Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Puntičkář versus bordelářka. Opravdu se protiklady přitahují?

Puntičkář versus bordelářka. Opravdu se protiklady přitahují?

Říká se, že protiklady se přitahují. Já si to nemyslím, možná jak v čem.S mým přítelem jsme totiž diametrálně odlišně založení snad v jedné jediné věci – v pohledu na pořádek. A ačkoli jinak si rozumíme a máme se rádi, tento nesoulad nás oba dva začíná pěkně vysávat a já mám obavu, že kvůli tomu náš vztah skončí. Proto bych se vás chtěla zeptat, jestli si ze svých zkušeností myslíte, že máme šanci se nějak sladit.

Můj přítel je totiž velký pedant na pořádek. Já jsem pravý opak. Tedy, ne,  že bych si libovala ve špíně a bordelu, tak to není, já jenom nemám potřebu všechno okamžitě uklízet, přerovnávat, utírat. On ano. Dokud jsme spolu nebydleli, nijak nám to nevadilo, což je samozřejmé. Ale před Vánoci jsme se společně nastěhovali do pronájmu, respektive já jsem opustila pronajatý pokoj v bytě, kde nás bydlelo celkem pět studentů. Já byla sólo a v dalších pokojích bydlely dva páry, příslušenství jsme měli společné.

Přítel má pronajatou dvougarsonku, takže jsem se přistěhovala k němu. Peklo začalo prakticky hned. Okamžitě mi všechno zorganizoval, vyklidil mi jednu skříň a komodu, dva šuplíky na doklady. Obřadně mi to předvedl s tím, ať si tam hezky své věci porovnám. Začala jsem vybalovat a on mne sledoval ostřížím zrakem. Radil mi, jak si mám nejlépe rozvrhnout poličky ve skříni, jak to uspořádat, aby to bylo co nejpraktičtější. V tu chvíli mi to připadalo ještě zábavné.

V podstatě ty první dny, nebo tak dva, tři týdny, jsem to vůbec nijak neřešila, ale přibližně od začátku ledna mi to vadí čím dál víc, připadám si jako malá holka, kterou on musí vychovávat. Kritizuje každou maličkost, jak není všechno tip ťop, okamžitě mentoruje a spouští přednášku. Ledabyle srovnané boty v předsíni, krém na poličce v koupelně posunutý o deset centimetrů jinde, neumyté nebo neuklizené nádobí, drobečky na stole nebo nedejbože na zemi, to je už skutečně závažný prohřešek. Nesnáší, když například dočtu časopis a odložím ho na stolek v obýváku, prý ho mám hned uklidit do stojanu. Kontroluje vyprané prádlo, jestli už je suché a okamžitě požaduje, abych ho sebrala, vyžehlila a poskládala.

Je toho hodně, ani to nechci všechno rozepisovat. Vadí mi to čím dál víc. Připadá mi, že mne buzeruje, pravda, on sám všechno, co chce po mně, pečlivě dodržuje. I to své prádlo ze sušáku si sundá a vyžehlí. Jenže mně se kolikrát teď hned nechce, klidně bych to udělala druhý den, nebo později. Jenže nakonec vždycky kapituluju, protože ty jeho přednášky by nevydržel ani mrtvej. Prý když to všechno vždycky udělám hned, tak se nepořádek nestačí ani udělat a budeme mít stále hezky uklizeno a taky to nezabere tolik času.

Nechápe, že já jsem zvyklá jinak a jeho způsob mi nevyhovuje a deptá mne. Oba chodíme do práce, já se vracím domů až kolem sedmé večer, on ve čtyři. Přes týden toho mám tak akorát, myslím, že když se v sobotu udělá úklid a pak se to jen průběžně a zlehka z toho nejhoršího udržuje, mělo by to být dostačující. Pravda je, že on tedy uklízí sám hodně, obden vyluxuje, umývá koupelnu, žil sám, je tak zvyklý. Ale já si v tom bytě připadám jako vetřelec, který mu narušuje jeho systém. Někdy mi připadá, že by byl nejraději, kdybych se snad vznášela, nejedla, nepila, nic nedělala, jen aby nebyl narušen jeho dokonalý pořádek.

Pořád si říkám, že spolu jsme krátce a že se o třeba časem nějak obrousí. Ale občas mne napadne, že takhle přehnaně pořádkumilovný chlap snad ani nemůže být normální. Možná má nějakou úchylku. Jemu opravdu vadí vyložené nesmysly. Přinesu si k televizi skleničku s pitím, koukám na film, mezitím to vypiju a on mne uprostřed filmu žene do kuchyně tu skelničku umýt a uklidit. Jsem opravdu neskutečná bordelářka, jak mi tvrdí, nebo je on svým způsobem blázen? Je nějaká šance, že se v tomto ohledu ještě sladíme?

