Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Rozešla se někdy některá z vás se svým partnerem jenom kvůli tomu, že vám to neklapalo po sexuální stránce? Já právě takový problém řeším a připadám si jako hyena.

Je mi třiatřicet let, dosud jsem svobodná. Se svým současným partnerem chodím něco přes rok. Velmi si rozumíme, je inteligentní, pracovitý, galantní. Dalo by se říct, že ideál. Ovšem až na sexuální stránku. Tam je to učiněná katastrofa. Dlouho jsem se snažila zvyknout si, přijmout to jako fakt a zaměřit se na jeho klady, kterých je opravdu hodně. Ale v posledních asi třech měsících se čím dál víc zaobírám myšlenkou na rozchod, představa, že takto sexuálně žiju po celý další život, je pro mne nepřijatelná.

Nevím, jak to mám napsat, ale on je v sexu prostě divný. Vypadá to, že mu to snad ani nic neříká. Nikdy nevyšle signál jako první, vždycky musím začít já. Samotné milování s ním je z jeho strany zcela prosté jakéhokoli náznaku vášně. Jakoby mu to bylo nepříjemné. Pohladí mne, políbí, to ano, ale vrcholem předehry je maximálně líbání prsou, nějaké další praktiky (orál) neprovozuje vůbec. Nechce to dělat on mně, když bych chtěla já jemu, odstrčí mne. Prostě se během deseti minut pomilujeme včetně předehry a je na něm vidět že je rád, že to má zase pro jednou za sebou.

Několikrát jsem s ním na téma sex zapředla hovor, ale nikdy jsme se k ničemu nedobrali. Odpovídá buď vůbec anebo velice vyhýbavě. Ptala jsem se ho, jestli nemá nějaký blok, jestli se mu někdy nestalo něco nepříjemného, co by jeho vnímání intimností nějak poznamenalo, ale to razantně popřel. Jediné co řekl je, že na to prostě moc není a nikdy nebyl. Je mu teď čtyřicet let.

Jsem z toho dost nešťastná, všechny moje snahy ho nějak rozproudit a rozparádit, se minuly účinkem. Nezabírá na něj nic, romantika, sexy prádlo, masáže, lechtivé řečičky. Pokaždé se zatvářil tak, že jsem cítila akorát hloupě a trapně.

Je to hrozné, ve všech jiných oblastech si rozumíme, máme se rádi, kdyby nebylo toho nešťastného sexu, byl by to člověk, s nímž bych chtěla projít životem. Ale takhle si to představit neumím.

Nevím, co mám dělat, jak se zachovat. Je mi jasné, že každý má něco, potkat pana ideálního je asi nemožné. Další partner bude třeba sexuální bůh, ale zas to vyváží nějakými povahovými vlastnostmi, které budu těžko akceptovat.

Jsem v koncích. Přemýšlím, jestli je možné, že si na to třeba časem zvyknu, nevím. Změna z jeho strany v tomto ohledu pravděpodobně nehrozí. Proto bych se vás chtěla zeptat, jaký je váš názor. Je podle vás sexuální nesoulad důvodem k rozchodu? Nebo bych to měla nějak překousnout a vážit si toho, že jsem potkala prima chlapa? Připadám si hrozně a sama za sebe a za své myšlenky se stydím.  

Tereza


10.7.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 84   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rozchod kvůli sexu. Jsem povrchní?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-86
tornado-lou
tornado-lou - 10.7.2013 7:27

Rozejdete se hned. Tomuhle neporucis.kdyz to nefunguje po roce, tak bude jen hur. Deti nemate, menzele nejste, snazit se neco prekousnout nema cenu. Jen by to prasklo pozdeji a bylo by to horsi.

 
loupák
loupák - 10.7.2013 7:17

Kawa: smajlik - 26já ti nevim,ještě bych chápala,že by to chlap zas tak často nepotřeboval,ale tenhle to vyloženě ,,nemusí,, a zrovna teda ehmm ,,orál,, že by chlap NECHTĚL??? s tím jsem se teda ještě nesetkalasmajlik - 42

