Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Musím se vám svěřit a zároveň se zeptat, jak to chodí u vás. Manžel mne totiž docela šokoval, máme tichou domácnost, on je naštvaný, já uražená, dusno by se dalo krájet. Důvod? Dovolila jsem si ho neposlechnout a nechala si radikálně změnit účes.

Je mi sedmatřicet, mám tři děti. S manželem jsme spolu dvanáct let, on je o pět roků starší. Celkem nám to klape, občas samozřejmě nějaký mráček přelítne, ale nic zásadního jsme nikdy neřešili. Až teď. Nechala jsem si totiž ostříhat své dlouhé vlasy. Poprvé v životě. A on se přes to nemůže přenést.

Dlouhovláska jsem byla odjakživa. Už ve školce jsem byla za copatou princeznu, na základce do mě byla polovina kluků kvůli mé hřívě bezhlavě zamilovaná. Kamarádky mi až záviděly. Krásně medová barva, husté, lehce zvlněné. Nikdy jsem neměla potřebu ani touhu na svém porostu cokoli měnit. Až před pár měsíci mi hráblo a já zatoužila po pořádné změně. Navíc si myslím, že věkově už žádná princezna opravdu nejsem a nějaký přiměřenější účes by mi slušel více.

Když jsem se svými myšlenkami seznámila manžela, okamžitě a radikálně se ohradil, že to tedy v žádném případě ne, moje vlasy jsou pro něj prý něco jako fetiš a patří ke mně. Nechtělo se mi s ním hádat, tak jsem to nechala být. A to asi byla chyba, on byl patrně přesvědčený, že mě mé choutky přešly.

Jenže nepřešly. Minulý týden jsem si zašla ke kadeřnici a odcházela od ní jako úplně jiný člověk. Vlasy už nebyly dlouhé deset centimetrů pod lopatky ale jen na ramena a místo medové barvy mám krásnou oříškovou. V první moment to byl malinko šok, ale během minuty jsem se do svého nového účesu zamilovala. Cítím se v něm skvěle, najednou mám pocit, že je moje hlava o deset kilo lehčí.

Manželovi jsem zavolala, ať se připraví, že jsem byla u kadeřnice a mám úplně jiné vlasy. Přece jen jsem mu nechtěla způsobit šok. Nebylo to nic platné. Už do telefonu na mne začal řvát, co jsem si to dovolila. Když mne pak uviděl, chvíli koukal a neřekl ani slovo. Už je to skoro týden a ještě na mne nepromluvil.

Máme tichou domácnost, on je hodně naštvaný a já uražená, protože mne jeho reakce ponižuje. Co si myslí? Že bude rozhodovat, jaký účes mám nosit a jestli se smím nechat ostříhat? Pravda je, že on je zvyklý mít doma ve všem hlavní slovo a já mu, pro klid, většinou ustoupím. Ale to přece neznamená, že ho budu slepě poslouchat i v takto ryze osobních záležitostech.

Bohužel, nepodpořily mne ani děti ani rodina, nikdo mi mou novou vizáž nepochválil, prý vypadám starší, desetiletý syn mi dokonce řekl, že se mu vůbec nelíbím.

Hodně mě to mrzí. Jakoby moje vlasy byly majetkem všech okolo a já neměla právo s nimi nakládat. Vím, že je to v podstatě hloupost, ale zajímalo by mne, jak to máte doma vy. Nějak si neumím představit, že by ženy konzultovaly se svými partnery návštěvu u kadeřníka a nechaly si mluvit do toho, co budou mít na hlavě. Nebo ano?

Týna


5.3.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 91   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Piafka
Piafka - 5.3.2013 11:13

Podle popisu se nejedná o tak radikální změnu jakou by byl třeba chlapecký sestřih a ještě výraznější změna barvy vlasů. Musí to být určitě osvěžující pocit, po tolika letech mít odlehčenou hlavu.
Manžel se projevuje jako hysterka. Dětem bych nic nezazlívala. Buď říkají, co si myslí, nebo se přiklonily podvědomě k dominantnímu tatínkovi.
Co se týká účesů obecně, nechala bych si klidně poradit nebo naznačit, co mi podle okolí sluší, ale konečné rozhodnutí by stejně bylo vždycky hlavně moje. Účes může celkem dost ovlivňovat ženské sebevědomí, takže je na Týně, jaký si vybere, aby se v něm cítila svá nebo i atraktivní.

