Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Sourozenci a věkový rozdíl. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Sourozenci a věkový rozdíl. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Máme ročního chlapečka a začali jsme uvažovat o druhém dítěti. Respektive přišel s tím manžel. Prý bylo dobré, aby od sebe děti neměly velký rozestup a i z praktického hlediska. Jsme hodně sportovně založení a on by rád pak obě děti všechny sporty (lyže, brusle, kolo, plavání apod.)učil naráz, abychom si, až povyrostou, mohli užívat všichni společně a já nebyla odstavená s miminkem.

Já jeho argumenty chápu, ale nějak si neumím představit, že bych měla teď otěhotnět a druhé dítě mít, když budou staršímu dva roky. Malý začal před dvěma měsíci chodit a je jak z divokých vajec. Nemůžu ho chvilku nechat bez dozoru, což je v tomhle věku asi normální. Netuším, jak bych to zvládala s těhotenskými nevolnostmi a později s velkým břichem. Ani péči o dvouleťáka a novorozence si neumím moc představit, jak se to dá zvládnout.

Měla jsem představu, že vypiplám jedno a až bude samostatnější a rozumnější, pořídíme si druhé, tak za tři, čtyři roky. Jenže manžel na mne naléhá, ať do toho praštíme hned. Moje argumenty považuje za nepodstatné, nebere ani to, že jsem teď byla skoro rok těhotná, pak jsem rok kojila, teď lítám kolem batolete a chtěla bych si pak užít taky trochu klidnější období, než do miminka spadnu znovu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s věkovým rozdílem u sourozenců? Je podle vás lepší „spláchnout“ to takhle rychle za sebou, jak chce manžel, nebo by bylo lepší pár let počkat? Druhé dítě chceme určitě, jen se nějak nedokážeme shodnout, kdy.

Radka


14.1.2016   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 64   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sourozenci a věkový rozdíl. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Ala
Ala - 14.1.2016 13:23

Záleží na úhlu pohledu.. Jako dítě jsem vyrůstala s bratrem mladším pouze o 1rok a 4měsíce.. Stejně jsme si spolu moc nehráli.. ale sportovní aktivity a dovolené – to bylo fajn.. často nás rodiče brali jak celek… jenže máti i po letech si stále dělá zásluhy – „dvoje plíny“.. Já sama mám dvě děti od sebe o 2roky a 9měsíců.. Mateřská -> navazující na rodičovskou 2x po sobě jedním vrzem. Jeden nástup do práce. Než se narodilo druhé dítě, tak jsem si svépomocí jsme stavěli rodinný domek. Akdyž jsem tedy byla doma jen s jedním, ( s dcerou – která byla moc hodná,) tak když nebyla v zimě práce kolem domu a zahrady, tak abych se doma nenudila tak jsem pletla, šila i vyšívala… Jediné co mi přes den chybělo, byl kontakt s dospělými lidmi… protože muž chodil domů až odpoledne nebo k večeru…Ale to je jaksi normální.. že jo… Vše jsme s mužem zvládli bez hlídacích babiček. Moje máti šla do důchodu až když mladšímu dítěti bylo 10 roků.

 
Deafina
Deafina - 14.1.2016 13:18

Verera: smajlik - 47

 
Verera
Verera - 14.1.2016 13:08

Kadla: Jestli si myslíš, že děti s menším věkovým rozdílem se míň hádají, tak jsi na omylu smajlik - 68 To spíš ty s velkým,ale díky tomu, že už vlastně jsou si tak vzdálené, že se nemají o co hádat, starší ustoupí prckovi, protože jde podle něj o malichernosti a mladšího záležitosti staršího nezajímají.

To ,jestli se děti hádají nebo ne je spíš dáno povahou. Nám pomohlo až to, že jsme měli psa, který pokaždé vrčel na toho, kdo se hádal víc. Pak už si děti hodně rozmyslely, jestli jim to stojí za nějaký štípanec do nohy.

 
Kadla
Kadla - 14.1.2016 12:19

Kdybych tu dobu mohla vrátit, tak bych chtěla mít děti za sebou s minimálním věkovým rozdílem. Moji kluci byli od sebe 4,5 roku a bylo to úplně nahouby. Hádali se, neměli nic společného, byly to věčné nervy. Kamarády se stali až v dospělosti....

 
Linda
Linda - 14.1.2016 11:33

Me napadlo co bude tatik delat jestlize se do teto rodiny narodi knihamol pro ktereho vikend na kole bude za trest???? To je pak sumak jaky je vekovy rozdil mezi detmi a co si tatik naplanoval smajlik - 26

 
Verera
Verera - 14.1.2016 11:29

Mám děti od sebe 2 a půl roku a vyhovuje mi to. Dají se plánovat společné aktivity pro celou rodinu, ne se mnoho let přizpůsobovat odlišným schopnostem dětí, děti mají zájmy odpovídající věku, tj. dokážou se zabavit spolu, přitom starší byl už relativně samostatný (bez plen, sám se najedl, sám si dokázal chvíli hrát), nevzpomínám si na nějakou extrémní honičku. Manžel se tedy zapojoval do všeho, ale dalo by se to zvládnout i tak.