Kristýna


25.1.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 69   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Puntičkář versus bordelářka. Opravdu se protiklady přitahují?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
vosmajda
vosmajda - 25.1.2013 14:01

Pokud se týká prádla, nemám ráda takové to vyšilování, kdy se pořád chodí ven hlídat, jak spadne pár kapek, musí se sundat, převěsit, a kdyby pěkně vysvitlo slunce, zase by se mělo pověsit ven, aby pěkně vyfoukalo, žehlit pokud možno hned po sundání. Když dám prádlo ven a začne pršet, nevyšiluju a zaberu se do jiné práce. Neříkám mít ho tam týden, to by opravdu mohlo třeba vyblednout, ale až takto, aby na mě stále někdo z venku zvonil, ať si to du sebrat, to nemusím. To nedělá třeba jen tchyně, ale i maminka. Ona, než pere, tak sleduje počasí. Co by řekli lidi, kdyby jí tam zmokalo prádlo?

 
jitka 19
jitka 19 - 25.1.2013 13:43

Takovy chlap se neusmerni.To co si psala ja mam doma.Jako bych to psala ja.Je to peklo.

 
sqwela
sqwela - 25.1.2013 13:21

no Kristýno, to je teda síla..já jsem byla taky cvok, když se můj milý přistěhoval, když si na to vzpomenu, tak bych si dala pěkně zprava i zleva smajlik - 68naštěstí to vydržel a neutek a ono se to poměrně rychle obrousilo. Hlavně pomohlo, že mě srovnal do latě, ne že by po mně řval, nebo mi nadával, ale dokázal mi, jak jsem trapná, když trvám na takových pitominách..Zkus to taky, udělej z něho prostě blbce klidně opakovaně, vždyť on to taky blbec je, když je to takový punťa smajlik - 66 smajlik - 16

 
PEGG
PEGG - 25.1.2013 12:59

Jestli on nebude takový Adrian Monk (seriál Můj přítel Monk)smajlik - 68

 
Verera
Verera - 25.1.2013 12:58

Kolik partnerek už od tohohle chlapa uteklo, nevíš?

 
annie
annie - 25.1.2013 12:56

Holky - ale jak si pamatuju, kdysi tu jakýsi chlapec popisoval, jaká je jeho partnerka bordelářka...
Nakonec se bordelářka ozvala a všechno bylo trochu jinak.
Čert ví...smajlik - 98

 
Pajik
Pajik - 25.1.2013 12:50

Bože to je strašný! To není pořáku milovnost, to je teror. Díky Bohu za normálního partnera. Navrhuju porozhlédnout se jinde, normální chlapi nevymřeli! :)

 
orinka
orinka - 25.1.2013 12:49

to je druh neurózy, těžko říct, co s tím.smajlik - 55

 
dadka
dadka - 25.1.2013 12:43

Nezbaví se toho, bude to čím dál horší. Být tebou, tak si najdu někoho jiného, za chvíli tě bude vyloženě terorizovat a budeš z toho úplně na nervy. Odstěhuj se raději zpět, pokud to ještě jde, ale s ním nezůstávej
.Má určitě nějaký psychický problém, měl by navštívit lékaře.

 
Senedra
Senedra - 25.1.2013 12:34

Hm, ještě mě na článku zarazila jedna věc - formulace " On si svoje prádlo sundá.." Chápu, že spolu dotyční bydlí jen chvilku, ale u nás, když někdo něco dělá, tak pro všechny - prostě jdu prát, tak do pračky nahážu prádlo i manžela, stejně tak ho pověsím/sundám/vyžehlím/uklidím do skříně.. stejně tak jako ostatním. On zase udělá svačinu pro všechny nebo nechá na autě přezout všechny pneumatiky a nechce po mě, abych jednu řešila já sama. V tomhle bych viděla další možný průšvih, hlavně u financí. Znám rodiny, kde opravdu každý z dospělých jede za své, náklady se dělí přesně na půl, což je problém ve chvíli, kdy žena nastoupí na rodičák.

 
Sofffie
Sofffie - 25.1.2013 12:28

magatao: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 47

mashanka: tak to já jsem ta výjimka, co potvrzuje pravidlo. Já mám bordel všude. smajlik - 105

 
Linda
Linda - 25.1.2013 12:25

Me by zajimala jedna vec - blbne takhle i jinde? Treba na spolecne dovolene nebo u nekoho na navsteve a tak. A nebo pokud mate hosty nuti kazdeho hned dopit aby mohl umyt hrnecky.A vstane od stolu a jde je umyt zatimco hoste sedi a cekaji? Nebo je chorobne uklizivej jenom kdyz jste samy dva? Teda na situaci to nic nemeni, ale jsem zvedava

 
Verera
Verera - 25.1.2013 12:17

Jednou jsem na koleji šla kvůli něčemu do pokoje za jedním kamarádem a on mi schválně ukázal jak se jeho spolubydlící chystá na hory. Měl na posleli oblečení vyskládané do komínků, všechno zařezávalo, drobnosti srovnané do řad podle velikosti. V prostředí, kdy se všichni obvykle balili stylem "vytahám něco ze skříně a nahážu to do báglu" to působilo skoro přízračně.

To už není vztah k uklízení, ale obsese. Když je natočené ouško jinak, ten člověk nemá klid, dokud to nespraví. S něčím takovým může žít jen někdo podobného ražení , pokud se dokážou shodnout na směru oušek.

A nebo dotyčný musí respektovat ostatní, tj. žádné kecy a uklízet jen opuštěné a dovolené předměty, pokud možno když už ostatní šli spát. Ale k tomu dochází málokdy. On totiž trpí a nezvládne čekat.

 
magatao
magatao - 25.1.2013 11:59

Pro všechny chorobné uklízeče mám praktický návrh:

Stavte se u nás doma. Šlehne vás hned mezi dveřma a přestanete tak normálním lidem otravovat třeba trochu bordelářský, ale zato pohodový život.
smajlik - 42smajlik - 67

 
mam-ča
mam-ča - 25.1.2013 11:44

Mám takového bratrance. Je strašně hodný, ale odmalička si rovnal své sbírky do komínků a všude udržoval úzkostný pořádek. Dvě manželky mu utekly poměrně záhy. Vzaly to jako povodeň - i s nábytkem smajlik - 16.
Třetí manželka je podobného založení jako on, a celkem jim to klape.
Naštěstí nemají děti...smajlik - 58

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.