Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Možná mě odsoudíte, ale přesto to risknu a popíšu vám problém, který řeším. V podstatě si uvědomuju, že moje myšlenky asi nejsou úplně správné, ale nemůžu si pomoci. Jde o to, že můj otec se chce na stará kolena ženit.

Mému tatínkovi je 76 let a je osm let vdovec. Maminka zemřela po těžké nemoci, bylo to tehdy hodně náročné období. Tatínek byl dlouho doslova jako tělo bez duše, až jsem měla strach, že půjde za maminkou. Snažila jsem se mu být co nejvíc na blízku a pomáhat mu, nakonec asi po roce se začal dostávat z nejhoršího. Měla a samozřejmě mám z toho velkou radost.

Před třemi lety se seznámil s postarší ženou, taky vdovou. Přála jsem mu to, tenkrát doslova rozkvetl. Ani ve snu mě nenapadlo, že budu někdy vnitřně řešit to, co zrovna řeším.

Tatínek mi totiž oznámil, že se bude ženit. Dohodli se na tom se svou přítelkyní. V první chvíli jsem měla radost a pogratulovala jsem mu. Ale když jsem o tom doma přemýšlela, došlo mi, že jeho sňatek bude mít nepříznivý dopad i na mne. A to až jednou přijde na dědictví. Když maminka zemřela, zřekla jsem se svého podílu ve prospěch otce, připadalo mi to tak normální a z mé strany slušné. Říkala jsem si, že stejně o nic nepřijdu. Jsem jedináček, respektive měla jsem bratra, ale ten zahynul při nehodě ještě v dětském věku.

A teď mi došlo, že v případě tatínkovy smrti bude hlavním dědicem jeho nová manželka. Tedy žena, která nic z toho, co on má, nevybudovala, nijak se na tom nepodílela. Ona sama bydlí v pronajaté garsonce, má tři děti, už dospělé a není nějak zvlášť zabezpečená. Předpokládám, že sňatkem s mým tatínkem si značně polepší a vzhledem k tomu, že je o dvanáct let mladší, než on, bude i ve svém stáří pak slušně zajištěná z majetku, který jí vlastně nepatří.

Vím, že to zní hrozně, když to takhle píšu, ale pořád mi to v hlavě šrotuje a nemůžu se té myšlenky zbavit. Tatínek má třípokojový byt v osobním vlastnictví a chalupu, na které jsme se konkrétně já s manželem hodně napracovali. Kromě toho má tatínek ještě docela dost různých cenností a starožitností. Všechno, co si s maminkou během života pořídili. Vadí mi, že bych pak z toho všeho dostala jen nějakou část a většinu by získala žena, kterou má tatínek sice rád, ale je to přece jenom svým způsobem cizí člověk, který by takto přišel k poměrně velkému jmění.

Přemýšlím, že bych s tatínkem promluvila a sdělila mu své pocity, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat. Připadá mi nevhodné s ním na toto téma (dědictví) hovořit. Co byste dělaly na mém místě? Myslíte, že jsou mé myšlenky v této situaci normální, nebo jsem hamižná hyena?

Jiřina


9.2.2016   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 83   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-83
rychlonožka
rychlonožka - 14.2.2016 11:00

Nahnat na otce právníka je snad ještě horší, než si o dědictví s ním promluvit sama! Řekla bych, že tatínkovi to myslí natolik, že kdyby chtěl, podnikne patřičné kroky sám, aby dceři uhájil aspoň tu půlku po matce. Ale myslím, že kdyby došlo na lámání chleba, dědí jak nová žena, tak staré dítě nějak přibližně napůl? Pokud se starý pán nerozhodne z lásky vše přepsat na manželku...

 
Arna
Arna - 14.2.2016 8:25

kubikm: To nerozmotá žádný právník, jedině ten otec sám. Právník může jen doporučit, aby otec svůj majetek napsal na dceru, pokud on nebude chtít, nic s tím nikdo nenadělá.

 
kubikm
kubikm - 14.2.2016 0:24

tohle rozmotá jen dobrý právník
takže moje rada, najmout si dobrého právníka...

 
denda04
denda04 - 13.2.2016 9:11

po mamince by měla svůj díl dostatsmajlik - 47

dcera v dobré víře se toho vzdala teď může o vše přijít (píši ,může ) určitě maminka nešetřila pro cizí ženu a naopak