Něco jiného jsou povahy dětí, takže i když by mohli dělat vše spolu, nedělají, protože jsou naprosto odlišní. Ale dokážou se doplňovat a pomáhat si, chce to jen najít nějaký kompromisní přístup.

Takže jsme moc nepomohla, je možné, že se dvěma dětmi blízko u sebe to bude tak, jak si manžel představuje a nebo to stejně nevyjde. I přesto mi ale připadá pro celou rodinu příjemnější a pohodlnější, když jsou děti tak 2-3 roky od sebe než víc. Z dlouhodobého hlediska, ten začátek uteče, ani nevíš jak. A všechno se zvládne,pokud je potřeba.

 
sharon
sharon - 14.1.2016 11:15

vím že to tu nepatří, dala jsem to na POTĚŠILO ale tady vás přijde víc....
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - --
PRO VŠECHNY PRAŽSKÉ...ANEBO I MIMO.....

kdo by měl zájem - pro dítě....
výstava mašinek

KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC
STROUPEŽNICKÉHO 23
PRAHA 5
www.kralovstvi-zeleznic.cz

mám poukázku na vstupenku pro dítě v hodnotě 160kč....ale musí si koupit jednu dospělák !
Platí do 31.8.2016.....

kdyby měl někdo zájem tak písněte do soukromky - pošlu v obálce !

 
sharon
sharon - 14.1.2016 11:11

babkatapka: ale dnes ve vašem věku ...bych sestře napsala , spoustu věcí si vyříkat a na stará kolena vědět že mám ségru..............smajlik - 45

 
babkatapka
babkatapka - 14.1.2016 10:57

U sourozenců hraje velkou roli chování rodičů. Sestra je o 3 roky mladší, ale vůbec se neznáme, nestýkáme se, prostě neexistujeme, ale ne kvůli mě, ale díky celé výchově matky. Od malička byla jen ta mladší a takhle to dopadlosmajlik - 26smajlik - 26

 
Piafka
Piafka - 14.1.2016 10:30

orinka: Chytrému napověz smajlik - 105...

 
orinka
orinka - 14.1.2016 10:11

Piafka: Eh? Jaké pohodlí??smajlik - 68

 
Bellana
Bellana - 14.1.2016 9:56

Je to silně individuální, záleží na povaze rodičů i dětí. Mně dvouletý odstup připadá nejlepší, i když nám se to nepodařilo, děti jsou od sebe tři roky. Samozřejmě že starší na mladší zpočátku hodně žárlil, pak se to srovnalo. Paměť má tu skvělou vlastnost, že dnes už si na nějaké velké problémy nevzpomínám. Fakt, že nebyli od sebe tak daleko, byl dobrý hlavně pro mladší, protože nasávala odpovědi na bratrovy otázky jako houba a když pak přišlo období, kdy se měla vyptávat, už nemusela, už věděla. Kromě toho ji i bratr rád poučil. Takže to bylo dobré i pro mě. Nebudu tvrdit, že si jsou nějak extra blízcí, ale stýkají se, mají se rádi a chtějí, aby ten druhý byl u důležitých událostí.

 
sharon
sharon - 14.1.2016 9:49

Denrepa: smajlik - 47.......kamarádka má 3 bratry.....a scházejí se , volají si, i když jsou každý jinde...schází se i u maminky až teď si vzal jeden z nich maminku k sobě 84 let a má problémy s pamětí....ale sourozenci jsou stále v kontaktu.....ono je to možná i částečně výchovou z domu............

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 14.1.2016 9:41

ja nam holky druhou 4 a 7mesicu po prvni a treti je od prvni bez par dni 16 let. letos 42, 37.26. Kdyz se divam zpatky tak si myslim, ze jsme to zvladli v pohode.
Dcery znama ma druhe, jeden den narozene pred druhym rokem prvniho potomka a je spokojena, zvlada. Je to asi ,si to nemalovat prilis cerne. Dnes je takovych vyhod co peci o mimi usnadnuje.

 
Denrepa
Denrepa - 14.1.2016 9:29

To je individuální s tím rozuměním si mezi sourozenci... asi jak kde. Já mám dva bráchy, jednoho o dva roky, druhýho o šest a půl. S tím co je blíž jsme si skoro cizí, nemáme spolu skoro nic společnýho a bavíme se akorát tak o počasí. S tím věkově vzdálenějším jsem měla daleko bližší vztah od malička. Je to povahou, ne věkem.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 125754.
Archiv anket.