Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Připadám si jako blbec a nevím, co dělat. Nejraději bych se odstěhovala někam na pustý ostrov abych nikoho neviděla. Všichni mě podvedli. Partner, rodina, přátelé. Cítím se strašně sama.

S partnerem jsme spolu byli dvanáct let, máme dvě děti, devítiletou dceru a čtyřletého syna. Sice jsme se nevzali, ale žili jsme v podstatě jako manželé a já měla celou dobu dojem, že nám to dobře klape. Proto jsem ani neměla potřebu ho nějak kontrolovat, podezírat a vytvářet si kdovíjaké scénáře, když se najednou začal často opožďovat z práce. Věřila jsem mu, že toho má hodně.

Jenže ono to bylo jinak, jak se posléze ukázalo. Partner udržoval dlouhodobý vztah s kolegyní, rozvedenou samoživitelkou s jedním dítětem. Já hloupá jsem neměla ani stín podezření, ještě jsem ho litovala, když přišel pozdě večer domů, čekala jsem na něj s večeří.

Pak to prasklo, respektive on sám mi sdělil, že se zamiloval a odchází od nás. Skvěle to načasoval akorát na začátek Adventu, zcela sobecky chtěl Vánoce prožít se svou novou partnerkou a na mě a naše děti nebral vůbec ohled. Asi si dovedete představit, jak mi bylo. A jak těžké bylo to vysvětlit dětem a kočírovat Vánoce.

Už to samo o sobě by stačilo, jenže to se nakonec neukázalo jako ta největší rána. Když se o jeho odchodu dozvěděli mí rodiče, sestra a nejbližší přátelé, tak mi všichni přiznali, že o jeho vztahu věděli, akorát neměli sílu mi to říct, všichni to tutlali. Takže jsem z toho vyšla jako absolutní pitomec, kdy všichni kolem vědí a mají jasno a ten, koho se to týká, žije v blahé nevědomosti.

Je mi strašně. Nechci s nikým mluvit, na všechny se zlobím. Připadám si jako podvedená od všech. Chápu, že není snadné někomu říct o nevěře jeho partnera, ale že mě v tom nechá takhle vykoupat i rodina, to mě hodně zklamalo.

Jsem teď zaseklá, zlobím se na ně na všechny. Máma se mi snaží pořád volat, ale já jí neberu telefony, stejně tak ségra. Chodí mi od nich vyčítavé smsky, ať se koukám srovnat a přestanu je obviňovat, že prý jinak nemohly.

Stalo se někomu z vás něco podobného? Jak jste následně řešily to zklamání nejen z partnera, ale i z lidí, kteří vám byli blízcí, o všem věděli a nic vám záměrně neřekli. Prý pod rouškou, že mi nechtěli ublížit. To s jim teda povedlo.

Ála


28.12.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 89   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nevěra. Všichni to věděli, jenom já ne.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Piafka
Piafka - 1.1.2017 14:09

rychlonožka: prostě to neklaplo? No já nevím, mám děti v obdobném věku, manžela znám, stejně jako autorka článku, cca 12 let. Kdyby mi teď přišel říct, že to prostě neklaplo a zkusí to jinde, asi bych neměla takové pochopení jaké dáváš najevo ty. To, že to hodně lidí dělá, neznam: ená, že je to v pořádku. Věděl jaká je, věděl, jakou si ji bere, věděl, jak ji změnilo první dítě a měl s ní druhé....já tohle prostě neberu, je to od chlapů jen alibismus a ženské, které jsou samy toho dnes hojně zneužívají. Rozbíjet rodinu už je dneska prostě standard.

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 14:05

rychlonožka: Tak ona si myslela, že jistotu má aspoň u své rodiny a to se teď celkem zhroutilo...jejím pocitům se vůbec nedivím...

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 14:03

rychlonožka: Vztah byl dlouhodobý a všichni to věděli, v určité fázi se jistě dá najít způsob, jak do toho zkusit aspoň částečně zasáhout. Jako matka si nedokážu představit nechat dceru v totální nevědomosti a ani zeťovi nijak nedat najevo zásadní nesoulas....

 
rychlonožka
rychlonožka - 1.1.2017 13:56

Aniž bych se chtěla někoho zastávat,
JAK MOHLI TI BLÍZCÍ LIDÉ NAŠÍ ÁLY VĚDĚT, ŽE TO JE ZÁSADNĚJŠÍ VZTAH?
Sám člověk, který se na tenhle tenký led pustí jako přímý účastník, přece dopředu nikdy nemůže vědět, zda toto bude úlet, flirt, náhražka za něco, co mu doma chybí, počechrání ega před sebou samým, nebo zda se z toho nakonec vyklube pevnější vztah, byť založený na zklamání původní rodiny? Všechny přece známe spoustu příkladů z okolí, kdy lidem to manželství vyšlo až napodruhé. Po pěti deset dvaceti letech založili jinou rodinu a už tam zůstali. Nemusím chodit daleko. Znám jich taky pár. Rozešli se i od malých dětí a ještě jim stihli pořídit mladšího nevlastního sourozence. A jsou spolu a těší se už z vnoučat. Zčásti nevlastních. Prostě prvně to neklaplo. Neomlouvám toho přítele od Ály. Ale ona je na tom líp. Ví, na čem je. Být tou druhou...sakra bych se bála, že mně uteče zrovna tak jako jí. A zase - může utéct i ten první -vypadá to napořád a zvrtne se to. NIKDY NENÍ ŽÁDNÁ JISTOTA, HOLKY. Tak nějak uvnitř musíme cítit, že ten člověk nám za to stojí a že jsme naladěni na jedné notě a naloděni na jedné lodi. A že se navzájem podržíme, kdyby něco. Ale jistotu, tu nemáme ani samy u sebe!

