Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Vlastní vinou jsem si „pokakala“ život. Bohužel, zpátky už to nevezmu a nezbývá mi, než se se svou situací vyrovnat. A to je hrozně těžké, od začátku tohoto roku se propadám do stále hlubší deprese, místo, aby mi postupně bylo líp.

Je mi devětatřicet let a jsem svobodná a bezdětná. Objektivně a rozumově sama sobě přiznávám, že co se dětí týká, nechala jsem si ujet vlak. Příliš dlouho jsem čekala. Na co? Na to, až bude děti chtít i můj partner, který je teď už bývalý.

Seznámili jsme se v mých pětadvaceti letech, jemu bylo o tři více. Měli jsme hezký vztah, rozuměli jsme si, provozovali společné koníčky, taky jsme hodně cestovali. On měl velmi dobrou práci a postupně se vypracovával výš a výš, já pracovala na klasické úřednické pozici. Po necelém roce chození jsme se společně sestěhovali a po dalších třech letech si vzal hypotéku na dům. Když jsme se do něj po dalších dvou letech stěhovali, byli jsme šťastní jak blechy, zařizovali, plánovali co kde a jak bude. Ve všem jsme se shodli. Teda skoro ve všem.

Já chtěla dítě. Prvně jsem na toto téma zavedla řeč v době, kdy si bral hypotéku. Tvrdil, že se mnou chce taky dítě, minimálně jedno, ale radši dvě, ale že by bylo rozumné počkat, až budeme bydlet ve svém. Mrzelo mě to, ale jeho argumenty jsem uznala a hodně mě i uklidnilo, že v novém domě bylo počítáno i se dvěma dětskými pokojíčky. Tak jsem se rozhodla, že budu trpělivá.

Když jsme se konečně nastěhovali a zabydleli, otevřela jsem téma dítě znovu.  Táhlo mi na dvaatřicet let a cítila jsem, že mám nejvyšší čas a hlavně jsem po dítěti strašně toužila. Partner byl trochu zaražený, ale pak řekl, že ano, že bychom dítě už mít mohli, že se už moc těší, jen by to rád odložil ještě o rok kvůli práci. Naskytla se mu v té době možnost odcestovat pracovně do Anglie a prý by ho mrzelo, kdyby se mnou neprožíval těhotenství, porod a první měsíce života naše děťátka.

A já zase souhlasila. Zase jsem upozadila svoje pocity a svoje potřeby a nechala se přesvědčit jeho argumenty. Teď zpětně si strašně nadávám, měla jsem už tenkrát víc zatlačit. Nebo od něj odejít. Ale nebylo to pro mne snadné, měli jsme opravdu hezký vztah a já jsem si nikoho jiného jako otce svého dítěte nedokázala představit.

Anglie se protáhla na dva roky, v tu dobu jezdil domů každý měsíc na víkend nebo na krátké dovolené, já jezdila za ním, jak jen to šlo a jinak jsem byla doma a chodila do práce. Když se konečně vrátil, byla jsem to opět já, kdo otevřel téma dítě. Jaké bylo moje překvapení, když bez jakýchkoli výhrad souhlasil. Byla jsem v tu chvíli neuvěřitelně šťastná.

A pak přišlo šílené období. Vysadila jsem antikoncepci a začali jsme se snažit. Po prvních třech měsících bez úspěchu jsem se nutila do pohody a říkala si, že to ještě nic neznamená. Po roce marného snažení, kdy jsem každý měsíc hořce oplakala, jsem ho požádala, aby souhlasil s vyšetřením nás obou, zda je u nás vše v pořádku. Nejdřív se tomu bránil, nechtěl o tom ani slyšet, ale po nějaké době svolil. Bohužel, vyšetření potvrdilo, že je neplodný. Co se mě týká, bylo vše v pořádku.

