Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Připadám si jako blbec a nevím, co dělat. Nejraději bych se odstěhovala někam na pustý ostrov abych nikoho neviděla. Všichni mě podvedli. Partner, rodina, přátelé. Cítím se strašně sama.

S partnerem jsme spolu byli dvanáct let, máme dvě děti, devítiletou dceru a čtyřletého syna. Sice jsme se nevzali, ale žili jsme v podstatě jako manželé a já měla celou dobu dojem, že nám to dobře klape. Proto jsem ani neměla potřebu ho nějak kontrolovat, podezírat a vytvářet si kdovíjaké scénáře, když se najednou začal často opožďovat z práce. Věřila jsem mu, že toho má hodně.

Jenže ono to bylo jinak, jak se posléze ukázalo. Partner udržoval dlouhodobý vztah s kolegyní, rozvedenou samoživitelkou s jedním dítětem. Já hloupá jsem neměla ani stín podezření, ještě jsem ho litovala, když přišel pozdě večer domů, čekala jsem na něj s večeří.

Pak to prasklo, respektive on sám mi sdělil, že se zamiloval a odchází od nás. Skvěle to načasoval akorát na začátek Adventu, zcela sobecky chtěl Vánoce prožít se svou novou partnerkou a na mě a naše děti nebral vůbec ohled. Asi si dovedete představit, jak mi bylo. A jak těžké bylo to vysvětlit dětem a kočírovat Vánoce.

Už to samo o sobě by stačilo, jenže to se nakonec neukázalo jako ta největší rána. Když se o jeho odchodu dozvěděli mí rodiče, sestra a nejbližší přátelé, tak mi všichni přiznali, že o jeho vztahu věděli, akorát neměli sílu mi to říct, všichni to tutlali. Takže jsem z toho vyšla jako absolutní pitomec, kdy všichni kolem vědí a mají jasno a ten, koho se to týká, žije v blahé nevědomosti.

Je mi strašně. Nechci s nikým mluvit, na všechny se zlobím. Připadám si jako podvedená od všech. Chápu, že není snadné někomu říct o nevěře jeho partnera, ale že mě v tom nechá takhle vykoupat i rodina, to mě hodně zklamalo.

Jsem teď zaseklá, zlobím se na ně na všechny. Máma se mi snaží pořád volat, ale já jí neberu telefony, stejně tak ségra. Chodí mi od nich vyčítavé smsky, ať se koukám srovnat a přestanu je obviňovat, že prý jinak nemohly.

Stalo se někomu z vás něco podobného? Jak jste následně řešily to zklamání nejen z partnera, ale i z lidí, kteří vám byli blízcí, o všem věděli a nic vám záměrně neřekli. Prý pod rouškou, že mi nechtěli ublížit. To s jim teda povedlo.

Ála


28.12.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 89   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
rychlonožka
rychlonožka - 2.1.2017 16:47

Piafko, myslím, že v dost případech se dotyčný vytrestá sám. Cizí děti ho nepřijmou, rodina nové partnerky zrovna tak, nakonec když se na věc podívá s odstupem a chladnější hlavou, zjistí, že když už ujel, měl to skončit a pěkně potichu se vrátit domů, dokud nikdo nic nevěděl. Že někam patřil a teď nemá ani starou ani novou rodinu. A samozřejmě to platí i pro ženy. On nemusí každý první, ale ani každý druhý vztah vyjít. Poněkud komicky pak působí postarší pán, který je již potřetí ženatý a potřetí začíná od píky. A nebo si nechal co šlo, a provází ho nenávist žen a dětí, které obral. Byla jsem svědkem rozhovoru mladé mámy, která si kamarádce postěžovala, že manžel odešel za novou láskou a odnesl si televizi, takže předškolní dcerka nemohla koukat na večerníčky. Bydleli navíc u jeho rodičů a ti byli samozřejmě při svém synovi. Kolegyně musela začínat od začátku. Odešla bez ničeho. Vždyť se tam jenom přivdala, tak co by chtěla. Další dvě známé si pořídily tři děti. Každé mají s jiným. Je jasné, jak tohle mohlo dopadnout. Ani jeden partner s nimi samozřejmě nezůstal. Jiný známý se podruhé oženil, děti už měl čerstvě dospělé. Pořídil si další dítě, moje děti, tvoje děti, naše dítě, ale rozvedený už je zase a už několik let řeší majetkové záležitosti. Znova jde potřetí do manželství, a už nebude mít co nabídnout, krom svého očekávaného čerstvě přiznaného důchodu. Na nejmladší dítě, které plnoleté asi ještě není, bude muset ještě platit. Má tohle cenu? Když už se prvně rozvedl, co mu chybělo? Byt měl, mohl se vídat, s kým chtěl, a ne vychovávat další dvě od své nové paní a jedno společné od miminka. Jo, třeba nechtěl být sám. Ale měl dvě děti, jedno už mělo svou rodinu, druhé téměř dospělé, střídavě u něj nebo u matky. Nevím. Možná se dneska lidi trhnou dřív, třeba si říkají, čím dřív, tím líp, že i ten, co byl opuštěn, má šanci si někoho jiného najít, dokud je mladý. jako máma bych radostí taky neskákala. Myslím, že ale není v moci žádné matky to partnerovi dcery rozmluvit. Pochybuju, že by si dal říct. Nakonec, je to smutné, ale jen ji opustil. Jsou i muži, co unesou vlastní děti a máma už je nevidí. Nebo je všechny tlu

