Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Partner bere víc než já, jsem jako chudá příbuzná

Partner bere víc než já, jsem jako chudá příbuzná

Potřebovala bych se s vámi poradit, respektive znát vaše názory na mou situaci. Jde o peníze ve vztahu. a já si nejsem jistá, kdo z nás má pravdu, zda já, nebo můj partner.


Mně je 27 let, on je o deset let starší. Seznámili jsme se před rokem a letos v lednu jsme se společně nastěhovali do pronájmu. On sice svůj byt má, ale je to jenom malá garsonka, tak ji pronajímá. Společně jsme si najali dvoupokojový byt ve velmi pěkné lokalitě. A už co se týká toho bydlení mne zarazilo jeho chování. Ačkoli částka, za kterou svůj byt pronajímá téměř plně pokryje platby za byt, ve kterém bydlíme, trvá na tom, že budeme náš společný pronájem platit přesně napůl.

Víte, nechci, abyste si mysleli, že jsem nějaká zlatokopka, i když to tak vypadá. Mně jde spíš o ten princip, vždycky jsem si myslela, že když spolu dva lidé žijí, na nějaké finanční dělní se nekouká. Navíc když jeden má o hodně vyšší plat, než ten druhý. A já za těch pár měsíců, co jsme spolu, čím dál více zjišťuji, že můj přítel je asi docela velká držgrešle.

Jeho plat je trojnásobný, než mám já. Konkrétně - já beru čistého 15 tisíc, on skoro 45 a k tomu má ještě 12 tisíc z pronájmu jeho bytu. Ještě bych měla podotknout, že na ten byt si nebral žádnou hypotéku, ale darovala mu ho jeho babička. Za náš společný pronájem platíme celkem i se službami 13 tisíc.

Naše financování tedy vypadá tak, že já ze svého patnáctitisícového platu zaplatím 6 500 jako půlku za nájem, zbyde mi asi 8 500 a z toho platím ještě telefon, měsíční kupón na MHD a pojistku. Tím se dostanu na cca 7 000, ze kterých dám půlku na chod domácnosti - jídlo, drogérie apod. Na všechno ostatní - jídlo v práci, oblečení, kosmetiku, zábavu apod. mi na měsíc zbyde kolem tři a půl tisíce..

Přítel je na tom diametrálně odlišně, to ani rozpočítávat nebudu, prostě mu po odečtení všech nákladů stále zbývá asi 4O tisíc.


A teď v čem je problém. On by rád žil tak zvaně na úrovni - drahé dovolené, výlety, kultura, večeře, chtěl by to údajně sdílet se mnou, ale odmítá mi to vše platit. Pravda, občas mě pozve na večeři, ale když jdeme například do kina nebo divadla, do bazénu apod., platíme si každý své. Já samozřejmě logicky nemám na to, abych ze svého platu mohla do takového nadstandardu investovat. Když mu řeknu, že nemůžu jet na výlet, který vymyslel, protože na to nemám, začne mě peskovat, že bych si měla najít nějakou líp placenou práci. Jenže nechápe, že to není tak snadné, i kdy průběžně hledám, prostě to nefunguje tak, že se člověk rozhodne a do týdne se mu nahrnou desítky děsně výhodných pracovních nabídek.

Často to pak dopadá tak, že on si jde někam sám, tedy s kamarádem a já jsem doma. Nikdy ho nenapadne mi říct, ať to neřeším, že všechno zaplatí. Přitom vidí, jak musím úzkostlivě hospodařit a sama pro sebe si nemůžu skoro nic dovolit.

Osobně by mi to až tak nevadilo, nedělá mi problém se uskrovnit a vím, že kdybych žila sama, nebyla bych na tom líp. Mně vadí ten jeho striktní přístup, kdy všechno dělí přesně napůl.

K napsání tohoto problému mě přiměla poslední událost, kdy začal přítel plánovat dovolenou. Chce jet někam k moři do Španělska a já vím, že na takovou dovolenou nebudu mít peníze. On je z toho rozladěný, nicméně se už teď domluvil s kamarádem, že si tedy udělají pánskou jízdu.

Čím dál víc přemýšlím, že bych si měla tenhle vztah ukončit a najít si někoho jiného, někoho, pro koho nebudou peníze alfou a omegou všeho. Se současným přítelem jsme evidentně každý z jiných sociálních kruhů a asi je nereálné, aby nám to klapalo. V jiných oblastech si sice rozumíme, mám ho ráda a je mi s ním fajn, ovšem jen do chvíle, kdy přijde situace, která se nějak dotýká financí.