Jeho neplodnost nás oba šokovala. Po nějaké době, když jsem měla pocit, že už to vydýchal, jsem navrhla umělé oplodnění s dárcovským spermatem. A tvrdě jsem narazila. Tak kategorický odpor jsem u něj ještě nikdy neviděla. Řekl mi, že nikdy nebude s něčím takovým souhlasit, že je to proti přírodě, že nejsem žádná kráva, abych se nechala inseminovat uměle a ještě od cizího chlapa. Že s něčím takovým by se nikdy nesmířil, nemohl by si mě pak vážit a už vůbec by nedokázal milovat dítě, které by pro něj bylo cizí. Cokoli jsem k tomuto tématu řekla já ze svého pohledu, smetl s tím, že o tom už nechce slyšet ani slovo.

Rozdělilo nás to. Já jsem se pak sice snažila se s tím vším srovnat a brát věci, tak jak jsou, ale v hloubi duše jsem se nemohla zbavit pocitu, že žiju se sobcem, který myslí jen na sebe. A čím dál víc jsem litovala, že jsem se v minulosti nechala umluvit k odkládání těhotenství. Bylo mi sedmatřicet a to je na poznání nového partnera a rozhodnutí o založení rodiny už opravdu šibeniční věk.

Rozešli jsme se. Odstěhovala jsem se, našla si pronájem a začala žít sama. Bylo mi hrozně a další rok mi uběhl jako v mrákotách. Chodila jsem jenom do práce a domů, byla jsem jako bez života.

Když jsem letos na začátku ledna bilancovala svůj život, došlo mi, že jsem se nechala připravit o to nejdůležitější a nejcennější, co jsem kdy mohla mít: o vlastní dítě. Uvědomila jsem si, že je mi, kolik mi je, že nemám žádnou známost a kdoví, jestli vůbec ještě někoho, s kým bychom si rozuměli, potkám. A že s největší pravděpodobností své dítě nikdy mít nebudu.

Od té doby se v těchto pocitech doslova utápím. Je mi to hrozně líto. Chtěla bych vrátit čas a v určitých chvílích se rozhodnout jinak. Připadám si strašně prázdná, zbytečná, k ničemu.  Nevím, co se svým životem, všechno mi připadá marné a zbytečné. Závidím všem maminkám v okolí jejich bříška, kočárky, cupitající caparty. Úplně se mi svírá srdce, když si uvědomím, že já nikdy od žádného děťátka neuslyším oslovení „maminko“.

Dá se s něčím takovým srovnat? Já nevím. Mám pocit, že ne. A zároveň mám strach, že se ze mě stane zatrpklá, stárnoucí žena. Nechci tak dopadnout. Ale momentálně vůbec nevím, co bych měla dělat.

Lucie


29.7.2019   Rubrika:   |   Komentářů 81   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-81
kacenka
kacenka - 13.8.2019 21:10

kubikm:
třeba tady:
kubikm - 1.2.2019 21:48 (odpovědět, poslat vzkaz)
a že to jsou machři, i mě okradli...ale to už nebudu ventilovat, štěstí nikomu krádež nepřinese....

 
krasaka
krasaka - 13.8.2019 21:04

Jarča*: kubikm: vždyť my si zde vystačíme i samy se sebousmajlik - 68smajlik - 26 - Jituš hezká muzika, já jsem se zase zaměřila už delší dobu na koncerty André Rieu, hlavně toto s tahací harmonikou nebo pak s citerou -
https://www.youtube.com/watch?v=1cpUSwQj57M
https://www.youtube.com/watch?v=IjmU_J50xSo
poslouchám celý den jako zvukovou kulisu a protože kdysi v pravěku ještě před TV jsme s rodiči poslouchávali hlavně rádio s operetami,/krásné černé hodinky s plápolajícím ohněm v Clubkách/ tak jsou všechny ty skladby důvěrně známé a dokonce si je mohu i pobrukovat, protože mým HAF to nevadísmajlik - 68
Hudba sbližuje národy, lidi všech možných barev, vyznání a na těch koncertech je úžasné, jak lidé všech světadílů nádherně reagují - žádná zloba, žádná zášť, tančí spolu, zpívá celý sál - tak bychom si měli rozumět a ne si furt a pořád ztrpčovat život.
Já dnes měla blbý den, nějaké nesrovnalosti s papíry od auta a přehlédla jsem datum STK, uznala jsem chybu, pokutu zaplatím - vše proběhlo v klidu i s humorem, já chlapce přesvědčovala, že už jsem jako jejich babička jen s postarším mozkem, jenž nerozumí všem španělským zvyklostem - a nyní mi volal jeden z policajtů, kam má auto přivézt, že tu adresu nezná a že to lze zmírnit - to potěší /ale mám lejstro od Dr, že jsem fyzicky i psychicky schopná lézt do auta příštích celých 5 let!/smajlik - 68smajlik - 47 což mi zřejmě taky pomohlo ???smajlik - 26

