Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Milé ženy, potřebuju se vypovídat, protože vzteky téměř nevidím. Můj muž mi řekl, že jsem hysterka a moc to hrotím a vůbec nechápe, že on udělal něco, co se prostě nedělá. Bez jakékoli předchozí domluvy se mnou pozval k nám na Štědrý den a první svátek svou sestru s dětmi. Přitom moc dobře ví, že my dvě se opravdu nemusíme.

Nám s mužem je přes čtyřicet, už máme blíž k padesátce. Máme dceru, která už žije sama, respektive s přítelem a letos poprvé nebude na Vánoce s námi, odlétají na dovolenou, kterou si záměrně v tomto období vybrali. Měli jsme tedy být s mužem sami dva. Bereme to v pohodě, je nám jasné, že jednou to přijít muselo a dcera si bude žít svůj život. Docela jsem se začala i těšit, že budeme na Vánoce sami dva a plánovala jsem si, že si je tentokrát užiju trochu jinak, víc v pohodě.

Manžel mi ale udělala pořádnou čáru přes rozpočet. Předevčírem mi oznámil, že k nám na Štědrý den a první svátek pozval svou sestru s dětmi a očekával, že to bez výhrad pochopím. V létě od ní totiž odešel její muž a jsou teď v rozvodovém řízení. Ona je z toho dost na dně, to je pravda. Zůstala sama se dvěma dětmi, šestnáctiletou dcerou a čtrnáctiletým synem.

Já se s ní moc nemusím, jsme každá jiná a vztahy mezi námi dvěma jsou spíš korektní, rozhodně nejsou nějak vřelé. Ona je na můj vkus moc upovídaná, řeší jen samé klepy a nesmysly, když mluví, je jako kulomet, nikoho nepustí ke slovu a jen mele a mele. Opravdu mi stačí vidět ji jednou za čas na dvě, tři hodinky. Její děti jsou teď navíc obě v pubertě a chovají se příšerně, neustále jí odsekávají, pořád mají nafučené obličeje, což samozřejmě k tomuto období patří, ale proč bych se na ně měla zrovna o Vánocích dívat, že?

Když mi to manžel oznámil, myslela jsem, že špatně slyším a zeptala se ho, jak vůbec mohl něco takového slibovat bez předchozí domluvy se mnou, jestli mu připadá fér postavit mě takhle před hotovou věc.  On na mě koukal jako na blázna, co mi prý tak strašně vadí, je to jeho sestra, je v těžké situaci a připadal by si jako vyvrhel, kdyby ji teď nechal o Vánocích samotnou. K rodičům ona jít nechce, protože je s nimi rozhádaná.

Řekla jsem mu, že jsem o letošních Vánocích měla jinou představu, že jsem si plánovala užít si je více v klidu a těšila se, že si spolu třeba někam vyjdeme, udělám jen trochu salátu, cukroví napeču jen tak na provonění bytu a aby bylo co dát na stůl. A teď, když on zařídil, že u nás budou další tři lidi, to pro mě znamená totálně opustit svou představu, všechno připravit jako pro regiment, nachystat jim spaní, postele, nakoupit, aby bylo všeho dost a Štědrý den a první svátek strávit tím, že budu jako hostitelka kolem všech tancovat.

Muž mi na to řekl, že jsem sobecká a bezcitná, že rodina je od toho, aby si v případě nouze pomáhala a jeho sestra je momentálně v psychické nouzi a já se chovám jako nějak necitlivá harpyje a myslím, jen na sebe a své pohodlí. A že to snad není nic tak strašného, že sestra mi může v kuchyni pomoct a děti už nejsou malé a budou beztak zalezlé někde na mobilech.

No a já jsem vybouchla, protože mě strašně naštvalo, jak zlehčuje tu práci, kterou bych s tím měla a zcela vážně jsem mu řekla, že tedy dobře, pokud chce strávit Vánoce se svou sestrou a jejími dětmi, tak prosím, já mu v tom bránit nebudu, ale já v tom případě budu na Štědrý den a první svátek a svých rodičů. A on ať si ty Vánoce, když je to taková brnkačka a žádný problém, kompletně nachystá pro svou ségru včetně napečeného cukroví, nákupu, salátu, povlečení postelí atd. atd. Domluvil si to s ní bez mého vědomí, tak ať si to tedy bez mé přítomnosti dotáhne až do konce sám.