 
Vlastí
Vlastí - 5.3.2013 10:59

třeba je ten muž opravdu fetišista, pak bych ho chápala...
ale jinak je jeho chování nepřípustné

 
r1911
r1911 - 5.3.2013 10:41

Aha, tak koukám, že původně byly vlasy medové barvy, ale ani to není takový rozdíl, já kromě blonďaté, která se mi nelíbí, měla různé odstíny hnědé, červené, zrzavé, černé, takže tohle jako extra rozdíly neberu.

 
r1911
r1911 - 5.3.2013 10:39

Podle popisu mi ten účes nepřijde jako tak velká změna, pořád to jsou hnědé vlasy, jen jiný odstín, a místo dlouhých polodlouhé. smajlik - 26 Vždyť jsi mohla přijít v krátkém blonďatém sestřihu. smajlik - 58

 
Arna
Arna - 5.3.2013 9:59

Týno, využívej toho že manžel mlčí, nemusíš ho poslouchat a hlavní slovo máš teď ty. A koukej si to tak udržet na vždy.
Že se hlavě hodně ulehčí vím moc dobře, měla jsem jako malá copy až k pasu a po ostříhání jsem myslela že mi hlava lehkostí uletí.
Ostatně, délka na ramena není zas tak radikální změna, mohlo to být horší.

 
Linda
Linda - 5.3.2013 9:59

Co by za to nektere zeny daly, ztravi pul dne na kosmetice a u kadernika a kdyz prijdou domu tak manzel si tak maximelne vsimne pozdniho prichodu a ze k veceri je "jenom" ohraty parek smajlik - 42smajlik - 34

 
Bellana
Bellana - 5.3.2013 9:55

Při mé trochu cholerické povaze (kterou ale dobře maskuji sebeovládáním), bych v tomto případě koupila dlouhovlasou paruku, dala ji manželovi na polštář a řekla mu, že s ní může souložit (určitě bych použila tento výraz, když jsem vzteklá, nepoužívám opisy), když vlasy jsou to jediné, co ho na mě přitahuje. Dětem bych upřímnost nezazlívala. Moje dcera se ke mně taky nechtěla hlásit, když mi kadeřnice zvorala přeliv a místo pěkného kaštanu jsem měla ohnivou hlavu. Komu se ta hrůza na mé hlavě tenkrát líbila, byli manžel a tchán.

 
Kaliban
Kaliban - 5.3.2013 9:53

Ono spíš jde o to, že byl vždycky zvyklý rozhodovat. Těch patnáct centimetrů snad není taková darda u dlouhých vlasů. Když mi začaly mé vlastní rezavé vlasy šedivět, obarvila jsem to na podstatně červenější barvu. Manžel se smíchem prohlásil, že vypadám jako Rudá Soňa, ale bylo mu to dost jedno. Pokud bych se chtěla nechat ostříhat na ježka, asi bych s ním konzultovala, ale myslím, že by mi v tom taky nebránil. Krátké vlasy jsem nikdy neměla, ale už jsem je měla po zadek, pak po ramena, teď je mám do půli zad,,,, Vždyť jsou to jen vlasy.

 
Gábule
Gábule - 5.3.2013 9:44

já po dětech o vlasy přišla, měla jsem vypadané kouty a hodně prořídlé vlasy, z dlouhých vlasů k pasu jsem skončila hodně na krátko a nebyla to tragedie, smutek malinko ano, ale vlasy zase dorostly, takže je to jen egoista, který si myslí, že je pánem všeho. můj názor.
Jestli má rád tebe, tak tě má rád i s krátkými vlasy.
A jednou za čas udělat vlasům průvan taky neškodí, alespon se ozdraví :-)

