Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Bydlím v nájmu a uvažuji o koupi chaty. Je to rozumné?

Bydlím v nájmu a uvažuji o koupi chaty. Je to rozumné?

Dobrý den, milé Šťastné ženy,

ráda bych se Vás zeptala co si myslíte o koupi chaty v dnešní době a zda je zde někdo, kdo s tím má více zkušeností. Respektive jedná se mi o to, zda byste mi to doporučili v mé situaci.

Je mi 27, vydělávám něco málo pod průměrným platem, žiji v Praze v pronájmu, jsem aktuálně bez partnera. Řeším částečně i otázku vlastního bydlení, ale po dlouhém promýšlení jsem se rozhodla, že asi i výhledově zůstanu bydlet dále v pronájmu, tedy že si nebudu brát hypotéku na vlastní bydlení. K tomu jsem se rozhodla jednak z důvodu, že by hypotéka vyšla stále dráže než i pronájem v Praze, mám strach z tak velkého zadlužení, i přes nízké úroky bych stále zaplatila okolo milionu navíc, nevím ještě v jakém místě bych se chtěla trvale usazovat a jistota práce samozřejmě v dnešní době není nikdy.

Přemýšlela jsem proto, že bych si výhledově za pár let pořídila chatu se zahradou. Zatím zvažuju, že by možná byla vhodná i přímo v Praze v zahrádkářských osadách, protože vycházejí cenově podobně jako jinde v republice a nemusela bych daleko dojíždět. Chatu bych ráda z toho důvodu, abych mohla na víkendy zmizet z paneláku a být někde v přírodě, kde bych měla prostor něco pěstovat a odpočinout si u toho, měla jsem zároveň něco vlastního co není tak finančně neúnosné a nemusela bych to řešit úvěrem, měla bych i prostor na pěkné posezení s přáteli a také bych měla prostor, kam uskladnit přebytečné věci, které se mi do garsonky nevejdou a nemuset je vyhazovat.

Má otázka tedy zní, zda si myslíte, že to je v mé situaci rozumné a také, zda máte někdo zkušenost s tím, jak náročné a nákladné je starat se poté o chatu? Zatím počítám s tím, že bych se o to starala sama bez muže a přemýšlím tedy na co bych si měla dát pozor, co hlídat a podobně.

Irena


12.4.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 59   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bydlím v nájmu a uvažuji o koupi chaty. Je to rozumné?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
Mirka999
Mirka999 - 10.10.2023 14:07

Rozhodnutí koupit si chatu, když bydlíte v nájmu, může znít na první pohled netradičně, ale my jsme udělali přesně to samé a neprohloupili. Pro nás se stala chata místem, kde trávíme volné víkendy a prázdniny, a proměnila se na náše malé útočiště před shonem velkoměsta. Vytvořili jsme si vlastní prostředí, podle našeho gusta. Díky internetovým stránkám https://www.antikart.cz/ se starožitnostmi, které jsme objevili, má naše chata jedinečnou atmosféru. Každý kousek nábytku a dekorace má svůj příběh, a právě to je pro nás důležité.

 
Janeckova4
Janeckova4 - 18.8.2023 16:19

Určitě mohu poradit online porovnávač pojištění https://www.klik.cz/ Tam si pojištění jednoduše a rychle porovnáte a pak vlastně i sjednáte na pár kliknutí. Porovnání je zdarma, můžete tak vidět za kolik si pojištění můžete zařídit.

 
Filipova
Filipova - 17.8.2023 21:05

Na jaké nabídky pojišťoven online? Kam bych se teda měla mrknout to mi poradíte?

 
Janeckova4
Janeckova4 - 16.8.2023 8:19

Pojištění nemovitosti je podle mého názoru hodně důležité, protože člověk prostě nikdy neví co se může přihodit. Doporučuji se určitě podívat na nabídky pojišťoven online přes online porovnávač pojištění, kde si to zjistíte doslova na pár kliknutí úplně bez problémů.