Zůstal jako opařený, s tím nepočítal, to je jasné. On si chtěl zahrát na hodného bratříčka zachránce, ale oddřít bych to měla já. Pokusil se na mě ještě zaútočit s tím, že jsem sobec největší, ale já se nedala a zopakovala jsem mu, že pokud mi do týdne neoznámí, že sestra nepřijede, beru to tak, že na Vánoce odcházím a veškeré vánoční přípravy budou soustředit v domácnosti svých rodičů. Doma nehnu ani prstem a očekávám, že až se vrátím, bude uklizeno, vyprané povlečení a všechno v pořádku.

Máme tichou domácnost, on je uražený, já naštvaná. Nicméně jsem odhodlaná svou výhružku splnit a dotáhnout do konce. Ale tak trochu se přiznám, že malinký červíček, zda opravdu nejsem přehnaně sobecká a radikální, ve mně přeci jenom je. Proto jsem se rozhodla napsat a zeptat se vás, jak byste se k takové situaci postavily vy? Předem děkuji za vaše komentáře.

 

 

Martina


28.11.2019   Rubrika:   |   Komentářů 92   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
sharon
sharon - 30.11.2019 14:51

mam-ča: smajlik - 47...mám obdobný názor....

 
mam-ča
mam-ča - 30.11.2019 7:38

Asi bych to nehrotila. Zavolala bych švagrové, ať přinese salát a rybí polévku, a jestli peče, tak něco sladkého k zakousnutí. To ostatní bych připravila já. Je celkem jedno, jestli vařím pro dva nebo pro pět, stejně musím u té plotny stát. Nějaké povlečení bych v době automatických praček vůbec neřešila.
Vánoce jsou svátky, kdy by měli být všichni pospolu, v míru. Možná je to právě příležitost, s tou upovídanou manželovou sestrou navázat lepší kontakt.
Pokud by ale chtěla o Vánocích rozebírat svůj momentální rozvodový vztah, tak bych jí utnula hned v začátcích. O Vánocích má být pohoda, a né probírat křivdy.
Manžel by byl rád, že jsi mu vyhověla, a pokud by byla švagrová nesnesitelná, napřesrok by jí určitě nezval.
Na "šprajcování" jste už OBA dost staří a snad i moudří.

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.11.2019 18:59

P.S. Pozval na Vánoce u mě mimo jiné taky znamená, pozval na Štědrý den, první svátek, druhý svátek. Nebo snad má Martina to srdce, vyhnat tu nebohou opuštěnou rodinku uprostřed svátků do prázdného bytu a k prázdné lednici? NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO BY BYLO, KDYBY MARTINA ŘEKLA MANŽELOVI: HELE PEPO, TA TVOJE SÉGRA JE TAK FAJN HOLKA, A NEBUDE JÍ DOMA SMUTNO, CO KDYŽ JE VEZMEM S SEBOU NA CHALUPU PO ŠTĚDRÝM DNU, DÁME SVAŘÁK, DĚTI SE VYBLBNOU NA SVAHU, POSEDÍME U KRBU, CO ŘÍKÁŠ?

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.11.2019 18:56

Jo, sharon, mám tenhle názor. Nebo je to normální, nacpat se k příbuzným, jen proto, že jsem teď rozvedená? Ano, říká se, že o tyhle svátky mají být lidé pospolu. Sharon, vyjdi do ulic a optej se těch žen, ke kterým se rok co rok nakvartýrujou příbuzní, zda ty svátky, které strávily lítáním kolem návštěv, jim stály zato. Za sebe říkám - zapálím si svíčku, pustím si pohádky, dám si něco dobrého - a ty lidičky můžu vidět zítra, pozítří, kdykoli, kdy se po vzájemné dohodě a ve vzájemné shodě domluvíme. Za zády člověka, který s tím má mít práci, bych se nikam necpala. To, že je švagrová rozvedená, je bohapustá výmluva. Vždyť je na tom vlastně úžasně. Může to být fajn začátek něčeho nového a lepšího. Je doma, zdravá, má dvě děti. Za sebe říkám - kam a ke komu by se měli nacpat nemocní ze všech špitálů? Co by rádi domů, co by rádi byli zdraví, a nejsou? Švagrová asi ještě nic pořádně špatného nezažila. Rozvedených je...a nikam se necpou.

