Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Miluju ho, ale vadí mi, že kouří

Miluju ho, ale vadí mi, že kouří

Jsem rozvedená, brzy mi bude čtyřicet. Už skoro deset let jsem sama, mám třináctiletou dceru. Pár známostí jsem sice měla, ale žádná z nich nedopadla dobře. Až teď mám pocit, že jsem konečně potkala toho pravého. Jenže to má pro mne jedno velké ALE…

Současného přítele jsem poznala před třemi měsíci, vzájemně jsme si padli do oka. On je o pět let starší, také rozvedený, má dospělého syna. Žije sám. Prakticky okamžitě jsme si porozuměli. Máme hodně podobné názory na život, zajímají nás stejné věci. Kultura, hlavně filmy, oba jsme sportovně založení, teď mezi svátky se spolu chystáme na hory, chceme využít, že budeme mít možnost být spolu několik dní, dcera bude v té době u svého otce.

Mám ho moc ráda, je mi s ním moc dobře a myslím, že je to vzájemné. Vadí mi jen jedna věc. Je kuřák. V době, kdy jsme se seznámili, nekouřil, ani jsem neměla tedy potřebu se ho na to ptát. Ale po asi měsíci a půl s kouřením začal. Vysvětlil mi, že se pokoušel přestat, vydržel to tři měsíce, ale vlivem stresu v zaměstnání zase začal.

Ono zdánlivě asi zas o tak moc nejde, ale pro mne je to docela zásadní věc. Vyrůstala jsem v rodině, kde kouřili všichni. Rodiče, prarodiče, i mí starší sourozenci začali velmi brzy s cigaretami a rodiče jim to tolerovali. Všichni kouřili doma jak prokopnuté komíny, smrdělo nám úplně všechno, včetně oblečení v mém pokoji, kde se nekouřilo.

Mám vůči cigaretám a tomu nikotinovému smradu velkou averzi. Nemůžu si pomoct, ale oravdu to z duše nesnáším. Proto jsem byla ráda, že můj přítel je nekuřák. Rozčarování, které mi připravil, mě dost zasáhlo. Přesto jsem se snažila to nějak překonat, říkala jsem si, že si snad zvyknu. Požádala jsem ho o ohleduplnost, vysvětlila mu, jak to vnímám.

On se snaží. Když je se mnou, nekouří vůbec, u mě doma by si nezapálil ani náhodou. Když ale přijdeme k němu, smrdí to tam úplně stejně, jako u mých rodičů. I když v mé přítomnosti nekouří, já z něj ty cigarety cítím, vysloveně mi to nedělá fyzicky dobře.

Nevím, co mám dělat. Mám ho ráda, nerada bych ho ztratila. Nutit ho nátlakem, aby s tím přestal, nemůžu, je to dospělý chlap. Jsem bezradná, kolikrát se už i přistihnu, že se s ním nechci líbat.

Ráda bych se zeptala, zda některá z vás neřešila něco podobného. Myslíte, že je naděje, že se pokusí znovu přestat a vydrží? Měla bych na něj tlačit, nebo spíš radši ne? Víte, byla jsem opravdu dlouho sama, teď jsem konečně s někým fakt šťastná, až na ty cigarety. Jak to mám překonat?

Pavča


7.12.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 93   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Miluju ho, ale vadí mi, že kouří

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
sharon
sharon - 10.12.2017 19:34

kubikm: promiň ale s rakovinou jsi tu začala ty ....s Johnym .....nechápu proč se čílíš ?.....a pak se pořiď ...se u nás říká , že tím se nepořídíš , kouří nebo nekouří.....ááách jo, Jitko .....proč tedy ty bláboly vůbec čteš ?.......a nakonec tu dáš naprosto nesmyslný obrázek.....krásný advent...smajlik - 54

 
rozarka74
rozarka74 - 10.12.2017 19:01

Taky mi kouření vadí, ale než být další roky sama, zkousla bych to jeho kouření, obzvlášť když u vás doma nekouří smajlik - 58. Časem třeba zase kouřit přestane, nebo ať doma kouří takovou tu náhradní cigaretu, co teď všude propagují.