 
Filipova
Filipova - 11.8.2023 21:53

Tak koupi nemovitosti už máme za sebou a já bych teď chtěla začít řešit pojištění, abych nemusela mít pořád strach, že se něco stane. Můžete mi prosím zkusit poradit, kde nemovitost pojistit výhodně?

 
valiska44
valiska44 - 1.6.2023 15:55

No, třeba u nás byla cesta za vysněnou chatou dost trnitá. Kupovali jsme ji od známého mého manžela. Bohužel se z něj ale vyklubal pěkný podrazák. Nebudu se tu rozepisovat co všechno se stalo, ale každopádně nakonec jsme to museli řešit s tímto právníkem - https://www.cikr.cz/ Naštěstí se to ale povedlo vyřešit a chata už je naše.

 
Lucie777
Lucie777 - 31.1.2023 1:35

Prodej jsem řešila s realitní kanceláří https://www.vysnenydum.cz/ Bylo pro mě důležité, aby vše proběhlo v klidu a bez problémů a to se mi díky realitní kanceláři povedlo.

 
Drapalova
Drapalova - 27.1.2023 22:46

S kým jste prodej řešila? Můžete mi poradit, na koho se ideálně obrátit?

 
Lucie777
Lucie777 - 26.1.2023 1:05

Já jsem prodávala byt s manželem a rovnou jsem kupovala dům v Brně. Obojí se řešilo přes jednu realitku, takže v podstatě mám zkušenost z hlediska prodávajícího, ale zároveň i kupujícího. S prodejem i koupí je spousta práce a starostí i z hlediska papírování. Takže když to tak hodnotím, tak si to asi bez spolupráce s realitní kanceláří nedokážu ani moc představit.

 
Drapalova
Drapalova - 23.1.2023 19:32

S kým se vyplatí prodívat nemovitost v Brně? Jaké jsou vaše zkušenosti s prodejem bytu v Brně?

 
Tereezina
Tereezina - 30.7.2022 0:42

Já jsem bydlela v nájmu a když jsem podědila chatu v Praze, tak jsem se rozhodla ji prodat. Koupila jsem za to byt a teď žiju beze strachu, že mi dá někdo výpověď z nájmu. Chatu jsem prodávala a byt jsem kupovala přes realitní kancelář z Prahy https://prodejnemovitostipraha.cz/ Perfektní spolupráce.

 
Teruuula
Teruuula - 14.7.2022 10:11

S manželem jsem prostřídala několik nájmů a pořád jsem snila o vlastním bydlení. Dům byl ale pro nás finančně nedostupný a nějakou starou ruinu jsem nechtěla. Manžel pak našel možnost celoročních mobilních domů a nakonec ho máme. Máme ho od firmy https://www.celorocnimobilnidomy.cz/ Krásný domeček, který je luxusně zařízený. Snadná a levná cesta k vlastnímu bydlení.

 
Lulakova
Lulakova - 22.11.2019 19:20

Ano přesně tak, realitní kancelář z Prahy https://www.edoxreality.cz/ nabízí klientům před prodejem zálohu, a to až dva miliony korun. řídí se to také podle toho, jakou odhadní cenu má nemovitost, kterou chcete prodávat.

 
Terka jun
Terka jun - 20.11.2019 12:28

Dva miliony korun zálohu před prodejem? prosím která realitní kancelář tuto zálohu nabízí? potřebovala bych se opravdu rychle dostat k penězům, můžete mi tedy prosím poradit, jak tohle udělat?

 
Lulakova
Lulakova - 19.11.2019 9:47

Takové rozhodnutí jsem udělala asi před rokem, a pokud budete tedy řešit prodej starého bytu, tak rozhodně doporučuji oslovit realitní kancelář, která Vám to celé právně ohlídá. Já prodávala s realitní kanceláří, která před prodejem nabízí klientům zálohu až dva miliony korun.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-59
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.