Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Je mi pětačtyřicet, jsem rozvedená a před rokem jsem se seznámila se svým současným přítelem. Děti už mám samostatné, tak jsme se rozhodli, že budeme bydlet společně. Jeho byt jsme pronajali a bydlíme v mém.

Fungujeme tak už čtyři měsíce a já si čím dál víc začínám všímat jedné negativní stránky v jeho povaze. Ani nevím, jak to nazvat, jestli přehnaným šetřílkovským, nebo lakotou. Zajímal by mne váš názor.

Já sama nejsem nijak rozhazovačná, byla jsem sama se dvěma dětmi, alimenty nebyly nijak vysoké, šetřit a pečlivě hospodařit jsem musela. I přesto, že byl náš rozpočet dost napjatý, po troškách jsem dokázala i něco málo naspořit a z toho jsem pak pořizovala Vánoce, dárky k narozeninám apod.

Když děti vylétly krátce po maturitě z hnízda a osamostatnily se, dost se mi finančně ulevilo. Po té, co jsem se seznámila s přítelem a dohodli se na společném bydlení, jsem si říkala, že to bude fajn, nejenom, že nebudu sama, ale cítila jsem v tom i určitou finanční jistotu a zabezpečení. Přece jenom, ve dvou se to lépe táhne.

Jenže všechno je jinak a já jsem na tom teď snad ještě hůř, než když jsem byla s dětmi sama. Připadám si totiž jako nesvéprávná. On má totiž neskutečnou šetřící úchylku, vede si podrobné účetnictví, vyžaduje po mě všechny paragony a doklady o koupi, pomalu nad každou položkou přemýšlí, zda byla nutná a kolikrát po mě chce vysvětlení, proč jsem musela nutně koupit zrovna tento sprchový gel a ne ten levnější. Připadám si vždycky jako blbec, když mu, konkrétně v tomto případě vysvětluju, že po tom levnějším mě svědí kůže a dělají se mi pupínky.

A to není všechno. Každý velký nákup, který přineseme domů, pečlivě roztřídí na příděly, rozpočítává jogurty, maso porcuje do mrazáku přesně po dvou porcích, jeden sáček čaje je schopný vyždímat i na čtyři hrnky atd.

Čím dál víc mě to rozčiluje, protože on rozhodně nepatří k lidem, pro které je takové škudlení nutnost. Plat má 65 tisíc měsíčně, k tomu ještě 12 za pronájem jeho bytu. Mně dává měsíčně přesně polovinu na náklady za byt a další dva tisíce na jídlo, o čemž prohlásil, že když já dám taky dva, tak za čtyři tisíce měsíčně se jen ve dvou musíme najíst jako králové. Není schopen pochopit, že to není jen o jídle, ale i o drogérii a další drobných výdajích.

Já zatím jedu tak nějak podle sebe, prostě nakoupím, co je potřeba a neřeším, jestli ho tím vlastně nedotuju. Tedy spíš neřešila jsem to, teď už jo. Několikrát se stalo, že jsme spolu šli do kina a on chtěl, abych to zaplatila z našich společných peněz na jídlo, nekoupil mi ani pitomou kolu a když jsem si ji koupila sama, přes půlku mi jí vypil. Je to samozřejmě pitomost, ale já si najednou uvědomila, že on je nejen šetřivý, ale i vyčůraný.

Je mi to líto, když jsme spolu chodili, tak se takhle urputně neprojevoval, to začalo až po našem sestěhování a připadá mi, že se to čím dál víc stupňuje. Myslíte, že je šance takového chlapa nějak převychovat? Je mu dvaapadesát, děti nemá, ženatý byl, ale přede mnou byl snad patnáct let sám. Jinak je chytrý, inteligentní, má rozhled, až na tu jeho lakotu je mi s ním fajn.  

Jana


11.11.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 81   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Šetří jako blázen, přitom má nadstandardní příjem

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Pentlička
Pentlička - 13.11.2014 8:46

Spousta žen si myslí, že bez chlapa nejsou nic. Dělají všecko pro to, aby si nějakého (a vlastně jedno jakého) chlapa našly a udržely, protože jinak se cítí méněcenné. Žena přece nemůže žít sama, je to ponižující, vypadá to, že za nic nestojí, když si ani nedokáže najít chlapa! Blablabla! Podle mě je to naprostá kravina, zvláště v době, kdy žena už má dospělé a samostatné děti a mohla by si v klidu žít a užívat si příjemností života a ten případný chlap buď přijde, nebo ne, ale hlavně by si žena měla vybrat takového, který jí po všech stránkách vyhovuje. Je 1000x lepší žít sama, než mít chlapa, který mě nějakým způsobem štve a vadí. Doufám, že až generace dnešních mladých žen dospěje do věku přes 50, bude daleko rozumější, než generace naše, kdy zůstat "na ocet" byla šílená hanba vjakémkoli věku.

