Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Prý přebírám až přeberu. Co všechno jste byly ochotné u svých partnerů tolerovat?

Prý přebírám až přeberu. Co všechno jste byly ochotné u svých partnerů tolerovat?

Připadám si jako blázen, jako když sama nevím, co vlastně chci. Konkrétně se jedná o vztah s muži. Je mi dvaatřicet, jsem svobodná a stále hledám toho pravého. Moje máma říká, že přebírám až přeberu a zůstanu sama. A že už snad jsem dost velká abych věděla, že Pan Ideál neexistuje a měla bych si sednout na zem.

Jenže já nevím, nepřipadám si nějak přehnaně náročná. Já prostě nechci nic, respektive nikoho jiného, než nějakého normálního, adekvátního chlapa. Zatím jsem však takového nepotkala. Napíšu vám stručný průřez mými známostmi a vztahy a moc bych vás chtěla poprosit o váš názor. Opravdu jsem blázen a přebírám a jednou na to doplatím?

Láska číslo jedna – čas malin nezralých

První láska proběhla po ukončení základní školy. Bylo to fajn, první doteky, první líbání, první milování. Po necelém roce šla má láska o dům dál, objevovat další nepoznané taje ženských duší a těl. Plakala jsem, cítila se zhrzená a podvedená, opuštěná. A zařekla jsem se, že pro příště se už nikdy nechci ocitnout v pozici té opuštěné, že to budu já, kdo tu definitivní tečku udělá.

Láska číslo dvě – nevybouřený alkoholik

Tady není potřeba se moc rozepisovat. Bylo mi sedmnáct a půl, on byl o osm let starší. Po krátkém období vzhlížení a zamilovanosti mi došlo, že u něj bude vždy na prvním místě parta dobrých kamarádů a hlavně dostatečná zásoba alkoholu. Udělala jsem mu pápá a do dalšího života šla s poučením, že jakmile narazím na někoho, kdo se radostně třese už při představě štamprlátka, prchnu okamžitě a střelhbitě.

Třetí láska – nuda s intošem

Skoro v devatenácti jsem se seznámila s vysokoškolským studentem dějin umění. Jeho zápal a vědomosti mi zpočátku velmi imponovaly. Líbilo se mi také, že byl něžný, pozorný, ohleduplný. Díval se na mne jako na svatý obrázek a já s ním prožila bouřlivé období vlastního kulturního rozmachu. Výstavy, galerie, hrady, zámky, zeptejte se mne na cokoli a já vám podám zasvěcený výklad. Po roce tohoto vztahu jsem se ale začala nudit. Byl hodný, nepil, nekouřil, hodně četl, ale zároveň dával až okázale najevo pohrdání vším, co zajímalo mne. Uvědomila jsem si, že se mne snaží převychovat k obrazu svému a tak jsem radši odplula někam, kde budu moci být především sama sebou.

Živočich

Po svém intelektuálním období, jehož jsem byla poněkud přesycena, se ve mně logicky vzedmula touha po nějakém pořádném samci. Po dvou letech jsem ho našla, byl první, před kterým se mi podlomila kolena. Chodili jsme spolu čtyři roky a já si myslela, že je to ten pravý. Něžný drsňák, vysoký skoro dva metry a v posteli naprosto nepřekonatelný. Po čtyřech letech jsem bohužel zjistila, že o svých mileneckých kvalitách přesvědčuje i jednu mou bývalou spolužačku. Následoval rychlý konec, potoky slz a kajícná vzpomínka na nudného intoše, který na mne koukal jako na obrázek a asi by mi v životě nezahnul.

Humorista

Několik dalších vztahů nestojí za řeč, až jsem potkala svého současného přítele. Chodíme spolu přes půl roku a já opět začínám brát zpátečku. A nevím, jestli je to dobře. Co mi na něm začíná vadit? Jeho nezřízený smysl pro humor. Jsme stejně staří, očekávala bych už trochu usedlejší chování a nějaké smysluplné plány do budoucna. Můj přítel je však velmi svobodomyslný, s ničím si hlavu neláme, řekla bych, že je nenapravitelný optimista. Snad nikdy jsem ho neviděla špatně naloženého, on je pořád pozitivně naladěný. Problém je v tom, že někdy až moc. On má totiž potřebu neustále vyrábět nějakou legraci, vymýšlí blbiny, vypráví vtipy… a vyžaduje spoluúčast. Prostě potřebuje parťáka a obdivovatele v jednom.

