nikoho.

Ačkoli má její partner několik nedostatků, jako například noční chrápání a úpěnlivé kňučení i při sebelehčí nemoci, bohatě to vyváží svými klady. Rád, často a výborně vaří a na domácích pracích se podílí rovným dílem. Je tolerantní kliďas, dokud ho něco nenaštve, a rodinnou kasu drží pevně v rukou oba společně. Občas se doma sice pohádají, ale brzy se dokáží udobřit. Díky svým nesporným přednostem má partner naší čtenářky jednu velkou výhodu: klidně by si ho s sebou vzala na pustý ostrov.

Milostný život Šťastné ženy je trochu rozporuplný. Souloží nejraději v posteli a jen párkrát do měsíce, ale i tak si to umí krásně užít. Při milování je vynalézavá a ráda zkouší něco nového. Zároveň také preferuje misionářskou polohu. Dokonce zažila sex v lese za bílého dne. Ale aby nevznikla nějaká mýlka. Rozhodně není lehkomyslná nebo nějak necudná.

Naše čtenářka se nikdy neopíjí a takzvaně „pod obraz“ se upravila maximálně dvakrát v životě. Má i spoustu dalších kladů: například se skvěle dokáže postarat o pokojové rostliny, v zimě krmí ptáčky a ani slovo charita jí není cizí. Také nikdy nepomlouvá a nedrbe, má svých starostí dost. A rozhodně není snob – značkové oblečení kupuje jenom v případě, že jí opravdu sluší. Nikdy také nedostala pokutu za dopravní přestupek.

Má ale také své stinné stránky. Často třeba trpí výpadky paměti a stává se jí, že bloumá po bytě a neví, co vlastně chtěla. Občas také rodině předloží k jídlu konzervu nebo polotovar a někdy jídlo připálí či přesolí. S úklidem domácnosti to nepřehání, věnuje se mu sice pravidelně, ale vánoční a jarní uklízecí šílenství s přehledem ignoruje. Starost jí dělá jen její kabelka, ve které nedokáže ani přes veškerou dobře míněnou snahu udržet pořádek. Jinými slovy – v kabelce má neskutečný bordel. Tento nedostatek ale určitě vyváží krásně upravená okna s květinovými truhlíky. To je totiž velká záliba naší čtenářky. Stejně jako výlety do přírody, houbaření a také starost o ptáčcidomácího čtyřnohého mazlíčka.

Když ji něco naštve, přestává se kontrolovat a „žere“ jako nezavřená, nejraději má sladké. V takových chvílích zcela reálně uvažuje o tom, že zdrhne od rodiny a nechá je napospas.  

Jako matka je chápavá a tolerantní, své děti nebije, ale snaží se s nimi diskutovat. Vede je k práci a je přitom velmi důsledná. Vychovává z nich zdravé, sebevědomé osobnosti a nešněruje je zbytečnými zákazy a příkazy. Nešílí, když ji její děti uvidí nahou.

A kdy se Šťastná žena cítí nejšťastněji? Když jí její dítě řekne: „Mám tě rád.“

Naše čtenářka je prostě skvělá a správná žena, se kterou je radost pobýt. A kromě naší vlády, kterou by nejraději vymetla smetákem, se jí nikdo nemusí bát.

Meryl


4.9.2007   Rubrika:   |   Komentářů 57   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Šťastná žena souloží jako dračice a v zimě krmí ptáčky

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-57
Vikina
Vikina - 4.9.2007 7:49

evelyn: já tekrát "těžce nemocná" hrála ping pong a přišel tam profesor smajlik - 34 jinak mě nenačapalismajlik - 58 ovšem, kdo se na druhou stranu může pochlubit vysvědčením ze čtvrťáku s jedinou dvojkou z chování za celý životsmajlik - 42

 
Pentlička
Pentlička - 4.9.2007 7:48

Jojojo, to jsem přesně já. Až snad na ty ptáčky teda ...smajlik - 16

 
Meryl
Meryl - 4.9.2007 7:47

Vikina: evelyn: smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16příští sonda do duší a těl našich čtenářek bude zase naopak - nebudu vybírat otázky s nejvíce odpověďmi, ale s nejméně. Takže to bude něco: "I takové jsou mezi námi, dejme si na ně pozor".smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
evelyn
evelyn - 4.9.2007 7:45

Vikina: ja teda taky pubertu mela bourlivou, chodila jsem za skolu rada a castosmajlik - 72smajlik - 72, psala si sama omluvenkysmajlik - 72

 
r1911
r1911 - 4.9.2007 7:45

dobrý nápad na článek smajlik - 47 a ty výsledky smajlik - 76smajlik - 68

 
Ch.Z. Kochanská
Ch.Z. Kochanská - 4.9.2007 7:42

Moc hezky sepsáno! smajlik - 47

 
Vikina
Vikina - 4.9.2007 7:41

evelyn: Já bych taky poopravila popis: měla jsem ve škole i trojky, na střední jsem měla ve druhém pololetí ve čtvrťáku dvojku z chování za neomluvené hodiny (jeden únik se nezdařilsmajlik - 42), tu knížku na záchodě mám taky smajlik - 34, značkové oblečení kupuju v sekáči a když mě něco naštve tak naopak nejím, ale jinak souhlassmajlik - 75

 
evelyn
evelyn - 4.9.2007 7:34

smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34nejaky vyhrady bych mela, ze se uplne teda ten popis neshoduje s mou osobou, treba ta knizka rozectena se mi vali na zachode. Nejsem vynalezava pri sexusmajlik - 42, nedokazu se postarat o kytky a nekrmim ptaky, zadny truhliky na oknechsmajlik - 63. Jinak souhlasimobrázek - 78(4).gifjsem to jasmajlik - 68

 
elephant
elephant - 4.9.2007 7:30

smajlik - 47 pěkně napsaný
Sirka: to se mi taky líbilo smajlik - 68

 
Aja
Aja - 4.9.2007 7:25

To je hezkýýý....smajlik - 75

 
Sirka
Sirka - 4.9.2007 7:24

Je to moc hezky napsaný. A nejvíc se mi líbí "Ale než by k odpuštění došlo, možná by ho zabila. " To je fakt pěkný.smajlik - 68

 
dadka
dadka - 4.9.2007 5:50

Dobrý název článku!smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-57
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471549.
Archiv anket.