 
evropka
evropka - 13.11.2014 6:30

Petruša: Arna: přesně tak "všechny peníze za chlapa",vidím to kolem sebe co si nechají ženský líbit jen když mají doma chlapa ale i tady platí"jaké si to uděláš,takové to máš"

 
Petruša
Petruša - 12.11.2014 18:56

Arna: protože je plno ženských, které jim to trpí aby nemusely být samy :-(

 
Arna
Arna - 12.11.2014 17:54

Dámy, nezdá se vám že v poslední době se chlapi nechávají živit od žen? Není to první článek o takové situaci.
Vidím to hned vedle u sousedky, každý nový nápadník si myslí že u ní bude bydlet zadarmo a z mateřské ho ještě bude živit.

 
Moirain
Moirain - 12.11.2014 16:48

To je psychická nemoc, poslala bych ho pryč, bude to jen a jen horší. Nejspíš byl sám přesně z tohoto důvodu.

 
sevenofnine
sevenofnine - 12.11.2014 15:45

proč platí jen půl nájmu? Ono se nic neopotřebovává? Ložní prádlo se neopírá, lednice vydrží navždy, pračka také? I za opotřebení se platí.

Osobně bych se s pánem rozloučila, prostě každý ve svém a za své a hotovo.

 
Verýsek
Verýsek - 12.11.2014 11:48

Přečetla jsem jedním dechem článek a teda: to je hnus velebnosti !!!
Jako nechápu kde pán přišel na částku na jídlo, kterou je ochoten "obětovat" ze svého platu.....a kecy kolem sprcháče apod bych nesnesla !!

Můj názor a rada, rychle od něj pryč nemáš Jani zapotřebí se zahazovat a sponzorovat takové chlapa - za takové podmínky ti nikdo nestojí a hlavně máš svou hrdost !!!!

 
Linda
Linda - 12.11.2014 8:54

PEGG: sharon: mam to stejne ...obcas mam 100chuti toho myho pretrhnout jak hada a rozsekat na 1000 kousku a pak si prectu neco ze zivota tady a nebo pokecam s okolim a mam pocit, ze bych se mela jit vikingovi omluvit smajlik - 68

 
PEGG
PEGG - 12.11.2014 8:05

sharon - 11.11.2014 15:03 tak mu dej hubičku.smajlik - 25
Máš kliku. Poslední dobou mám pocit, že těch hodných chlapů je nějak málo. Ale spíš to bude tím, že člověk slyší jen to negativní. smajlik - 26

 
Jaguška
Jaguška - 11.11.2014 21:23

Je to evidentně nemocný člověk. Psychiatrie na to má pojmenování. Vyhodila bych ho co nejdříve, než se uhnízdí. Nebo bych mu navrhla, že budeme bydlet u něj a váš byt pronajímat, abyste z toho alespoň něco měla. Ale raději bych šla od toho.

 
YXH
YXH - 11.11.2014 16:46

Ja bych ho vypakovala. To spolecne bydleni byl jeho napad? Jestli ano, tak je to kvuli tomu, ze chtel jeste vydelat na svem byte a usetrit za jidlo. Pokud si s nim opravdu rozumis, a krome hamiznosti ma jine lepsi vlastnosti (vezme te do restaurace, jezdite na vylety a dovolene, kupuje ti obcas nejaky darek atd), tak bych pristoupila na to, ze bude platit najem a vsechny veci (od pasty na zuby az po jidlo, televizi, topeni atd presne napul).

 
sharon
sharon - 11.11.2014 16:17

diskuze je na nic smajlik - 36když se jí pisatelka neúčastní......smajlik - 26

 
Majolka
Majolka - 11.11.2014 16:14

Raději bych byla sama. Co si koupíš, to máš a nikdo nebude diktovat, zda koupíš takový či makový gel.Pomáhá v domácnosti vůbec? To nepíšeš.

 
kubikm
kubikm - 11.11.2014 15:47

a ještě, kolik ti platí za vaření, praní žehlení? nebo i tam se dělíte na 1/2

 
kubikm
kubikm - 11.11.2014 15:45

nečetla jsem diskusi
jen mi hned napadlo, proč těch 12 tisíc za pronájem nedává na domácnost? Jakým právem si je nechává on?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-80
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.