 
Lissie
Lissie - 5.3.2013 9:39

No, tak já to tedy vidím jasně. Slipy podle mě hnus a pisatelce se z přítele, co v nich doma chodil, navalovalo. Tak je asi na místě zvážit, jestli mu jejich nošení stojí za to. Zato změny účesu mi přijdou dost běžné a jestli se po zkrácení vlasů pánovi od Týny taky navaluje, tak to je trochu divnější než případ se slipy.
Fakt bych doma nechtěla mít chlapa, co by měl až takový fetiš. Dost by mě to omezovalo, já s vlasy dost experimentuju, už jsem měla úplně krátké i úplně dlouhé, blond, ohnivě zrzavé, hmědé, červné, melíry... Protějšek vždycky všechno v pohodě skousl a já pokračuju v experimentování dál, cítím se pak na chvíli hezčísmajlik - 68. Fakt JÁ nejsem jen nějaká podoba, ale i něco víc, to pán si udělal konkurz na figurínu s krásnými vlasy?
Milá Týno, pokud Ti vyhovuje, že pro klid vždycky ustoupíš, máš pak pocit, že jsi udělala vše pro to, mít klidnou a pohodovou domáctnost a nemusíš nést odpovědnost za případná špatná rozhodnutí a rovnost ti nestojí za hádky, tak prostě se vrať k původnímu účesu, až to tedy pujde a pokračujte, tak jako do teď. Manžel vymezil hranice.
Jestli Ti to ale vadí a tohle už Ti přijde přes čáru, máš pocit, že to jen reprezentuje to, že funguješ podle toho, jak manžel píská, tak právě jsi zjistila, že jen u společných věcí to jeho rozhodování nekončí, že nemůžeš rozhodnout vůbec nic. Tak v tom případě to změň, první krok jsi už uděläla.
Jo a pokud tedy pro manžela měly Tvoje vlasy erotický náboj, tak hold můžeš předvést, že jen o vlasech to fakt není a ukázat mu, že to jde i bez nich a třeba i líp...smajlik - 64

 
Křeček
Křeček - 5.3.2013 9:32

Když se z mojí přírodní blonďaté barvy začala stávat myší, tak jsem se porpvé v životě rozhodla pro změnu. Šli jsme s manželem po obchoďáku, já jsem se zastavila u barev, vzala jsem ohnivě zrzavou a říkám manželovi: hele, co bys říkal téhle barvě?
Začal se tlemit, že by to byl dobrý vtip.
Tak jsem si ji vzala, doma jsem ji hodila na hlavu a manžel se smál ještě asi 14 dní, kdykoli mě viděl smajlik - 42
Dcery (necelých 5 a 10 let tehdy) trochu brblaly, pak si zvykly.
Teď mám barvu jako na ikonce, dcery se občas pozastaví nad tím, že bych mohla být zase blonďatá, manžel to neřeší vůbec.

 
Grainne
Grainne - 5.3.2013 9:25

dadka: no možná se i stalo něco hrozného..........smajlik - 80

Jednou jsem taky experimentovala s oříškem a.................nikdy více. Kromě toho, že děti i manžel utrpěli šok, nepoznal mě ani vlastní pes a nejdřív mě nechtěl ani pustit domů.smajlik - 68

osobně se momentálně chystám k radikální změně a váhám, manžel mě halasně podporuje a řešíme to s větší péčí, než nový koberec.smajlik - 4

 
tornado-lou
tornado-lou - 5.3.2013 9:12

Bellana: A podle koho, je nechutné chodit v trenýrkach a stříhat se v pořádku? kdo to určuje?
psala sem tu delsí nesrozumitelný text, ale Monik 8.49 to vysithla

 
ozon
ozon - 5.3.2013 9:02

to je teda pěkný blb ...smajlik - 10

 
dadka
dadka - 5.3.2013 8:59

Jestli na tobě dlouhé vlasy mlloval, je to pro něho určitě šok. Ale zase se tak nic hrozného nestalo. Zkusila sis nový účes i barvu, pokud budeš chtít být zase původní, vlasy dorostou.
Já osobně bych si medově plavé vlasdy nenechala obarvit. Tmavší vlasdy vždycky přidávají na věku. Ale to je věc názoru. Rozhoduju se sama za sebe, manžel mně do ničeho nikdy nemluvil. Kdybych přišla domů na ježka,s barevným čírem nebo vyholená, je to jen moje věc.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77173.
    Archiv anket.