Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kdy má vaše zvíře narozeniny?

Kdy má vaše zvíře narozeniny?

„Kdože slaví narozeniny?“ vykulil na mě oči kamarád. „Mafinka,“ pokrčila jsem rameny. „Moje kočička,“ dodala jsem nakonec na vysvětlenou. Ale nemělo to moc úspěchu. Kamarád, který nevlastní žádné zvíře, na mě chvíli nevěřícně zíral a potom si div nezaklepal na čelo. Odmítal uvěřit, že jsem takový blázen, který slaví narozeniny svých domácích mazlíků.

Jenomže je to tak. Zvířata nežijí tak dlouho jako lidé – tedy aspoň ta většina, která se zpravidla nachází v našich domácnostech – a říkám si, že by bylo nespravedlivé, abych jejich výročí ignorovala. Nejsou to věci, ale moji společníci a kamarádi, kteří si to zaslouží. Dokud se u mě doma pohybovalo na desítku kočičích hlav, bývalo to kdy má vaše zvíře narozeniny?pestré. Co kočka, to jiné datum narození. Případně, pokud to byli nalezenci z ulice, jsme místo narozenin slavili stanoveniny. Bylo to zpravidla datum, kdy dobyli náš dům a oznámili, že tu od této chvíle budou bydlet také. Jediná Mafie nemá u svých stanovenin pevné datum. Přišla už dávno a tehdy mě nenapadlo, že by zůstala napořád. Má tedy klouzavý termín, který se pohybuje podle počasí, nálady a dalších okolností, a hlavně ho má několikrát do roka. Zaslouží si to. Od jara do podzimu tedy slavíme jako o život.

„A jak to slavíte?“ chytnul se za hlavu. No jak, normálně. Upeču dort, koupím dárky, otevřu víno ... ne, nebojte se! Kočky samozřejmě dort ani víno nedostanou, to si dám já a ostatní dvounozí účastníci oslavy. Kočičky dostanou nějaký hmotný dárek, novou myš, balónek, škrábadlo, pelíšek nebo jiné překvapení a nějakou extra drahou výběrovou kočičí pochoutku. Ale ten dort sníme na jejich počest. Aby o tom nebylo pochyb, nese pokaždé nějaký kočičí motiv. Jen jednou se mi to nevyplatilo. Upekla jsem dort, na kterém trůnila obrovská šedá marcipánová krysa. Padlo na ni přes půl kila hmoty a modelovala jsem ji snad hodinu. Byla dokonalá. Jako živá. Chtěla jsem na její porcování pozvat co nejvíc lidí, protože já marcipán nerada a co potom s ní. „Přijeď, udělala jsem dort s myší,“ zvala jsem přátele. Zarazilo mne však, že ačkoliv se takových akcí vždycky účastnili nadšeně, tentokrát většina z nich mírně pobledla a svůj příjezd slíbili velice vágně. Nakonec jich dorazila jen hrstka. Jakmile jsem vyndala z ledničky svůj výtvor, místnost na okamžik ohromeně ztichla a potom se ozval hurónský úlevný smích. „My jsme všichni mysleli, že jsi ten dort udělala Z myší!“ A tak všichni, kdo se zbaběle báli podávaného menu, přišli o velký kus sladkosti.kdy má vaše zvíře narozeniny?

Kromě narozenin slavíme i kočičí jmeniny, Vánoce a další příhodné svátky. A nejen u mě, protože kamarádi je se svými chlupatými ušáky slaví taktéž. Jen jednou, když jsme oslavovali narozeniny myši, se tato po předání dárků plynule odebrala do věčných lovišť, chudinka, a statečně skonala hrdinnou smrtí věkem. A tak jsme z oslavy udělali smuteční hostinu a ubohou myš řádně zapili. Proč by také ne, vždyť i ona byla naše kamarádka. Teď mě ale omluvte, musím jít péct další dort...

Slavíte výročí svých zvířecích přátel, nebo vám to také připadá bláznivé?

Majucha


15.10.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 65   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdy má vaše zvíře narozeniny?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
orinka
orinka - 15.10.2010 6:48

každá příležitost je dobrá, aby se udělala hostinasmajlik - 68 My sice neslavíme s dortem, ale nalezeniny kočkám děláme taky, dostávají ten den pochoutky.

 
lucimo
lucimo - 15.10.2010 6:42

Majucho, my teda oslavy nepořádáme, ale vždycky si vzpomeneme a šelma dostane obojek, případně nějakou dobrotu... A narozeninové dny máme 23.5. u papírového psa a 5.7. u naprosto nepapírové číči.smajlik - 93

 
Jarča*
Jarča* - 15.10.2010 6:39

vosmajda: a jako můj manžel...smajlik - 68
Dcera si pamatuje datum narození svého psa, jestli to s ním slaví, to nevím...U našich koček znám jen rok narození, protože do naší domácnosti přibyly až později. Jmeniny taky neslavíme, protože nevím, v kterém kalendáři bych našla třebas Piňouše. Stejně bych řekla, že mají svátek celý roksmajlik - 68. A dárky dostávají na vánoce.

 
Riki
Riki - 15.10.2010 1:10

Jo, připadá mi to bláznivé. Ostatně datum narození jsem znala pouze u tří psů, kteří měli průkaz původu, tudíž toto bylo zaznamenáno. U veškeré ostatní zvěře, která kdy prošla naší domácností, nebylo příslušné datum známo ani přibližně - odhad veterináře, že tomuhle může být 3 -5 let, rozhodně nezakládá nárok na slavení narozenin. smajlik - 42 A dorty jsem nepekla ani lidem, tož ani by mě nehlo se namáhat kvůli zvířatům.

 
modroočka
modroočka - 15.10.2010 0:25

U nás si děti taky pamatují narozeniny kočiček. :)
Oslavy probíhají podobně jako u nás lidí.
Ale nejkrásnější bylo... kdysi dcera, bylo 9 let, dostala od známé minikřečky s kompletní výbavou. Milovala je. A jednou se stalo, že jedné z těch dvou vypadly zuby... skoro to vypadalo, že je připravena jim koupit zubní protézu!
Nakonec si dala říci, že je to jen na chvíli, že jí narostou nové... ale bylo to velmi milé, jak se starala o svá zvířátka. smajlik - 54

 
vosmajda
vosmajda - 15.10.2010 0:09

Naše fenka má narozeniny jako jedna z našich televizí, čtvrtého února.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-66
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.