Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Potřeboval bych slyšet názory jiných žen, proto jsem se rozhodl využít možnosti a napsat můj problém na ženský web. Budu moc rád, když se upřímně vyjádříte, protože mám pocit, že jsem něco pořádně „pokakal“ a nevědomky jsem své ženě ublížil.

Jsme spolu patnáct let, máme tři děti. S každým dalším těhotenstvím žena přibrala na váze a velmi se tím trápila. Já se ji snažil uklidňovat, že ji miluji takovou, jaká je, ale moc to nepomáhalo. Po posledním porodu před čtyřmi lety ženě zůstala nahoře skoro všechna těhotenská kila a na svou výšku 165 centimetrů teď váží 110 kilo. Celé ty čtyři roky je z toho zoufalá, řekl bych, že se hodně změnila i osobnostně. Dřív bývala veselá, uměli jsme se spolu zasmát, bylo nám spolu fajn. To v podstatě vymizelo a místo pohodové ženy mám doma neustále ufňukanou partnerku.

Různé diety začínala snad tisíckrát, ale žádnou nikdy nevydržela. Znovu podotýkám, že její váha pro mne opravdu není rozhodující, mám ji rád a myslím, ž jí to dávám dostatečně najevo. Trápilo mě, že se trápí a taky už mě její věčná sebelítost začala duševně ničit.

Tak jsem se rozhodl, že jí udělám na Vánoce radost a věnuju jí něco, co by jí pomohlo tu váhu řešit. Zakoupil jsem celoroční poukaz k výživovému poradci a také permanentku do ženského fitka, které je u nás na sídlišti. Chodí tam jen samé ženy, muži tam přístup nemají, a tak jsem si říkal, že by jí to mohlo vyhovovat. Oba poukazy jsem jí dal pod stromeček. Asi byla chyba, že kromě toho ode mne nic jiného nedostala, ale ony ty celoroční poukazy byly dost drahé, na další dárky jsem neměl, jak jsem psal, máme tři děti.

Reakce ženy mě ale doslova šokovala. Po rozbalení se hned pod stromečkem rozbrečela, cítila se nesmírně dotčeně. Prý jsem ji takovým dárkem neskutečně ponížil a jak se ona má teď cítit, a jak se asi bude cítit, pokud k tomu poradci a do toho fitka zajde. Dělám z ní prý nesvéprávnou blbku a navíc jsem jí těmi poukazy dal dostatečně najevo, že je mi odporná.

Zůstal jsem úplně paf. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem jí chtěl pomoci, protože vidím, jak se trápí a chápu, že pro ni není snadné to zvládnout sama. Ale ona mě vůbec neposlouchala. Od té doby je na mě naštvaná, mluví se mnou jen to nejnutnější, co musí. Dokonce se na noc stěhuje do obýváku na gauč, abych prý nemusel vedle té „tlusté prasnice“ spát.

Jsem z toho zoufalý. Nechtěl jsem jí ublížit, ani náhodou. To, jak ten dárek přijala, nebo spíš nepřijala, se úplně vymyká mému chápání, stejně jako její následné chování, které trvá dodnes. Proto bych se chtěl vás, jiných žen, zeptat, zda si i vy myslíte, že jsem takovým dárkem těžce přestřelil a pokud ano, tak co by mohlo pomoci, abych ženu nějak zklidnil, aby se náš život vrátil zase do normálních kolejí. To dusno, které doma máme, je k nesnesení.

Jirka


1.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 90   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manželka je na mě naštvaná kvůli vánočnímu dárku

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
Arna
Arna - 2.1.2018 18:32

Jirko, krom těch permanentek do fitka a poradenství té fňukně kup ještě permanentku k psychologovi.

 
máša h.
máša h. - 2.1.2018 16:54

já dostala od muže vyhřívací dečku na záda a taky jsem nad tím dárkem neskákala štěstím... a přitom je to dar, nad kterým jásá každá žena od 18 do 105 let smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34... asi jsem divnásmajlik - 68

 
Verera
Verera - 2.1.2018 16:14

Jestli by to nechtělo spíš poukázku k psychologovi.