 
YXH
YXH - 12.2.2016 16:44

Arna: to je smutne smajlik - 25smajlik - 25

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.2.2016 16:18

Jiřino, být Váma, se na to vykašlu. Bydlet kde máte, na tom, co si pořídili Vaši rodiče, asi nemáte žádnou zásluhu, berte to tak, že si myslete, že je otec nemajetný. Tak trošku se divím těm dvěma, že v pradědečkovském věku chtějí do toho praštit, před osmdesátkou se ženit...nevím. Paní patrně cítí, že je to už ten poslední vagon a hodlá do něj naskočit stůj co stůj. Jsou holt baby, co to s pány umějí i v tom nejpokročilejším věku. Jsem asi tak ve Vašich letech, přítel je na tom nesrovnatelně líp, ale vůbec by mě nenapadlo kalkulovat, takže když mně řekne, pojeď se se mnou potápět, zaplatím ti pobyt a koupím vybavení, řeknu mu, hele, mně je dobře tady na chatě, jen si s klukama jeďte a užijte si to. Brzdila bych vás a mám z něčeho takového strach. Taky nemusím být všude, žejo. A je mně zcela jedno, co kupuje svým dětem, já si těm svým koupím zase svoje a za svoje. Holt jsme každá jiná. Našim jsem pomáhala na jejich latifundii, i když jsem věděla, že ji dostane sourozenec. No a ten to prodal. Dalo se čekat. Pomohla jsem jim ráda a neřeším to. Vykašlete se na to, Jiřino, jinak budete za zlatokopku Vy. Nezískáte nic, jen si popudíte tátu proti sobě. Buďte ráda, že ho máte, navštěvujte si ho, ona se najde příležitost, jak nastavit zrcadlo, nebojte se. Však se novomanželka projeví možná dřív, než se to dá čekat.

 
sharon
sharon - 12.2.2016 13:22

Arna: škoda že jste se nevzali.......nebo vše nevyřešil právně.....smajlik - 26

 
bertice
bertice - 12.2.2016 13:03

Jednoznačně si v klidu s otcem promluvit. Ohleduplně a bez emocí probrat otázku případného dědictví. Také se poradit s notářem.

 
Nofar
Nofar - 12.2.2016 11:30

Poradte se s pravnikem.

 
Arna
Arna - 12.2.2016 7:50

Mitrola: Když jde o peníze, majetek, tak jdou takové hodnoty stranou.
Asi by ses na to dívala jinak, když bys s někým žila spoustu let, starala se o někoho, tvoje děti pomáhaly jak to jde a najednou bys musela vše opustit, protože to dostane někdo, kdo o tátu neměl léta zájem.
U mě sice nejde o to být "na ulici", ale postupně zjišťuji, že partnerovo děti i za těch pár návštěv těsně před smrtí mu lhaly a lžou i teď mně. To co jejich táta celý život nastřádal, tak oni teď rozhážou za značkové věci a zaplatí dluhy co mají.
Můj partner dal auto 20-letému vnukovi, ten když si pro auto přijel, tak nešel ani dědovi poděkovat, jen si vzal ode mě klíče a odjel z garáže.

 
surika7
surika7 - 12.2.2016 1:15

Téma "dědictví" není v životě prvotní.... nikdo si majetek nevezme do hrobu sebou a každý má právo určit, komu své vybudované statky přenechá. Většina lidí vidí onu náležitost dědění, asi neuvědomí podstatnější hodnoty v životě... zdraví a rodinou pohodu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smajlik - 76

 
Petruša
Petruša - 11.2.2016 22:52

Arna: to je smutný s vnoučatama, dětičky by se měly stydět smajlik - 65

 
Arna
Arna - 11.2.2016 22:30

Hanča: A bydlí manželovo děti daleko? A co jim třeba zavolat že potřebujete s něčím pomoc, malování, stěhovat nábytek, nějaké stavební úpravy a pod. Když se začnou vymlouvat, upozornit na to manžela a při té příležitosti....smajlik - 58
Jirka viděl své vnuky poprvé v životě(a vlastně naposled) 3 měsíce před smrtí a to je jim 20,17 a 2 roky.
Můj syn na našem domku dělal věškeré opravy a údržby, já mu s prominutím utírala zadek a nedostanem nic. smajlik - 26

 
Hanča
Hanča - 11.2.2016 19:05

no já se asi taky vdávala spíš kvůli zabezpečení než z lásky, přeci jen máme moje,tvoje a naše děti a musím říct, že dokud byly nezletilý, tak jezdily, pak se dlouho neukázaly a když tatínek onemocněl, tak najednou se ukážou apsoň jednou do rka, připadá mi to občas, jako když jezdí zkontrolovat, jestli bude jednou co dědit, ale nic moc s tím nenadělám, sice doma naznačuju, ale zatím jsme se k sepsání závěti nedostaly, mně nejvíc štve, že ty moje jezdí pomáhat kdykoliv zavolám, s těma druhýma udržujeme styk tak akorát po FB a jedna návštěva ročně

 
UVita
UVita - 11.2.2016 18:15

Arna: smajlik - 25smajlik - 31smajlik - 31

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-83
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146555.
Archiv anket.