Zkusila jsem s ním o tom promluvit, ale nikam to nevedlo. Podle něj je to, jak to máme nastavené správně. Když jsem se ho zeptala, jak by to řešil v případě, že bych šla na mateřskou, tak mi na rovinu řekl, že samozřejmě by mě a dítě po nezbytně nutnou dobu dotoval, ale zároveň by očekával, že si co nejdříve najdu nějakou brigádu.


Co na to říkáte? Má to s ním cenu, nebo ne? Vím, že mě má rád, i já jeho, ale tenhle problém prostě nemůžu nějak překousat. Anebo je jeho přístup správný a špatně uvažuju já? Budu ráda za vaše názory, nerada bych se nějak ukvapila. Děkuji.

Tereza


12.5.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 88   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Partner bere víc než já, jsem jako chudá příbuzná

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-88
PEGG
PEGG - 12.5.2016 15:10

Uteč, protože tě stejně opustí a pokud ne, budeš ta ušlápnutá, v jeho očích neschopná, poddaná. Nemáš dostatek peněz, abys ho mohla patřičně reprezentovat. Za chvíli ti vyčte i oblečení, protože nevěřím, že by sis mohla dopřát luxusnější věci. Přestane tě brát do společnosti a nakonec ti řekne, že se za tebe stydí a tím tě dostane na úplné dno. Nedopusť, aby z tebe udělal trosku, která si sama sebe přestane vážit a ztratí veškeré sebevědomí. smajlik - 76
Jestli on to náhodou už není psychický teror.smajlik - 26 Třeba to je jeho taktika: "Však já ti ukážu, kdo je tady ten hlavní a bez koho se ty neobejdeš!" Nakonec se ho začneš i bátsmajlik - 66
Pokud máme opravdu někoho rádi, podělili bychom se s ním i poslední kůrku chleba.
Z jeho strany to není ani náklonost, natož láskasmajlik - 55

 
mam-ča
mam-ča - 12.5.2016 15:02

Ono je na pováženou už to, že je ve 40ti stále svobodný. Zřejmě vždycky najde nějakou dobrou dušičku, co mu bez nároku na jakoukoli odměnu slouží "u stolu i lože", než jí dojde, jak jí ten parazit využívá a ponižuje. Růžové brýle zamilovanosti spadnou tak cca po půl roce, to Ty už s ním skoro tak dlouho bydlíš.
Možná by bylo zajímavé zjistit, kolikátá "partnerka" v pořadí už jsi. Píšu v uvozovkách, protože tohle není partnerství.
Pán má výhodu, protože ochotných třicítek, co jim odbíjejí biologické hodiny a co doufají, že starší chlap už bude chtít založit rodinu, je všude na tucty.
Tak ho přenechej nějaké další chudince, co se od něj nechá zneužívat.

 
Jarča*
Jarča* - 12.5.2016 14:49

Hanča - 12.5.2016 12:42: přesně tak, jsme zvyklí dávat peníze na jednu hromadu, teď vydělává víc manžel, ale až bude v důchodu, bude mít zase míň. Nedovedu si představit, že by jeden z nás jel sám na dovolenou z důvodu, že ten druhý málo přispělsmajlik - 80

 
Arna
Arna - 12.5.2016 14:47

Bellana: Jj, ještě by možná nutil ty děti aby si na sebe vydělávalysmajlik - 68

kubikm: Jj, taky to tak vidím. On jí vlastně nic neplatí, ona vše za své, jen ten domácí servis komplet má pán zdarma.
Ostatně, tereza nepíše jak si dělí domácí práce.
Jak už jsem psala níže- ona dva knedlíky, on dva knedlíky. Ona k snídani jeden rohlík, on taky jeden, žádné dva, oba stejně.

 
melda
melda - 12.5.2016 14:46

je mi skoro stydno, ze ti jako chlap musim rict, abys sla pryc od nej...

 
kubikm
kubikm - 12.5.2016 14:16

no koukám, že pána služka a sexuální pracovnice vyjde docela levno....
navíc ve 40? najdi si nějakého kolouška...
hlavně OKAMŽITĚ PRYČ

 
Bellana
Bellana - 12.5.2016 14:02

"Dotoval" by svoje dítě po dobu nezbytně nutnou? S tím bych budoucnost neplánovala. I když je mi jasné, že žít ze dvou tisíc měsíčně není zrovna příjemné. Asi bych si ho vypočítavě nechala po dobu nezbytně nutnou, dokud by se nenašel někdo, kdo by mi pomohl platit nájem a kdo by byl perspektivnější. Třeba nějaká kamarádka nebo podnájemnice.

