Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Rozešla se někdy některá z vás se svým partnerem jenom kvůli tomu, že vám to neklapalo po sexuální stránce? Já právě takový problém řeším a připadám si jako hyena.

Je mi třiatřicet let, dosud jsem svobodná. Se svým současným partnerem chodím něco přes rok. Velmi si rozumíme, je inteligentní, pracovitý, galantní. Dalo by se říct, že ideál. Ovšem až na sexuální stránku. Tam je to učiněná katastrofa. Dlouho jsem se snažila zvyknout si, přijmout to jako fakt a zaměřit se na jeho klady, kterých je opravdu hodně. Ale v posledních asi třech měsících se čím dál víc zaobírám myšlenkou na rozchod, představa, že takto sexuálně žiju po celý další život, je pro mne nepřijatelná.

Nevím, jak to mám napsat, ale on je v sexu prostě divný. Vypadá to, že mu to snad ani nic neříká. Nikdy nevyšle signál jako první, vždycky musím začít já. Samotné milování s ním je z jeho strany zcela prosté jakéhokoli náznaku vášně. Jakoby mu to bylo nepříjemné. Pohladí mne, políbí, to ano, ale vrcholem předehry je maximálně líbání prsou, nějaké další praktiky (orál) neprovozuje vůbec. Nechce to dělat on mně, když bych chtěla já jemu, odstrčí mne. Prostě se během deseti minut pomilujeme včetně předehry a je na něm vidět že je rád, že to má zase pro jednou za sebou.

Několikrát jsem s ním na téma sex zapředla hovor, ale nikdy jsme se k ničemu nedobrali. Odpovídá buď vůbec anebo velice vyhýbavě. Ptala jsem se ho, jestli nemá nějaký blok, jestli se mu někdy nestalo něco nepříjemného, co by jeho vnímání intimností nějak poznamenalo, ale to razantně popřel. Jediné co řekl je, že na to prostě moc není a nikdy nebyl. Je mu teď čtyřicet let.

Jsem z toho dost nešťastná, všechny moje snahy ho nějak rozproudit a rozparádit, se minuly účinkem. Nezabírá na něj nic, romantika, sexy prádlo, masáže, lechtivé řečičky. Pokaždé se zatvářil tak, že jsem cítila akorát hloupě a trapně.

Je to hrozné, ve všech jiných oblastech si rozumíme, máme se rádi, kdyby nebylo toho nešťastného sexu, byl by to člověk, s nímž bych chtěla projít životem. Ale takhle si to představit neumím.

Nevím, co mám dělat, jak se zachovat. Je mi jasné, že každý má něco, potkat pana ideálního je asi nemožné. Další partner bude třeba sexuální bůh, ale zas to vyváží nějakými povahovými vlastnostmi, které budu těžko akceptovat.

Jsem v koncích. Přemýšlím, jestli je možné, že si na to třeba časem zvyknu, nevím. Změna z jeho strany v tomto ohledu pravděpodobně nehrozí. Proto bych se vás chtěla zeptat, jaký je váš názor. Je podle vás sexuální nesoulad důvodem k rozchodu? Nebo bych to měla nějak překousnout a vážit si toho, že jsem potkala prima chlapa? Připadám si hrozně a sama za sebe a za své myšlenky se stydím.  

Tereza


10.7.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 84   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-86
Verera
Verera - 10.7.2013 11:18

PEGG: To asi ten hodný nebude souhlasit a dělat něco takového tajně? To snad není rada pro spokojený život.

 
PEGG
PEGG - 10.7.2013 10:18

Ještě jsem nečetla co ti radí ostatní. Ale za mě, nech si hodného na běžný život a najdi si milence divocha na sexsmajlik - 68

 
Bellana
Bellana - 10.7.2013 10:14

dadka: Je mi skoro šedesát. Byla bych ve,mi nerada, kdybychom teď tuto součást života zabalili. Znamenalo by to, že jsme vážně nemocnísmajlik - 72. Doufám, že ještě mnoho let zůstaneme zdraví. Krátce po třicítce utahaná dvěma malými dětmi jsem občas dala přednost spánku, ale nechat toho na celý život? Děkuji, ne. To, co píše Rema, je asi hodně pravdivé.

 
ajjana
ajjana - 10.7.2013 10:13

no fakt bych si s ním chtěla pořídit děti a dalších dvacet let čekat až budu moci oceňit jeho inteligenci a pracovitost..tenhle vztah by šel dřív nebo později stejně do kopru..smajlik - 48

 
Verera
Verera - 10.7.2013 10:06

Pokud je něco pro jednoho zásadní bez čehož si soužití neumí představit a druhý o to nemá zájem, tak to asi klapat nebude.