 
Piafka
Piafka - 2.1.2017 16:00

rychlonožka: I kdyby si to jen řekli a viděl je spolu jen jeden - prostě je to moje dítě a nenechala bych to vyhnít. Rozhořčení autorky směrem k rodičům chápu a dnešní bezstarostné opouštění partnerek kvůli neokoukaným novým modelům mi je proti srsti.

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.1.2017 13:40

Piafko, pokud to věděla celá rodina, pak si o tom její členové řekli. Je naprosto nereálné, že by ho s novou láskou třeba potkávali. Až tak hloupý jistě nebyl, aby se s ní schválně promenádoval po ulici. Na druhou stranu i zadaný člověk snad je svéprávný a nebude se chovat tak, že by to ponižovalo jeho důstojnost - třeba se přece v přestrojení za šera nebude krást do bytu té svojí nové lásky, ani nebude falšovat doklady pro návštěvu hotelu. Bylo by to úsměvné.Možná namítnete, zda není pro současnou partnerku ponižující to, že ji podváděl - jak to která vezme. I opouštěná partnerka má svou důstojnost a hrdost. Jistě se nebude plazit po zemi s kvílením neopouštěj mě a nebude jejich děti tahat a navádět, aby jednohlasně houkaly na jeho pracovišti tatínku neopouštěj naši maminku. Ať si to každý rozmyslí, s kým chce žít a pokud někoho potkal, jak z toho vylézt aspoň trochu se ctí a zbytečně neublížit. Leckde nevěra proběhne nepozorovaně a když dotyčný zůstane ve stávajícím vztahu, je rád, že se to neprovalilo a ten druhý nic neví. Nejsem si jistá, zda to je to nejlepší řešení. Lépe asi je, když ti dva jsou rádi jeden za druhého a nemají chuť to zkoušet jinde. Otázka je...kolik takových párů existuje. A kdo to může posoudit. Asi bychom se při anonymní anketě hodně divili!

 
sharon
sharon - 2.1.2017 10:59

kubikm: nááhodou, já se třeba vážím každou chvíli......smajlik - 68

 
Piafka
Piafka - 2.1.2017 0:47

rychlonožka: Pokud jich to vědělo více, tak to určitě nebyl ze strany jejího muže jen nějaký úlet... z mého pohledu by to bylo stejně jedno, prostě pokud bych to věděla, určitě bych v zájmu dcery jednala. Jak? To by záleželo na situaci, poradila bych si. Že by to bylo k ničemu? Možná jo, ale dcera by věděla, že jsem jednala v jejím zájmu, že to jednání odsuzuji a dala jsem to nějak jasně a jednoznačně najevo.

 
kubikm
kubikm - 1.1.2017 22:43

a víte, že jsem to tu říkala už mockrát
nechápu dnešní ženy, že partnerům přímo ulehčují život
1/ antikoncepce...která ženám škodí, přírodě škodí....a ženu neochrání kondom před event. infekcí....

2/ netrvají na svatbě, když chtějí, či čekají dítě...ženatý muž má potom přeci jenom jisté zábrany...a navíc tuší, že ho event. manželka oškubá....

přijde mi to, že se samy sebe neváží....

 
kubikm
kubikm - 1.1.2017 22:36

ještě jednu věc bych ráda řekla
měla jsem moc dobrého otce...a ten mi v určitém věku řekl, že prostě muži nejsou monogamní a je to od přírody...ale že si ve velké většině cení rodiny a dětí
že kdysi byly bordely, kde se určité potřeby event. vyřešily a stálo to jen prachy....
kdybych někdy měla nějaké problémy, ať mu řeknu a on by s mužem promluvil...muž mezi mužem...hlavně ať nešílím a nebourám mosty....
tohle mi moc pomohlo, nemusela jsem to nikdy použít