 
Hanča
Hanča - 12.5.2016 12:42

tak to by nebylo nic pro mně, rychle pryč, vyrostla jsem v rodině, kdy prachy byly společný a mám to tak i ve svém manželství

 
Abrasia
Abrasia - 12.5.2016 12:20

Milému pánovi bych štandopéde sbalila zavazadlo a doporučila mu návrat na původní adresu. Holt přijde o dvanáct tisíc z pronájmu svého bytu, ale koneckonců, může si najít brigádu. smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16

 
PEGG
PEGG - 12.5.2016 11:11

Danima - 12.5.2016 10:47 smajlik - 25smajlik - 61

 
dadka
dadka - 12.5.2016 11:04

Bože, jak já "miluju" takové chlapy!! Kopni ho někam, a to okamžitě, takový vztah na úrovni má dáti dal je k ničemu a bude to čím dál horší!! Za chvíli ti bude počítat i čočku do polívky.

 
monyk
monyk - 12.5.2016 11:04

Terezo, necekej na zazrak ( ten se nestane) nedoufej, ze toho pana predelas k obrazu svemu nebo ze se zacne chovat jinak ( nepredelas a nezacne), pryc od neho. S takovym typkem Te zadny pekny zivot neceka. Protoze pokud by ses rozhodla s nim zit a poridit si rodiu, tak o financich se budete bavit denne smajlik - 42 .Ted jede do Spanelska, takze mas chvilku casu si zacit hledat nejake bydleni a taky jineho,normalniho chlapa.

 
annie
annie - 12.5.2016 11:00

Nemá to cenu... Jinak tě vidím za pár let - ty s dvěma dětmi na mateřské a on se bude divit, jak je možné, že ze sedmi tisíc zaplatíš půlku nájmu a chceš po něm peníze na provoz domácnosti. smajlik - 63
A když onemocníš, případně přijdeš o práci? Je to typ člověka, který myslí jen na sebe. Vůbec se nedokáže vžít do tvých pocitů.
To, že teď platíte nájem napůl - dobrá, to, že si platíš své výdaje - tramvajenka atd. - dobrá - ale to s tou dovolenou mi připadá ujetý...

 
rozarka74
rozarka74 - 12.5.2016 10:47

S takovým chlapem bych nebyla... bude to jen a jen horší.

 
Danima
Danima - 12.5.2016 10:47

Okamžitě odejdi, dokud je čas. Já osobně mám doma přesně tenhle typ chlapa. Rok se dokázal přetvařovat, pak jsem se (já debil) nechala ukecat do svatby a bylo lehce pozdě. A nestačila jsem zírat. Tvůj přítel dopadne stejně. Do padesáti si nikoho nenajde, bude sám. Pak prozře a opanuje své držgrešlovství na určitou dobu (ví, že výhody mu pak pokapou a zapře se na nějakou dobu). Bydlí u mě, ale každou chvíli si balí věci a předvádí teatrální výstupy, že odchází. Ovšem mně už je to jedno. Doma jsem přestala prudit, nehádám se ... naopak. Našla jsem způsob, jak mu zlehka pouštět žilou, aniž to tuší.
Jen tak pro dokreslení - letos jedeme do kempu. Chlap má větší vydání s kotlem na chalupě, odmítnul jet na jakoukoliv dovolenou, že na ni nemá. Kecá, měl by ... ale nechce, protože kupoval kotel a co bude ze svého účtu takhle najednou pouštět peníze. Zaplatila jsem tedy chatku u rybníka celou ze svého. Stejně nejede, protože nemá 3000 na týden, aby platil jídlo. Tak jedu já, pes a bereme kola. Skvěle si to užijeme i bez něj. Podotýkám, že jeho plat se pohybuje kolem 50 000 čistého.
Nikdy mě nepustil na svůj účet, nevím, kolik má nasysleno apod.
Rozhodně to nemíním táhnout takhle do konce života. Potkám někoho, potkám. Nepotkám, zařídím se podle svého.
Vylíčila jsem ti lehce, jaké je soužití s takovým člověkem. Rozhodně ti radím, zmiz ... i samotné ti bude lépe někde v garsonce nebo na ubytovně, než s takovou povahou.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-88
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77173.
    Archiv anket.