Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Obtěžuje mě sex

Obtěžuje mě sex

Dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodla sem napsat. Je mi lehce přes padesát a obtěžuje mě sex.

Předem vím, že se spousta z vás teď chytá za hlavu, ale já jsem z toho někdy pěkně otrávená. Není to tím, že bych neměla ze sexu požitek, naopak, většinou nemám problém dosáhnout orgasmu, na partnera si v tomto směru nemohu stěžovat, a když už k tomu dojde, říkám si, proč to vlastně nemám ráda, když je to veskrze příjemné.

Přesto se mu vyhýbám jak čert kříži. Já vím, že si tím asi zadělávám na jeho nevěru, ale ani tak neumím svůj postoj změnit. Ano někdy se přemůžu, ale nikdy nejsem ta, kdo začne první. Někdy si tak myslím, že kdyby to u něj byla jen ta pudová záležitost, že bych mu tu nevěru s chutí dopřála, jen kdybych já měla klid. Prostě nemám potřebu sexu tak jako dřív. Určitě to bude i věkem a přechodem, ale v odborné literatuře většinou čtu, že si právě ženy po přechodu nejvíce užívají sexu, protože už nemusí mít strach z nechtěného těhotenství.

Možná je to i tím, že poslední dva roky máme dost velké finanční problémy, které nepřímo zavinil můj manžel. Sice jsou na ústupu a snad to vše relativně dobře dopadne, ale dost nás to rozhodilo. Dopadl jako většina poctivých blbců, ručil kamarádovi a málem jsme přišli o střechu nad hlavou. Stálo nás to spoustu peněz a spoustu úsilí. Ještě jsem mu to úplně neodpustila, taky to není ještě úplně dořešené. Vím, že to neudělal schválně a že ho to mrzí, ale já mám od té doby k němu nějaký odstup.

Jinak je to hodný člověk, opouštět ho nechci. Vždyť máme 15letou dceru, která bude ještě dlouho potřebovat zázemí. Ale sexu bych se vzdala ráda, myslím tím sexu úplně, nemám touhu ho vyhledávat jinde, prostě ho nepotřebuji. Paradoxně teď žijeme nějak spokojeněji než dřív, neženeme se za žádnými hmotnými statky. Budeme rádi, když uhájíme stávající bydlení. Nedělám žádné velké plány, žiju současností. Děkuji za každý hezky prožitý den a neřeším blbosti. Víc se věnuji svým známým, svým koníčkům a svým dětem. Snažím se být veselá a říkat si, že je úplně jedno, co jsme tady na tom světě nashromáždili, protože s sebou si to stejně nevezmeme. Ano, mohly ty peníze mít jednou děti, takhle je dostali naprosto cizí lidé.

obtěžuje mě sexKdybych byla věřící, řekla bych, že mě Pán Bůh potrestal za to, že jsem neustále na něco v baráku remcala, pořád mi nebylo něco vhod, řešila jsem nepodstatné blbosti, věčně jsem byla naštvaná a protivná. A tak jsem byla osudem nakopnuta přímo do brňavky, abych si uvědomila, že život není o majetku, ale o vztazích a o lidech kolem nás. A abych pochopila, jak velmi platí, že v nouzi poznáš přítele, a abych byla ráda, že mám dvě krásné, zdravé a moc hodné děti, manžela, kterého mám i přesto všechno ráda. Sice není bez chyb, ale kdo jsme? A že jsme tady jen na návštěvě a už se sem nikdy nevrátíme, tak proč se stresovat blbostmi. Zjistila jsem, jak strašně nepodstatné je, jestli má člověk vilu s bazénem nebo jestli bydlí v garsonce. Tam, kde nejsou spřízněné duše, tam se stejně nedá spokojeně žít, a čím víc toho člověk má, tím víc je toho otrokem, protože o majetek se musíme starat.

Vlastně od vás nečekám rady, jen prosím, nekamenujte mě. Už slyším některé z vás, jak prohlašují, že by s takovým člověkem už nemohly být. No popravdě jsem si to v prvních chvílích myslela taky, ale teď vím, že se jen tak nedá vymazat 25 let života. Ano, dá se za ním udělat tlustá čára, ale stejně zůstane spojnice v podobě dětí.

Asi jsem se jen potřebovala vyzpovídat a vy jste spolek správných holek. Často mezi vás chodím, a tak vím, že dokážete poradit, sprdnout i potěšit. Ale hlavně to vidíte z té druhé strany, což je velmi důležité. Neboť když má člověk problémy, většinou se motá v jakémsi začarovaném kruhu, ze kterého nemůže ven.