Můžeš se zamyslet nad tím, jestli je to pro tebe opravdu tak důležité nebo ti to leží v hlavě právě proto, že so toho nemůžeš momentálně domoct , ale to je tak všechno. Je možné, že časem změníš názor, že to, co ti teď připadá zásadní ztratí význam, ale to je riziko.

Svými snahami tedy přítele spíš odrazuješ, pro plachého jedince to není pomoc, ale tvrdý nátlak ,pokud by třeba jeho potřeba sexu byla jen menší, ale časem by nějakou iniciativu vyvinul, spolehlivě to ničíš. Pro tebe je v tomhle divný, špatný, snažíš se ho předělat, to nepůjde. On se zase moc nesnaží nějak se přiblížit tobě . Pokud nemáte snahu se navzájem pochopit, vyjít si trochu vstříc není to vztah, který může být trvalý.

 
Bellana
Bellana - 10.7.2013 9:47

Jste svobodní, bezdětní, není důvod zůstávat spolu. Když je člověk zdravý a není asexuální, je život bez sexu o hodně chudší. I ve vyšším věku, ne tak v mládí. Povídat si můžete, i když budeš žít s někým, kdo má obvyklý sexuální apetit. Jo, kdybyste spolu měli děti ve školním věku, to by byla jiná, ale takto? Není nač čekat.

 
Rema
Rema - 10.7.2013 9:41

jednou jsem někde přečetla, že tam kde sex klape, tvoří 10% vztahu a kde neklape tak 90%, a myslím, že nějak tak to i bude. Když to neklape, tak si začne časem všímat i dalších prkotin, co by jinak přehlídla nebo v klidu tolerovala, tak bude problém pomalu všechno.....nebrat

 
monja
monja - 10.7.2013 9:40

mam-ča: smajlik - 47

 
mam-ča
mam-ča - 10.7.2013 9:35

Jak říká můj známý : "Po 20ti letech manželství je manželka jen tlustej kamarád".
Ale do té doby by sex měl být potěšením pro oba. Nedovedu si představit, že by se manžel radoval "že už to má za sebou" a že má zas na kvartál splněno...smajlik - 58
Nesoulad v sexu nezastíní žádné intelektuální kecy.

 
Stanik
Stanik - 10.7.2013 9:27

monja: no on je rozdil, jestli nesahne s tim, ze sahne = chce soulozit, nebo nepohladi, neda pusu, nevezme za ruku ci kolem ramen.... to je dost podstatny rozdil.... prvni neni tak strasne, druhe pro mne neprijatelne.

 
Stanik
Stanik - 10.7.2013 9:26

njn, zrejme si trefila na asexuala.. i takovi jsou mezi populaci. Poku proste sex potrebujes a beres ho jako nejdulezitejsi ve vztahu, stastna nebudes... a stejne ho zacnes podvadet. Takze cestne ukoncit a hledat nekoho.. rekneme naruzivejsiho.

 
loupák
loupák - 10.7.2013 8:59

Monik: 8:40: smajlik - 34to je taky jedna z možnostísmajlik - 65smajlik - 68

 
monja
monja - 10.7.2013 8:57

Mitrola: dadka: a těch dvacet let, než ocení ty ostatní vlastnosti bude dělat co ? to by mě teda nebavilo, kdyby chlapa šetřil s tím, jestli na mě šáhne nebo ne .... prostě by mi to chybělo, zažila jsem nezájem a je to fakt otrava smajlik - 20 přemlouvat někoho k sexu je ponižující smajlik - 82

 
Monik
Monik - 10.7.2013 8:51

kubikm: 7:54 smajlik - 68smajlik - 68 Napadlo me nejdriv neco podobneho. Ze treba bude jednou rada, ze ten sex nechce. Jenze to je jen obdobi nez deti povyrostou. A co pak?

 
dadka
dadka - 10.7.2013 8:48

Celkem souhlasím s mitrolou.V šedesáti budeš ráda, že má takové vlastnosti, jaké má a že život stojí nejen na sexu, ale i na jiných hodnotách. A jak píše kubikm, pořiďte si děti, nejlépe hned po sobě a budeš ráda, když ti dá večer pokoj.V mládí je sex důležitý...taky jsem se rozešla s mužem, který byl sice dobrým milencem, ale u sexu se tak strašně potil, že jsem to nemohla akceptovat. Prostě to nešlo.Jeho pot mi kapal do očí, vždycky jsem byla totálně mokrá, jako kdybych vylezla z bazénu a to se mně protivilo.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-86
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 148425.
Archiv anket.