Reaguje takhle paní na každou domnělou křivdu a nebo je to extrémní i na ni?

 
catcat
catcat - 2.1.2018 15:18

Dárek byl dán rozhhodně s dobrým úmyslem. ALE - já mám takovou blbou zkušenost. Chodila jsem do ženského fitka (bez nadváhy, jen s potřebou se občas zahýbat) a děsně mi tam vadila "paní fitková", krasavice jedna vystajlovaná, která se tam hlavně hlasitě vybavovala s kámoškama. Poradit nehodlala, se svými deseticenťákovými nehtíky by to ani neudělala a prostě mi to tam znechutila. Mýmj problémem je, že další ženské fitko navštěvují mé kolegyně z práce. Já jsem silná individualistka, takže v kolektivu ne... A do fitka s chlapama se mi nikdy nechtělo. Radši jsem si našla náhradní aktivity a hlavně nejradši plavání. Takže permici do fitka bych brala jako milý dárek, ale šla bych to vyměnit za permici jinam. Ale manželovi bych dala pusu za nápad a dáreksmajlik - 58

 
thePlacheck
thePlacheck - 2.1.2018 15:17

Ale tady nikdo neříká že paní musí cvičit do roztrhání těla.Tady jde o to navyknout si pěkně zvolna na nějaký pohybový režim a hlavně životosprávu!A věřím že se ji to časem zalíbí,nebo si aspoň zvykne a to tím tuplem jestli tam natrefí na nějaký dobrý kolektiv.No ale to nejtěžší ji čeká - ZAČÍT!!

 
Verera
Verera - 2.1.2018 15:10

Ono to všechno nutně nemusí být vyžranost. Naopak, mám kamarádku, která po dítěti neskutečně přibrala a nebylo to zdaleka jen těhotenstvím. Přitom jí jako vrabec, v tom poklusu nemá čas se najíst, takže nesnídá, oběd zhltne v poklusu nebo dojídá po dětech a večeří až uloží děti těsně předtím než se zřítí do postele a to co najde v lednici.

Takhle tělo najede na nouzový režim a zužitkuje každý gram, diety to jen zhorší. V tomhle by mohl pomoct ten poradce, nastavit pravidelné jídlo, paní se bude děsit, že jí třikrát tolik ,ale bude hubnout.

A s tím fitkem - co kdyby se tam šla nejdřív jen nezávazně podívat? Třeba zjistí, že se nebude vymykat okolí a bude to lepší.

 
Verera
Verera - 2.1.2018 15:06

Řekl abych, že paní si promítá své pocity a představy o sobě do manželova dárku. Takže ona sama se cítí mizerně a nemůže se na sebe ani podívat. Teď může obvinit ještě někoho jiného, tak si to užívá.

Zkusila bych jí dát chvíli, aby rozdýchala největší šok, což už by teď mělo být, a pak si s ní ještě jednou promluvit a brát to přes zdraví. Vyhrabat nějaké rodinné zatížení, dědečka s infarktem, babičku s cukrovkou, co já vím, a promluvit na téma, že teď je šance tomu všemu předejít, ne za deset let, kdy už bude tělo víc poničené.
A pokud máte i vy v rodině sklony k těmto chorobám, tak pojmout výživového poradce jako možnost změny životního stylu celé rodiny, včetně dětí, které výživa v ranném věku ovlivní na celý život.

A pomoc v době cvičení apod by měla být samozřejmostí.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 2.1.2018 12:56

nikde neni psáno, jaké aktivity - procházky, výlety rodina normálně podniká.
Pani se nedivím, pokud rodina nechodí spolu ani na dětské hřiště, kde by bylo pohybu dost i pro rodiče, tak takový dárek, to musí hodně šokovat.

 
Jarča*
Jarča* - 2.1.2018 12:22

nepřekonatelný....smajlik - 80

 
Jarča*
Jarča* - 2.1.2018 12:21

Jo a jestli bude mít paní ke cvičení ve fitku nepřejkonatelný odpor, což se stát může, možná by šla ta permanentka vrátit. Jiné možnosti tam nejsou? Jóga, nebo tak něco? Nebo zkusit cokoli jiného - jak už tu padlo, aspoň chodit, nejlépe zase za spoluúčasti zbytku rodiny. Je ale fakt, že už jsem víckrát četla, že pohyb sám o sobě ke zhubnutí nestačí, prioritní je změna jídelníčku. Proto bych začala u toho výživového poradce. Snad to paní pochopí, že to není nic proti ní, ale pro její dobro.

