Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Sourozenci a věkový rozdíl. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Sourozenci a věkový rozdíl. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Máme ročního chlapečka a začali jsme uvažovat o druhém dítěti. Respektive přišel s tím manžel. Prý bylo dobré, aby od sebe děti neměly velký rozestup a i z praktického hlediska. Jsme hodně sportovně založení a on by rád pak obě děti všechny sporty (lyže, brusle, kolo, plavání apod.)učil naráz, abychom si, až povyrostou, mohli užívat všichni společně a já nebyla odstavená s miminkem.

Já jeho argumenty chápu, ale nějak si neumím představit, že bych měla teď otěhotnět a druhé dítě mít, když budou staršímu dva roky. Malý začal před dvěma měsíci chodit a je jak z divokých vajec. Nemůžu ho chvilku nechat bez dozoru, což je v tomhle věku asi normální. Netuším, jak bych to zvládala s těhotenskými nevolnostmi a později s velkým břichem. Ani péči o dvouleťáka a novorozence si neumím moc představit, jak se to dá zvládnout.

Měla jsem představu, že vypiplám jedno a až bude samostatnější a rozumnější, pořídíme si druhé, tak za tři, čtyři roky. Jenže manžel na mne naléhá, ať do toho praštíme hned. Moje argumenty považuje za nepodstatné, nebere ani to, že jsem teď byla skoro rok těhotná, pak jsem rok kojila, teď lítám kolem batolete a chtěla bych si pak užít taky trochu klidnější období, než do miminka spadnu znovu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s věkovým rozdílem u sourozenců? Je podle vás lepší „spláchnout“ to takhle rychle za sebou, jak chce manžel, nebo by bylo lepší pár let počkat? Druhé dítě chceme určitě, jen se nějak nedokážeme shodnout, kdy.

Radka


14.1.2016   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 64   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sourozenci a věkový rozdíl. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
krasaka
krasaka - 14.1.2016 1:12

smajlik - 61 mám tři dospělé děti s velkým věkovým rozdílem /o 6r. a pak ještě o 8r.ten nejmladší/. Sice dcery s benjamínkem pomáhaly, ale když jedna končila pubertu a druhou začala taky cloumat, tak klučina začal rozvíjet svou osobnost a já prý měla respektovat u všech tří jejich individualitu smajlik - 76
Nejvíce mne mrzí, že se po vypadnutí z hnízda přestali stýkat vůbec - sice mají k sobě mnoho set kilometrů, ale ani si nepošlou mail, nepopřejí k vánocům či narozeninám ap. a to by se u menších věkových rozdílů asi nestalosmajlik - 26
Škoda,že se už nedozvím, zda se sejdou aspoň na mém pohřbu /snad jedině u notářesmajlik - 68/

 
rychenza
rychenza - 14.1.2016 0:41

Jak rika Kubikm - vychova jednim vrzem. Ze zacatku je to sice honicka, ale pak odpada to predlouhe obdobi, kdy jedno dite chce delat to a s druhym to jeste nejde. Neustale kompromisy a prizpusobivani se veku jednoho nebo druheho.

 
rychenza
rychenza - 14.1.2016 0:38

Sama za sebe bych, kdybych mela znovu otehotnet, do toho sla hned - tedy s co nejmensim rozdilem.

 
kubikm
kubikm - 14.1.2016 0:20

sama mám jen 1 dítě, ale tři moje kámošky do toho vlítly krátce po porodu a tak mají 9 - 12 měsíců rozdíl, děti v podstatě vychovávali jedním vrzem, byly zhruba na stejné duševní úrovni, ani jedna nenadávala
to mladší dítě nějak dotáhlo to starší, tak plenky taky odpadly naráz...
ale měly a mají dodnes harmonická manželství, kde manžel se o děti také pečlivě staral - a to je podmínka

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146555.
Archiv anket.