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 13:44

A jinak - já bych teda měla taky docela problém s tím, že mi vlastní rodiče, sestra a kamarádi ani nenaznačili, že můj muž má zásadnější vztah s jinou...

 
Piafka
Piafka - 1.1.2017 13:41

Denrepa: Ano, určitě o sebe autorka článku přestala dbát, chodí doma celej týden v pyžamu, češe a myje se jednou za měsíc...smajlik - 66

 
Verera
Verera - 31.12.2016 14:20

Petruša: Ono je taky možné, že si jim přišla postěžovat a bylo jí nápadné, že nejsou tak v šoku jako ona a tak se zeptala , jestli to věděli. A oni řekli, že něco tušili apod. Těžko sami od sebe vybalí na osobu, která se k nim přijde vybrečet, že to oni věděli už dávno, ale poznala to z jejich chování.

 
Petruša
Petruša - 30.12.2016 20:12

je to těžký... já bych to asi nedokázala nikomu říct, že mu partner/ka zahýbá, nevěděla bych jak, bylo by mi dotyčného líto. Ale rozhodně bych pak, až to praskne, neříkala, že jsem to věděla...

 
Kirkland
Kirkland - 30.12.2016 20:00

Denrepa: no tak mohla by delat spoustu veci, proc hned rozchod? Mohla by zacit premyslet, kde je chyba, jestli se da neco zmenit, mohla by zacit na vztahu vic pracovat, mohla by si pohlidat penize a zacit se vic zajimat o to, kde milostpan je a zaprahnout ho vic do domactnosti, kdyby se nudil atd. Ona by rozhodla sama za sebe, jestli to chce resit nebo bude delat pstrosa.

 
Jaguška
Jaguška - 30.12.2016 15:54

Álo, ty bys to řekla ségře? Měli jsme v práci kolegyni, všichni věděli, že jí manžel zahýbá, jen ona ne. Když ho mladá holka přestala bavit, šel od toho a manželství fungovalo dál. Kolegyně možná dodnes netuší.

 
sharon
sharon - 30.12.2016 15:36

Denrepa: nevzali se - nerozvedou se...........smajlik - 26

 
Denrepa
Denrepa - 30.12.2016 14:16

No a co bys s tím dělala, kdyby ti to řekli? Rozešla by ses ty s ním (a ne on s tebou) nebo bys ho zamkla doma nebo co bys dělala? Možná bys je teď zas obviňovala z toho, že váš rozchod zapříčinili.
Oni mají pravdu, že je obviňuješ neprávem. Vlastně se ti to hodí, abys našla aspoň nějakého viníka toho, co se stalo.
Jako asi je to prevít, ale třeba si za to taky něčím můžeš (přestala jsi o sebe dbát? Prudíš ho nadměným úklidem? Nebo se staráš až moc?) a on si to našel jinde. Prostě ať je ten důvod jakýkoliv, tak se s tim prostě smiř. Nebo ho nakopej do koulí a při rozvodu ho ober i o poslední ponožku, to taky člověku docela uleví, ale nezbyde ti nic jinýho, než to vzít tak jak to je. A neobviňovat z toho rodiče a kamarády, který s tím nemají nic společnýho. Takový věci se prostě stávaj dnes a denně. A kdybych já věděla (jakože vím) o záletech svých kamarádů, tak bych to tomu druhému z páru taky neřekla. To totiž není moje věc a já nemám právo na to něco za někoho řešit, to si musí vyřešit jen a jen ti dva spolu.

 
Nika1
Nika1 - 30.12.2016 12:59

Stacilo rict, ze jsem potkala pritele s nejakou pani a at zbystri. Ze to mohla byt kolegyne atd. No a Ala by zbystrila.

 
Linda
Linda - 30.12.2016 12:38

Kdyz se nad tim zamyslim tak chtela bych to vedet. Ale uprimne netusim, jak bych s takovou informaci nalozila smajlik - 26.....ano vedela bych, ze mi zahyba, ale vyhodila bych ho rovnou? Chtela bych vedet vic? Delala bych nejakou dobu mrtveho brouka? Zahybala taky? Fakt netusim....jediny snad ze bych byla pripravena vnitrne a nebyl by to pro me takovy sok az by prisel a rekl ze odchazi, to je asi tak to jediny, k cemu je takova informace dobra smajlik - 26
Na druhou stranu, kdybych mela takovou informaci o nekom blizkym nevim jestli bych ji rekla - 1) kazdy at si zije vlastni zivot, ja se do toho nemicham a 2) komu bych tim pomohla a 3)doprcic jak se neoc takovyho vubec rika????

 
Anče
Anče - 30.12.2016 11:25

smajlik - 105Mám kolegyni,všichni vědí,že ten ,její, má dlouhodobě přítelkyni a ta nechce nic vědět-ví,že všichni o tom vědí,dělá mrtvého brouka.Takhle bych žít nemohla,každá jsme jinásmajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-89
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127865.
Archiv anket.