Jinak je milý, fajn, má dobrou práci, v tomto ohledu je zodpovědný, pracovitý. Až donedávna jsem se s ním cítila dobře, uvolněně. Poslední měsíc to už ale vnímám jinak, připadá mi, jakoby ze mne svou neustále pozitivní náladou a humorem vysával veškerou energii.

Je mi dvaatřicet, chtěla bych už mít dítě, roky mi utíkají. A já zase nevím, jestli ten, s kým momentálně jsem, je skutečně tím pravým partnerem pro život. Co si myslíte vy? Jsem opravdu přehnaně náročná? Co jste u svých partnerů byly ochotné skousnout?

Šárka


5.6.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 54   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Prý přebírám až přeberu. Co všechno jste byly ochotné u svých partnerů tolerovat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Petruša
Petruša - 7.6.2013 17:06

kristulda: Monik: hlásim se k sovám smajlik - 64

 
Monik
Monik - 6.6.2013 15:26

kristulda: Nejspis to bude sova.
To sem taky a rano jsem opravdu desna smajlik - 72smajlik - 63

 
kristulda
kristulda - 6.6.2013 12:25

asi paní ˇšárka nepotkala toho pravého, sem někde četla že do manželství by neměl člověk vstoupit s člověkem co si snim dokaže představit život ale vstoupit do manželství s člověkem co si bez něj nedokaže představit život.

ja přestala věřit na lasku uplně po psycho životě s ex, pak sem měla 2, kratké jen romanky, a ted mam partnera a tak to člvověk nějak cití i ja už vím jaký je rozdíl mez fakt tou zamilovanosti a jen přitažlivostí, a opravdovou laskou, ale taky mě někdy točí něčím co řekne udělá a tak , myslím že nikdo není dokonalý, třeba dneska rano vstava do prace přespal u mě, a slyšela sem rano jak brble že se blbě vyspal že mu bylo teplo, a kde si cosi, pak utikal na bus, ja udělala pro něj maximum okno bylo otevřené, šly sme spat poměrně brzy snidaně svačinka byla.
sem mu napsala bud běž večer brzo spat a neprud nebo pokud jdeš spat pozdě tak když chceš rano brblat mysli si to jen v hlavě. psal mi smsku že nelituje pěkného večera ale že rano ma těžký vstavaní že at se pokusím se naučit ho prostě nevnimat že mě má moc rad.to mi ani psat nemusí protože ja to citim :-). no tak hold se budu muset rano naučit ho neposlouchat smajlik - 34smajlik - 34a vyřešeno.

 
Anahir
Anahir - 6.6.2013 9:40

Monik: smajlik - 75
a stím vařením je to u nás úúúúplně stejnýsmajlik - 80smajlik - 34

 
Monik
Monik - 6.6.2013 0:22

PEGG smajlik - 34smajlik - 47smajlik - 68
Perovy periny smajlik - 68

Verera: Anahir: Tak ja se hlasim k vam, neplanovacum smajlik - 68smajlik - 75
Nejvic jsem privadela k mrtvici manzela, kdyz jsem mu nechavala na starost nejaky nedovareny jidlo s tim, ze at to vypne az to bude hotovy nebo nedejboze dochuti. A on se me ptal, za kolik minut to bude hotovy a kolik presne tam ma dat toho koreni smajlik - 76
To mu vetsinou reknu, at do toho pichne a nebo at to ochutna smajlik - 68
Je ze me na mrtvici smajlik - 68
Clovek aby mu jeste pocital kulicky pepre smajlik - 68

 
thePlacheck
thePlacheck - 5.6.2013 22:13

no já nevím ale takoví chlapi co nemají žádné chyby vymřeli kolem roku 1956.smajlik - 26.Ale snad si Šárka někoho kdo ji bude vyhovovat vybere......

 
Kaliban
Kaliban - 5.6.2013 22:04

Věřím, že neustále pozitivní naladění musí být občas nesnesitelné, o vtípcích nemluvím. Nepřetržitý proud vtipkování by mne asi udolal. Poslouchej sama sebe, instinkt většinou nelže. Můj muž je bordelář. Když přijedu po třech dnech odněkud, má nádobí naskládané na lince (máme myčku) a lebedí si v binci, který vytvořil. Je mi to jedno. Má pro mne mnohem důležitější vlastnosti, kvůli kterým s ním žiju.

