Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Puntičkář versus bordelářka. Opravdu se protiklady přitahují?

Puntičkář versus bordelářka. Opravdu se protiklady přitahují?

Říká se, že protiklady se přitahují. Já si to nemyslím, možná jak v čem.S mým přítelem jsme totiž diametrálně odlišně založení snad v jedné jediné věci – v pohledu na pořádek. A ačkoli jinak si rozumíme a máme se rádi, tento nesoulad nás oba dva začíná pěkně vysávat a já mám obavu, že kvůli tomu náš vztah skončí. Proto bych se vás chtěla zeptat, jestli si ze svých zkušeností myslíte, že máme šanci se nějak sladit.

Můj přítel je totiž velký pedant na pořádek. Já jsem pravý opak. Tedy, ne,  že bych si libovala ve špíně a bordelu, tak to není, já jenom nemám potřebu všechno okamžitě uklízet, přerovnávat, utírat. On ano. Dokud jsme spolu nebydleli, nijak nám to nevadilo, což je samozřejmé. Ale před Vánoci jsme se společně nastěhovali do pronájmu, respektive já jsem opustila pronajatý pokoj v bytě, kde nás bydlelo celkem pět studentů. Já byla sólo a v dalších pokojích bydlely dva páry, příslušenství jsme měli společné.

Přítel má pronajatou dvougarsonku, takže jsem se přistěhovala k němu. Peklo začalo prakticky hned. Okamžitě mi všechno zorganizoval, vyklidil mi jednu skříň a komodu, dva šuplíky na doklady. Obřadně mi to předvedl s tím, ať si tam hezky své věci porovnám. Začala jsem vybalovat a on mne sledoval ostřížím zrakem. Radil mi, jak si mám nejlépe rozvrhnout poličky ve skříni, jak to uspořádat, aby to bylo co nejpraktičtější. V tu chvíli mi to připadalo ještě zábavné.

V podstatě ty první dny, nebo tak dva, tři týdny, jsem to vůbec nijak neřešila, ale přibližně od začátku ledna mi to vadí čím dál víc, připadám si jako malá holka, kterou on musí vychovávat. Kritizuje každou maličkost, jak není všechno tip ťop, okamžitě mentoruje a spouští přednášku. Ledabyle srovnané boty v předsíni, krém na poličce v koupelně posunutý o deset centimetrů jinde, neumyté nebo neuklizené nádobí, drobečky na stole nebo nedejbože na zemi, to je už skutečně závažný prohřešek. Nesnáší, když například dočtu časopis a odložím ho na stolek v obýváku, prý ho mám hned uklidit do stojanu. Kontroluje vyprané prádlo, jestli už je suché a okamžitě požaduje, abych ho sebrala, vyžehlila a poskládala.

Je toho hodně, ani to nechci všechno rozepisovat. Vadí mi to čím dál víc. Připadá mi, že mne buzeruje, pravda, on sám všechno, co chce po mně, pečlivě dodržuje. I to své prádlo ze sušáku si sundá a vyžehlí. Jenže mně se kolikrát teď hned nechce, klidně bych to udělala druhý den, nebo později. Jenže nakonec vždycky kapituluju, protože ty jeho přednášky by nevydržel ani mrtvej. Prý když to všechno vždycky udělám hned, tak se nepořádek nestačí ani udělat a budeme mít stále hezky uklizeno a taky to nezabere tolik času.

Nechápe, že já jsem zvyklá jinak a jeho způsob mi nevyhovuje a deptá mne. Oba chodíme do práce, já se vracím domů až kolem sedmé večer, on ve čtyři. Přes týden toho mám tak akorát, myslím, že když se v sobotu udělá úklid a pak se to jen průběžně a zlehka z toho nejhoršího udržuje, mělo by to být dostačující. Pravda je, že on tedy uklízí sám hodně, obden vyluxuje, umývá koupelnu, žil sám, je tak zvyklý. Ale já si v tom bytě připadám jako vetřelec, který mu narušuje jeho systém. Někdy mi připadá, že by byl nejraději, kdybych se snad vznášela, nejedla, nepila, nic nedělala, jen aby nebyl narušen jeho dokonalý pořádek.