 
kubikm
kubikm - 1.1.2017 22:28

Ivi - 1.1.2017 18:58
i já bych neříkala...viz, co jsem napsala

 
kubikm
kubikm - 1.1.2017 22:26

čistě teoreticky
pokud by mě kdysi takovým způsobem podvedl manžel...já na nic nepřišla...a někdo by mě to napráskal...určitě bych se rozvedla...ale asi by mi to štěstí nepřineslo...a musím říct, že bych toho práskače nenáviděla....
proto rodině rozumím
ale
nerozumím tomu, proč potom říkali, že to věděli...to je dost podlé, řekla bychsmajlik - 48

 
kubikm
kubikm - 1.1.2017 22:23

Jaguška - 30.12.2016 15:54
přesně tohle jsem kdysi řešila s kamarádkou...nebyla sice ta moje nej, ale stejně jsem si říkala...měla zrovna malé dítě....
nakonec jsem to vyřešila jednou pro vždy, pro takovou situaci
neřeknu nic...přesně jako u tebe, i tam ta mladice se na něj vykvákla a on potupně zajel zase domů.....
ale
pokud by došlo tehdy na rozvod a ona se mě zeptala, tak bych byla ochotná to u soudu odsvědčit...abych ji pomohla....

 
rychlonožka
rychlonožka - 1.1.2017 20:52

A co je dlouhodobý vztah? Půl roku? Rok? Dva roky? Kdo z nich věděl, kdy to začalo? Jaká fáze je vhodná pro zasáhnutí? A jak se to dělá? Aby tchán řekl zeti - hele, včera jsi nepřišel z práce v obvyklých 15 hodin, ale v 18. Náhodou jsme mluvili s tou naší holkou. Jak mi to vysvětlíš? Nebo aby tchyně řekla - tak jak zcela náhodou víme, dvakrát třikrát týdně nejsi včas doma. Nebo švagrová - Co nám řekneš k té paní, co jsme tě s ní 22.5. viděli vyjít z obchoďáku? Náhodou jsem tam byla taky.

Cokoli, jakýkoli zásah, je neadekvátní. Nic vám do toho není, řekl by každý soudný člověk. Je to věc mého manželství či partnertsví. Chápu smutek a zklamání Ály a celé rodiny nad tím, jak to dopadlo. Myslím ale, že nebylo v jejich silách to jakkoli ovlivnit....On se rozhodl po určité době, nevíme, po jaké, neví to nikdo, ani on nevěděl, že to takhle dopadne.

Neomlouvám nevěru, neomlouvám opuštění dětí. Ale znám i příběh, kdy rodina do člověka vrtala tak, že nakonec odešel, i když to původně neplánoval a i když v tom ani ta nevěra nebyla. Byla jen v podezřeních a myslích té rodiny....

Je to těžké, ale říkám, nemontovat se do toho. Ti dva si to odpustí, usmíří se, a příbuzné společně odříznou, aby jim pohodu nemohli kazit. A je vymalováno....

 
Ivi
Ivi - 1.1.2017 18:58

Navíc si pamatuji, že už tu byly články o tom, jestli říct nebo neříct, že vím o nějakém úletu někoho - a tam se, na rozdíl od tohoto článku - většina čtenářek vyjadřovala a prala za to, že neříct.

 
Ivi
Ivi - 1.1.2017 18:58

Piafka: No, já nevím, nikde se nepíše, jestli se rodina pokusila zasáhnout nebo ne. Třeba nechtěli Ále říct naplno, že jejího přítele podezřívají, ale zkusili říct jemu, že ví. Je spousta vztahů, kdy ten chlap nakonec zůstane u původní rodiny. Je otázkou, jestli Ála poslouchala vysvětlení rodiny a přátel proč jí to nepověděli přímo. Je zklamaná, zhrzená a má poraněné ego a tak se klidně mohlo stát, že poslouchá jen to, co ona chce slyšet. Ono je to docela těžké, nikdo z nás u toho nebyl, aby přesně věděl co se stalo a co ne.

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 18:22

Hanča:To je ale něco jiného, než jak popisuje rychlonožka: že prostě zjistil, že to není to pravé...to se dá zjistit po měsících, po roce, po 13 letech je to už spíš ten mozek v kalhotách, nemůžu si pomoct...že se to stává, je mi jasný, ale nebylo by mi jedno, že to moje vlastní rodina věděla a jen přihlížela. Čím větší je ve společnosti tolerance k tomuhle chování, tím víc se to bude stávat, svatba pak pro mnohé opravdu nic neznamená....žádný závazek, zodpovědnost k ženě a dětem...

 
Hanča
Hanča - 1.1.2017 17:26

Piafka: a co by ti zbylo, stalo se mi to po 13 letech, prostě řekl, že ho to už nebaví a šel hned, ano teď už mám za sebou krásných 20let s druhým manželem, dvě další děti a strašně velkou rodinu, kde spolu vychází všechny naše děti

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146505.
Archiv anket.