 
Kaliban
Kaliban - 5.6.2013 22:03

Věřím, že neustále pozitivní naladění musí být občas nesnesitelné, o vtípcích nemluvím. Nepřetržitý proud vtipkování by mne asi udolal. Poslouchej sama sebe, instinkt většinou nelže. Můj muž je bordelář. Když přijedu po třech dnech odněkud, má nádobí naskládané na lince (máme myčku) a lebedí si v binci, který vytvořil. Je mi to jedno. Má pro mne mnohem důležitější vlastnosti, kvůli kterým s ním žiju.

 
Verera
Verera - 5.6.2013 20:57

Jarča*: Ale třeba ani neodbočili, ona si to Šárka přebere.

Hm, hloupé vtípky můžou lézt na nervy, to chápu, ale neustálé pozitivní naladění? Buď je to špatná formulace a nebo má Šárka dost zvláštní povahu, když jí to vadí.

Asi ji seznámím s manželem. Ten rozeznává pouze dva druhy počasí- palermo(to jako krásně, pařák apod.) a trhá se to. Ovšem trhá se to je obvykle šílený slejvák nebo jiná slota, při které občas ale lehce zesvětlá v nějakém místě obloha (což se děje pokaždé). Vše ostatní je palermo. A tak je to se vším. A ač je to zvláštní, i s takovým člověkem lze žít a docela dobře smajlik - 68

 
Anahir
Anahir - 5.6.2013 20:02

Jarča*: uf tak tos mě uklidnilasmajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 5.6.2013 19:39

Anahir: ježíši, to já zase neplánuju až tak, že by se nemohlo sjet z trasy nebo se musel dodržovat přesný časový harmonogram. Ale je fakt, že mám ráda aspoň rámcově představu, kde který den budeme a co se bude dělat. A když z toho z nějakého důvodu sejde, docela mě to rozhodí. Zrovna jako když si něco plánuju třeba na chalupě, a do toho se neočekávaně ohlásí návštěva, taky se s tím chvíli srovnávámsmajlik - 68 A nebo mě vytáčí ten můj, když něco rozděláme, a on vůbec neřeší, jak s tím pohnout, aby to vzalo nějaký konec.
Ale to už jsme od Šárky drobet odbočilysmajlik - 68

 
Petruša
Petruša - 5.6.2013 19:14

Linda: mám to úplně stejně smajlik - 75
a mamina to vždycky řeší, v kolik hodin kde a co jestli tohle nebo jestli tamto... A nejhorší je třeba a co David (manžel) myslíš že bude moct příští čtvrtek... no to fakt netušim co bude dělat David příští čtvrtek když nevim co budu dělat já zítra smajlik - 68 (a jsem ten avizovaný rak smajlik - 2 I když je fakt, že někdy taky plánuju, mam občas takový záchvaty smajlik - 68)

 
Linda
Linda - 5.6.2013 17:20

Plánovat??? Proboha jen to ne smajlik - 76.... me nejvice vytoci otazka co hodlam podnikat napriklad o vikendu, za pul roku, o pristi dovolene a pod. Vzdyt je teprve streda a vy se ptate na vikend? smajlik - 34 A nebo bracha se me v lednu pta kdy hodlam v lete prijet, protoze oni zamlouvaji dovolenou smajlik - 80... tak at si ji zamluvi kdy se jim to hodi a me pak reknou kdy nejsou doma, to me osobne prijde jednodussi nez v lednu resit jestli prijedu 1. cervence a nebo pátyho smajlik - 76 kdyz ja jeste vubec nevim, jestli vubec pojedu smajlik - 34

 
Anahir
Anahir - 5.6.2013 17:17

Verera: tyjo, to musela být paráda.....

 
Verera
Verera - 5.6.2013 16:24

Anahir: Nejhezčí dovolenábyla, když jsme na měsíc vypadli (to jsme ještě neměli děti), věděli jsme že chceme zhruba k Atlantiku a pak kolem Španělska a Portugalska. Měli jsme pár bodů, které chceme navštívit,ale jinak kam se dojelo, tam se spalo, cestou jsme zjišťovali kde co je a co stojí za to vidět. Ale jinak úžasný relax, moct ukázat na odbočku a zkusit, kam asi vede a jestli tam není něco zajímavého. Manžel pouze sledoval stav benzínu a dojezdnost pump, proti tomu nic nemám , kolikrát to bylo jen tak taksmajlik - 68

Fakt by mě zajímalo něco konkrétnějšího ohledně toho humoru, ale pokud je pán zodpovědný a pracovitý, tak snad by šel trochu usměrnit a občas by Šárka mohla zase slevit a udělat něco praštěného, aby ho potěšila. A sebe možná taky nebo by zjistila, že to opravdu není nutné brát všechno jen vážně.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.