Pořád si říkám, že spolu jsme krátce a že se o třeba časem nějak obrousí. Ale občas mne napadne, že takhle přehnaně pořádkumilovný chlap snad ani nemůže být normální. Možná má nějakou úchylku. Jemu opravdu vadí vyložené nesmysly. Přinesu si k televizi skleničku s pitím, koukám na film, mezitím to vypiju a on mne uprostřed filmu žene do kuchyně tu skelničku umýt a uklidit. Jsem opravdu neskutečná bordelářka, jak mi tvrdí, nebo je on svým způsobem blázen? Je nějaká šance, že se v tomto ohledu ještě sladíme?

Kristýna


25.1.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 69   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Puntičkář versus bordelářka. Opravdu se protiklady přitahují?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Jadvinka
Jadvinka - 25.1.2013 11:33

taky jsem oproti mému muži pořádná,je to polobordelář,jeho binec mu nevadí,ale nedejbůh,abych někde něco nechala já :-D.Ale tohle je magor ,s tím bych nebyla,ono být pořádný je jedna věc,ale diktovat mi co a jak si uložit-no hrůza ,přesně tak jak píše mashanka: kdo chce mít pořádek okolo sebe má bordel v duši-jednoho takového jsem znala a fakt to sedí

 
Monik
Monik - 25.1.2013 11:21

PEGG: 11:05 To je dobry napad smajlik - 47

mashanka: 11:06 Tak podle teto teorie mame tady doma vsichni v dusi chorobny poradek smajlik - 68

 
mashanka
mashanka - 25.1.2013 11:06

Ale zase, když jsem to přečetla celé .... on dělá, uklízí, tak ho nech, když je tak zvyklý - ale stejně bych s ním nebyla - chorobný pořádek v bytě potřebuje jen ten, kdo má chorobný bordel v duši

 
PEGG
PEGG - 25.1.2013 11:05

Kristýno, tak si v té skleničce trošku nechávej, ať není úplně prázdná, to tě bude nutit ať to dopiješ?smajlik - 68 Je to blázensmajlik - 55

 
mashanka
mashanka - 25.1.2013 11:04

Nechápu jednu věc - když má potřebu kontrolovat prádlo, jestli je suchá, myslela bych si, že už se těší, až ho bude moct sebrat - proč to tedy neudělá :-)

Radil mi, jak si mám nejlépe rozvrhnout poličky ve skříni, jak to uspořádat, aby to bylo co nejpraktičtější. V tu chvíli mi to připadalo ještě zábavné.

Každý jsme jiný - já bych se s NĚČÍM TAKOVÝM rozhodně nijak vylaďovat ani sžívat nechtěla

 
Pentlička
Pentlička - 25.1.2013 11:02

Já vždycky hlásám - zlatá střední cesta! Každý extrém je na palici, extrémní puntičkář i extrémní bordelář. S chlapem z článku bych nevydržela ani týden!
Protivy se sice přitahují, ale žít spolu nemohou. Zvedla bych krovky a frrrr! pryč.

 
PEGG
PEGG - 25.1.2013 11:02

Verera - 25.1.2013 9:33 - jestli tě to uklidní, tak to neřeš, vyrostou z toho, základ mají dobrý a ostatní přijde časem. Můj syn to dotáhl tak daleko, že jsem jeho pokoj raději ani neotvíralasmajlik - 38 no a dneska bydlí s přítelkyní a uklízí, vaří i vyžehlí, když je potřeba. A u dcery, ta je ještě doma, to je nárazové, někdy má takový bordel, že je to na mašli a pak jí to chytne a vezme to zgruntu. smajlik - 80smajlik - 93smajlik - 105

 
Senedra
Senedra - 25.1.2013 10:33

jedvatazmyje: no, to bys u nás asi dostala infarkt.. včera jsme takhle rozházené boty v předsíni našla ( pravda a hned uklidila) - jenže jsme přišly z venku a tříleťanda v kombinéze začala volat, že chce kakat, takže jsem shodila boty a nesla jí do koupelny... njn, jsem bordelářka a hrdě se k tomu ( v tomhle případě) hlásím.