No, já ven nechci, jen bych moc chtěla, aby už to nepříjemné období skončilo, a ať to stálo co to stálo, vymažu ho ze svého života, a třeba mě nakonec i ten sex ještě začne bavit. :o) Vaše spoludiskutující

AZ


3.8.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 63   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Obtěžuje mě sex

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Kadla
Kadla - 3.8.2010 8:54

Pentlička: No, sexovat nemusí, pokud se jim nechce. Ale problém je v tom, když jeden z páru chce a ten druhý ne.... což je viditelně případ autorky článku.

 
denda04
denda04 - 3.8.2010 8:39

caira: tak to samé si myslím i já ten stres co bude dál ??? nechtěla bych to prožívat smajlik - 66

držím Ti palce ať vše zvládneš smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
Pentlička
Pentlička - 3.8.2010 8:38

No, já mám poslední dobou takový pocit, že se všude píše o sexu, jakoby všichni lidé neustále sexovali, včetně seniorů, mně to přijde přehnaný. Mám prostě dojem, že se sex staví do čela všech možnýh zážitků a požitků, že prožívat báječný a hojný sex je v dnešní době snad smyslem života. Pak když člověk nemá chuť na sex, tak se cítí divný a nenormální.
Ale ruku na srdce, opravdu všichni padesátníci, šedesátníci a starší sexují jak diví? Já teda sex už 5 let neměla a vůbec mi to nechybí. Mám jiné zájmy. To jsem opravdu tak ojedinělá?

 
orinka
orinka - 3.8.2010 8:09

manžel ti přestal imponovat.

 
caira
caira - 3.8.2010 7:37

Tvůj manžel ručil kamarádovi bez Tvého vědomí???
Pokud ano - To bych nezkousla.
Pokud ne - je chyba ve vas obou stejná.
V dnešní do bě bych neručila ani vlastní sestře, nikdy nevíš, co se může stát.

A z celého problému mám pocit, že se Ti sex s manželem zhnusil, až po problémech s penězi. Před tím bylo vše OK?

 
jasmine
jasmine - 3.8.2010 5:23

Myslím,že ač cítíš spokojenst venkovní,vnitřní není,něco tI chybí,jen si to neuvědomuješ.Tvé podvědomý ano,proto ti dává tyto signály,A ty takto reaguješ.Zde najdeš spousty rad,jistě chápu,že i ty kdekdo poradí psychologa,pomohl by ti najít problém,ale ne každý je ochoten se ihned svěřit psychologovi,zkus napsat na linku důvěry,na internetu jich najdeš dost ,napiš,oni ti rádi a ochotně poradí.Jsou to specialisté a umí pomoci.
Držím palce a posílám smajlik - 61........

 
modroočka
modroočka - 3.8.2010 4:05

Vlastně všechno, co jsi napsala, chápeš. Máš zajímavé názory...
Je pravdou, že naším narozením a smrtí život nezačíná, ani nekončí. Je to jen jedna z mnoha kapitol. Pokud Tvůj muž měl být tím poctivým blbcem, tak to tak mělo být. A protože jste u toho byli spolu, věř, že je to vyčištění něčeho, co jste měli v tomto životě zvládnout. Přešli jste těžkou životní etapu, teď je to o psychickém uvolnění a relativním dopadu, už víš, že jste z nejhoršího venku...
Kdybys byla věřící... a co kdyby sis řekla, že se někdy někdo narodil první, žije tedy nejdéle z nás a toto všechno, s čím můžeme pracovat/manipulovat, nám poskytl jako náplň našich všednich dní. A jak si to uděláme, takové to máme. A když něco nechceme, i tak je nad námi tato "ruka spravedlnosti", která nám pomáhá v sebezdokonalování se.
Píšeš, že Tě unavuje sex a že jednou z příčin je manželův finanční kotrmelec.
Opravdu je Tvoje láska k penězům větší než láska k němu? Žijete spolu dlouho na to, abys věděla, zda-li patří mezi muže, kteří zahýbají, lžou a nechtějí se rozvádět, či patří mezi spokojené muže, kteří touží mít od zákonité manželky všechno. (Je to o vyspělosti člověka a klidu v rodině.)
Seš si opravdu jistá tím, že bys ho chtěla nechat i třeba odejít k milence navždy?
Jsem přesvědčená, že i tuto situaci zvládneš. smajlik - 56
To, co dnes vypadá nepěkně, zítra už může svítit v jiné parádě. smajlik - 45

 
Riki
Riki - 3.8.2010 1:31

... a pak se některé dámy diví, jak jim to mohl manžel udělat, že po 25 letech manželství si najde jinou. smajlik - 42 V tomto případě bych to plně pochopila, a nemyslím tím, že by to bylo kvůli sexu - to už je spíš jen poslední kapka do poháru.

 
Libushe+3
Libushe+3 - 3.8.2010 0:26

smajlik - 76...trochu mam v tom zmatek...smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-69
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127252.
Archiv anket.