 
Jarča*
Jarča* - 2.1.2018 12:09

sallie: Linda: orinka: já jsem předpokládala, když Jirka nadělil manželce permanentku do fitka, že bere jako samozřejmost, že zatím ohlídá děti. Nepředstavuje si doufám, že paní zvládne všechny domácí práce a půjde, až budou děti uložené. Mě osobně by večer už taky nikdo nikam nedostal, jedině odpoledne. Je fakt, když se nad tím zamyslím, že kdyby mi někdo nadělil permanentku kamkoliv, aniž by věděl, jestli o to stojím tam chodit, taky by mi to vyrazilo dech. Ale jednou už je to tady, tak by to paní po překonání počátečního šoku zkusit mohla - samozřejmě když na to bude mít od zbytku rodiny podmínky. Zrovna tak s tím výživovým poradcem. Diety jsou o ničem, je třeba změnit stravovací návyky vůbec. Ale určitě nebude fungovat, aby paní pro sebe vařila zeleninu a zbytku rodiny dělala řízky a omáčky. Proto je dobrý nápad, aby tam šli spolu a táhli za jeden provaz celá rodina. A pokud by paní dál trucovala, taky bych se přikláněla k tomu, že jí víc vyhovuje litovat se a nic nedělat, než aspoň něco zkusit.

 
pitipitipa
pitipitipa - 2.1.2018 9:30

sallie:Jirka píše, že nejmladšímu dítěti jsou čtyři roky. 110 kg na 160 cm už není jen o estetice, ale i o zdraví. Paní to zřejmě není schopná zvládnout sama (tisíckrát držela dietu a nevydržela), tak by jí poradce a trenér ve fitku mohli pomoct. Její reakci pláče pod stromečkem a přestěhování se do obýváku nechápu. Spíše mi připadá, že s váhou nic moc dělat nechce (kromě sebelítosti) smajlik - 71

 
sharon
sharon - 2.1.2018 9:28

no a co tak má nadváhu ..no....někdy jsou to i rodinné dispozice....
já dokud pracovala a měla honičku tak jsem byla jako miss , co jsem doma a pravidelně vařím a peču a žeru a nemám tolik pohybu tak nemá daleko k Halině.....
mladá paní by spíše potřebovala něco na nervy pokud vede tyhle řeči......
jak říkám , každý má k tomu jiné dispozice, snacha má také tři děti a co ji znám 25 let tak má figuru tipu herečky Batulkové ....já říkám 50kg i s klíčema od baráku.....
a mmj já za sebe bych pánovi takový dárek hodila na hlavu.....smajlik - 26
nevím zda-li mu věřit , jestli on sám na ni neměl někdy kecy kvůli postavě.......

 
orinka
orinka - 2.1.2018 8:56

Linda: sallie: souhlasím ve všem s vámi dvěma. Ženská, která doma padá na hubu, vidí odpočinek v něčem jiném, než v poskakování ve fitku. Já měla na snížení váhy práci na zahradě, při úklidu baráku, skákání kolem rodiny, z práce do práce...opravdu jsem usínala u zpráv, ne tak ještě někam chodit. Jo, a chlap nepomáhal v ničem, ještě tak uklidil uhlí a poryl tu zahradu.

 
Linda
Linda - 2.1.2018 7:46

sallie: smajlik - 47..... naprosto presne vystizene....... v zivote jsem se nehybala tolik jako kdyz byly deti male a ja litala kolem nich a nasledne tech nekolik roku skloubeni odchod do skolky / skoly versus muj odchod do skoly / prace a odpoledne vyzvednuti obou dvou (kazdou jinde) plus nejaky ten krouzek / sport versus muj zpozdeny vlak + uvarit veceri, udelat ukoly se starsi (pozdeji s obema) a k tomu aspon z nejhorsiho pofackovat domacnost. Kazdou sobotu jsem travila v pradelne a v mezicase litala 3 patra nahoru a kontrolovala jeslti se nahodou deticky navzajem nepovrazdily a nebo jsem je honila po schodech se mnou (pokud nemohly zustat doma sami)....do toho starsi byla nespavec, v podstate celou noc prospala az s nastupem do skoly, jinak ji stacily nejaky 3-4 hodiny a zasadne v dobe, kdy mladsi byla vzhuru. ... prezivala jsem na cokolade a obcas cervenym vine a dat mi nekdo v te dobe permanentnku tak v lepsim pripade jsem ho jenom shodila ze schodu smajlik - 42
Jirko z vlastni zkusenosti - napad jsi mel dobry smajlik - 47, ale stejne jako muj manzel resis jenom nasledky neresis pricinu. Proc se tva pani tak vyzrala? Neni to treba tim ze proste uz ji nezbyva sila na kralici stravu a proste radsi sahne po cokolade aby prezila????

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 56835.
Archiv anket.