 
sharon
sharon - 13.8.2019 20:22

kubikm: už tu bylo tolik článků kdy se ve finále řešilo že ti Meryl dluží....bože...smajlik - 76
já se divím Jituško že ty se divíš.....smajlik - 76., nevím proč bych tady měla poslouchat písničky , to si doma pustím CD Andre Rieu....smajlik - 68
jak to bylo nebo nebylo , chyba na obou stranách a nikdo nemá právo si Meryl brát do huby jako "podvodnice".....zrovna ta bába co má na hlavě tunu másla.....smajlik - 36
hele víš co Jíťo, hlavně zdravíčko, opatruj se......smajlik - 100

 
kubikm
kubikm - 13.8.2019 19:50

sharon: promiň, ale kdo tady ještě nějaký článek čte?

proč nefungují karty???

myslela jsem, že si poslechnete písníčky...a přidáte svoje oblíbené....
tak už ani toto....

věruš...divím se...

 
kubikm
kubikm - 13.8.2019 19:46

kacenka: kdy jsem psala o penězích? jsou nedobytné, tak proč se tím zabývat? já už do několik let neřeším

 
sharon
sharon - 13.8.2019 18:56

kacenka: zbytečně nový článek.....at si ty tři- čtyři nej, nej ...ty bez chyb.....přečtou třeba BLESK.......smajlik - 68

 
kacenka
kacenka - 13.8.2019 18:21

kubikm: ??? smajlik - 55

 
kacenka
kacenka - 13.8.2019 18:20

Ze ŠŽ se u každého článku na konci stává kurník...no, Meryl a její dluh už se tu - zase - konečně smajlik - 68 - probral, ačkoliv se ve slušné společnosti o penězích nemluví smajlik - 34 takže je čas na nový článek smajlik - 64

 
sharon
sharon - 13.8.2019 17:43

Jarča*: a proč se pak některé ty pravdoláskařky viz. kozorohová která ani neví kolik bije u každého článku ozývají a provokují , nutí někdo někoho to tu číst ????.....a jsou to stále ty stejné .......všichni víme že Meryl dluží Jitce peníze a je snad potřeba to cpát ke každému článku ? není to jejich soukromá věc.???smajlik - 76......jo pardon ono se ve slušné společnosti o penězích nemluví......říkám at si každá zamete před svým prahem ...nebo ještě lépe si založí svůj magazín....

Kozoroh18: na tebe se útočit nedá , ty to stejně nepochopíš....smajlik - 68tak se ne.s.er tam čemu nerozumíš......hezký večersmajlik - 4

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 13.8.2019 15:11

Jarča* - 13.8.2019 8:19
když dojde řeč, začíná útok
někteří lidé nezklamou

došlo na mou poznámku, já věděla, kdo bude chtít mít poslední zlá a urážlivá slova.
Není náhodou pořekadlo o dlouhokrkém bílém ptáku.

obrázek - signature_2(77).gif

 
Jarča*
Jarča* - 13.8.2019 8:19

Á, klasika. Článek nový žádný, a když si to dovolí někdo komentovat, tak se tu začneme navážet do sebe navzájemsmajlik - 63

 
sharon
sharon - 13.8.2019 7:27

kubikm: Jitunko , kdy se ti to stalo........????smajlik - 68

 
sharon
sharon - 13.8.2019 7:26

Kozoroh18: vyjdi si s Krasakou........smajlik - 105

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 13.8.2019 7:17

Lucie
nevím, neřeknu zda se dá vyrovnat s životem bez dětí, ale určitě bychom se obešli bez osob zlých a jedovatých

a sleduj

 
kubikm
kubikm - 12.8.2019 22:09

https://www.youtube.com/watch?v=fpHAsb2XQOY

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-81
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 61326.
    Archiv anket.