 
Kawa
Kawa - 10.7.2013 7:04

jo, jistá možnost tu je, ale probůh ne každý kdo nemá rád sex musí být gay... smajlik - 7

 
marukralova
marukralova - 10.7.2013 6:57

podľa mna je gay

 
Kawa
Kawa - 10.7.2013 6:54

Taky znám ten pocit, kdy si ženská připadá skoro jako štětka jenom proto, že si dovolila navrhnout sex... smajlik - 42 rozdíl v tom mojem a tvojem je, že ten můj (bývalý) to řekl narovinu hned ze startu, že sex nepotřebuje...rozchod byl kvůli něčemu jinému později, taky nejsem nějak extra náruživá a když se pár týdnů nic neděje, tak se pro mě nic neděje... pokud to ale tobě vadí a on není schopný se o tom bavit, tak sorry, ale pak moc nevidím to "rozumění si"... smajlik - 56

 
orinka
orinka - 10.7.2013 6:29

Divný není, jen je jiný. Kdyby se každý takhle rozumně zachoval, jako teď ty, ubylo by lidských tragédií v rodinách. Nedělej si výčitky, je v pořádku a vůči němu vlastně i poctivé, že se chceš rozejít včas. Toto by nedělalo dobrotu a uděláš to nejlepší co můžeš. Kdy už by měl být sex krásnější, než na začátku vztahu??smajlik - 58

 
loupák
loupák - 10.7.2013 6:25

mija: Alice.: smajlik - 76taky mě jako první napadlo,jestli to není skrytý gaysmajlik - 63....ty bláho Terezko,po roce chození by měl být váš sexuální život o bezmezné vášni a neustálého milování kdekoliv a kdykolivsmajlik - 64,takže je určitě něco špatně...pokud tvůj partner nemá zájem ani si o tom promluvit a ztrapní tě když se mu ukážeš v erotickém prádlesmajlik - 6,není co řešit a vůbec si teda o tobě nemyslím,že si povrchní,naopak,si úplně normálnísmajlik - 58....ono to o něčem svědčí,když je po jiných stránkách tak skvělej,proč je ještě ve 40 ti letech svobodnej a bezdětnejsmajlik - 26...přeju ti hodně štěstísmajlik - 61

 
Alice.
Alice. - 10.7.2013 4:51

Ano, rozešla jsem se kvůli sexu. Byl to fajn kluk, měla jsem ho ráda, on mě taky, dovedli jsme spolu řešit intelektuální záležitosti hodiny a hodiny a i jinak jsme si rozuměli. Bohužel v sexu to byla katastrofa, on trpěl různými bloky a prakticky sexu nebyl schopen. Já jsem se několik měsíců snažila mu pomoct, nijak jsem na něj netlačila, byla ochotná naslouchat, i jsem sehnala lékaře kde by mu bývali mohli pomoct. On to všechno zarputile odmítal. Takže jsem to asi po půl roce vzdala. Taky jsem si připadala trochu povrchně (zvlášť když on mě tak i ve vzteku nazval, no nazval mě trochu hůř smajlik - 68), ale zpětně prostě nebylo jiné východisko.

Možná je tvůj přítel gay, možná má jen sníženou potřebu sexu. Každopádně ty máš tu potřebu větší, takže je to dost velký problém. Navíc, po čyřícítce u mužů přirozeně sexuální pud ještě klesá, takže nějaká pozitivní změna podle mě nehrozí.

 
sallie
sallie - 10.7.2013 0:51

Nejsi povrchní, pokud si nerozumíte v sexu, tak je to stejnej průšvih jako kdybyste si nerozuměli v jakékoliv jiné oblasti. A zjevně jste natolik rozdílní, že nejste schopní najít kompromix. A pokud ti sexuálně nevyhovuje po roce, tak víš jaká katastrofa to bude po deseti letech???? smajlik - 76

 
mija
mija - 10.7.2013 0:38

me prijde podle popisu jako skryty gaysmajlik - 26....jako clovek,ktery si to nechce priznat a proto se trapi s zenou......nech si ho jako kamarada,budoucnost s nim neplanuj,..hodne stestismajlik - 45

 
modroočka
modroočka - 10.7.2013 0:20

... i takoví muži jsou ... znám podobný příběh - kamarádka vydržela 15 let v manželství. A protože se jí nechtělo hledat milence, rozvedli se. A následovalo dalších úžasných 26 let s jiným mužem.
Rozumím ti, že chceš z tohoto vztahu prchnout. Když nebudeš v partnerství/manželství šťastná ty, nebude šťastný ani ten druhý.
Přeji ti, abys našla "pana pravého". smajlik - 43

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-86
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.