 
Nika1
Nika1 - 29.11.2019 18:26

Nejdřív by mě to taky naštvalo. O mě beze mě. Ale co, salát i kapra bych koupila, cukroví nepekla, ovoce bych namočila do čokolády. Ať švagrová taky něco přinese. Domů by je manžel vypakoval po snídani. Stáhnout povlečení taky zvládne. A šla bych na půlnoční nebo se vymluvila, že jsem unavená a šla si číst knížku do ložnice. ....Dlouho jsem tu nebyla, mám vymodlenou holčičku a nějak jsem se v tom kolotoči dětských nemoci a práce z domu na MD a pak blbý práce na plný úvazek (po tom, co šla malá do školky) ztrácela. Našla jsem si novou práci, zázrakem téměř v místě bydliště a zase se nadechla. Moc Vás zdravím. Některé si pamatuji.

 
sharon
sharon - 29.11.2019 13:19

Martino jestli to tu čteš, nikdy nevíš třeba za pár let jestli to nebude zrovna ta švagrová kdo se postará , kdo ti pomůže.......
on ten běh života je nevyzpytatelný.....smajlik - 26

 
máša h.
máša h. - 29.11.2019 12:10

já si zas nějak nedovedla představit Štedrý večer jen ve dvou... buď u nás byla mamka nebo dcera... už jsem si teda zvykla, ale není to ono... s dětmi a vnoučaty se vidíme další dny... jo, jednou na Štědrý večer jsme se s mužem docela pěkně raflismajlik - 68přišli jsme ve čtyři z půlnočnísmajlik - 68(u nás je mše ve 14 hodin), přišla jedna blbá sms, muž mi ji přečetl a ve mně bouchly sazesmajlik - 68

 
sharon
sharon - 29.11.2019 10:41

kubikm: 23:04......to se mi líbí, chválím......je to o lidech a v lidech....smajlik - 47

 
sharon
sharon - 29.11.2019 10:38

rychlonožka: 20:03......já žasnu smajlik - 68, ty tu rodinu evidentně znáš......je to tvůj názor......já už v mém věku ten život vidím jinak....

 
kacenka
kacenka - 29.11.2019 7:54

Martino, stůj si za svým, držím palce! smajlik - 47

 
kacenka
kacenka - 29.11.2019 7:53

kubikm - 28.11.2019 23:04 to je fajn, že se takhle scházíte, jenže vy se scházet chcete, kdežto Martina byla postavená před hotovou věc a to je sakra rozdíl

 
kacenka
kacenka - 29.11.2019 7:52

kubikm - 28.11.2019 22:55 myslíš, že kdyby tam byl tento problém, že by o něm Martina nevěděla? To mi tedy silně přijde přitažené za vlasy...

 
kubikm
kubikm - 28.11.2019 23:11

možná by bylo řešením říct...fajn...tvoje sestra, já pozvu moje rodiče...jsou taka SAMI

je totiž hrozně divné, že ta švagrová je tak pohádaná s rodiči...proč???

 
kubikm
kubikm - 28.11.2019 23:07

nikdo ale na nikoho nehází křivdy a pod...není proč
co bylo, to bylo a je to pryč

 
kubikm
kubikm - 28.11.2019 23:04

jinak...u nás se slaví narozeniny, svátky a vánoce
vždy u dcery...protože tam kdysi byl ten vánoční stromek....
i po rozvodu není problém ty oslavy, chodí i exova maminka, která je už dlouho sama
ty vánoce:
my doneseme kýbl salátu a řízky a pivo a šampus
ta maminka rybí polévku a rybí řízky
dcera s vnučkou pečivo a zákusky
sejdeme se v 17 00...a rozejdeme, jak kdy
a domluvíme se, co si kdo event. z jídla odnese domů....
nádobí umeje myčka....

obdobně slavíme i narozeniny a svátky...a maturitu a tak....akorát bez té ryby

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.