Popisovaný partner mi už přijde fakt jako lehce narušený. Ráda mám doma uklizeno a čisto, ale nehodlám si kazit život jen tím, že budu šůrovat, uklízet, čistit a přerovnávat. Teď jsme byli všichni nemocní a jeli jen v režimu " přežijeme" a aby mě v takové situaci ještě někdo buzeroval s neumytou skleničkou, to bych ho teda hodně rychle poslala do háje.

 
celina
celina - 25.1.2013 10:23

"Pořád si říkám, že spolu jsme krátce a že se o třeba časem nějak obrousí."
NEOBROUSÍ!!!!
Buď se nedáš a nebo podřídíš, v obou případech to zřejmě skončí rozchodemsmajlik - 26

 
Verera
Verera - 25.1.2013 9:42

S tou skleničkou u televize... jak ví, že si nechci ještě za chvíli nalít další pití? A pokud by tvrdil, že mám tuhle umýt a když tak si vzít pak jinou skleničku, vyslechl by si ode mě důkladnou přednášku o plýtvání vodou a mycími prostředky, mohlo by se i zabrousit do vlivu chemikálií na životní prostředí a potřebě omezit jejich nesmyslné používání smajlik - 82 Zaútočit jeho zbraněmi smajlik - 42

 
Linda
Linda - 25.1.2013 9:39

Verera: to mi povidej smajlik - 80...me tuhle vylezl pes od holky z pokojicku a na zadech mel chuchvalce prachu, tak jsem se zeptala kdy se bude vysavat a pry proc, to je pod posteli a 1) neni tam videt, 2) znovu se tam naprasi a kdyz jsem zacala neco o alergiich a roztocich tak pry si zvysuje imunitu smajlik - 36

 
Verera
Verera - 25.1.2013 9:37

Tohle přesně bych tomu pánovi řekla. Třeba si to neuvědomuje:

Ale já si v tom bytě připadám jako vetřelec, který mu narušuje jeho systém. Někdy mi připadá, že by byl nejraději, kdybych se snad vznášela, nejedla, nepila, nic nedělala, jen aby nebyl narušen jeho dokonalý pořádek.

Pokud se zamyslí a omezí své řeči, pak je jistá šance, pokud ne, nemá to smysl, záleží mu víc na úklidu než na tom, jak se ty cítíš a proč pak s takovým člověkem být?

 
Verera
Verera - 25.1.2013 9:33

Monik: No to právě byl test, jestli je soužití s ním možné nebo ne.
Já bych ho chtěla vidět, jak by tohle pak bylo s dětma. Buď by z nich vychoval nerváky a nebo by po nich pořád někdo musel uklízet a byl z toho na nervy on.

Asi bych měla toho pána pozvat na týden k nám , při soužití s mými dvěma puboši by mu možná došly síly na buzerování lidí kvůli úklidu. Oni jsou naprosto rezistentní. Syn si ještě občas uklidí svou část pokoje, protože počítač je pouze pokud stav uznám za uspokojivý, ale dcera se se slovy "Nesnáším úklid " zavře s knížkou a není síly, která by ji přinutila, pokud se jí opravdu nechce,pokud ona neuzná stav za neúnosný. Nepomůžou sliby, výhrůžky, vyhození věcí, nic. Jediného, čeho dosáhnu je, její udivený pohled, proč s tím tolik nadělám. smajlik - 68

 
denda04
denda04 - 25.1.2013 9:29

caira: smajlik - 47smajlik - 34smajlik - 58

můj názor taky uteč nebudete si rozumětsmajlik - 66 a co děti???

 
caira
caira - 25.1.2013 9:23

UTEČ!
Podobnýho exota si vzala kamarádka a je dost nešťastná...
On je doma na rodičovské, protože zrušili jeho podnik. Ona chodí do práce, je na manažerské pozici - maká dost hodin denně. Přijede domů a on jí ještě honí do úklidu.... Holka je zralá na psychiatra!
Mají dvě děti, tak buzeruje i je. Bojim si u nich dát kafe, když je doma on, abych náhodou nepoložila křivě lžičku...
UTEČ!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.