 
kubikm
kubikm - 10.12.2017 18:48

obrázek - stromek(39).jpg

 
kubikm
kubikm - 10.12.2017 18:47

TEDY NEVÍM
ALE VÁM SE FAKT ZDÁ, ŽE SEM NĚJAKÁ ŽENA, 40 LETÁ PÍŠE DOTAZ, ŽE HO MILUJE A ON KOUŘÍ?
to jsou naprosté bláboly, kdy tu byl nějaký opravdu slušný článek????nepamatuju
fakt se tím nemá smysl zabývat...
ale pokud by to tady nebylo, tak BY RADAKCE NEDOSTÁVALA PENÍZE ZA INZERCI
ještě to není jasné?
tak dobrou noc

 
kubikm
kubikm - 10.12.2017 18:27

tak jste asi jinde
zadání znělo

Miluju ho, ale vadí mi, že kouří

o rakovině ani slovo

 
Petruša
Petruša - 10.12.2017 18:03

teď na ní umírá známá - nekuřačka

 
Petruša
Petruša - 10.12.2017 18:03

mě loni tchýně. A taky nekouřila

 
enka1
enka1 - 10.12.2017 17:39

kubikm: Moje mamka taky umřela na rakovinu plic - vykouřila za život cca 5 cigaret

 
kubikm
kubikm - 10.12.2017 17:19

sharon: nepochopila jsem tohle

......tak se pořiď

 
kubikm
kubikm - 10.12.2017 16:52

no jenom si říkám...proč se ptá nás? nikoho z nich neznáme....
a nekouřit? to musí přeci on, ne?
důvod zná? zná...
tak holt ji asi nemá až tak rád....
řeknu to hnusně
ona ho miluje
a on ji má na sex...zdarma....

 
kubikm
kubikm - 10.12.2017 16:46

sharon: no ale ne rakovinu plic...

 
sharon
sharon - 9.12.2017 23:22

kubikm: švagrová od dcery zemřela prolezlá rakovinou v 47 letech , štíhlá krásná žena která v životě nekouřila a zdravě jedla......tak se pořiď

 
kubikm
kubikm - 9.12.2017 19:42

enka1: dnes měl pohřeb Johnny Hallyday....umřel na na rakovinu plic
tak pokračuj...a je ti to jasné

 
krasaka
krasaka - 9.12.2017 15:44

smajlik - 61 zdravotní důvody mnohdy i u chlapů zaberou - manžel kdysi přestal den ze dne /z 60ti denně na nulu/-ovšem pivo si odříci neuměl,až teprve chvilku před smrtí, když musel 3x týdně na dialýzu-ale to už bylo pozděsmajlik - 48 Najednou se celý prosinec nedotkl ničeho s alkoholem,cukroví jsem pekla bez cukru-ovšem tělo už bylo zhuntované přespřílišsmajlik - 76Nechtěl věřit tomu, co mu doporučovali němečtí i čeští MUDr-čili "komu není rady,tomu není pomocismajlik - 66

 
Almega
Almega - 9.12.2017 12:00

Jestli je pán jinak bezva,a jen vadí to jeho kuřáctví,tak to nějak vydržte,vyzkoušejte různé rady a snažte se ho nějak v dobrém ovlivnit,aby kouřil míň,v bytě si vymaloval a vše vydrhnul,před schůzkou aby si řádně vyčistil chrup a vzal si zcela čisé oděvy....Můj manžel taky kdysi kouřil a já byla z naprosto nekuřácké rodiny.Život ale leccos změní,nastaly různé problémy a nemoci,a náhle bylo po kouření! Tak jsme spolu už 36 let v dobrém i zlém.A znám více mužů,co zkoušeli přestat kouřit,a nezdařilo se,a pak okolo padesátky toho rádi ze zdravotních důvodů,nechali. Kamarádka,co hulila jak fabrika,a já od ní chodila osmrádlá a vše jsem házela po svléknutí do prádla,začala s elektrocigárama,a byl konec smradu! Tak jestli je tu perspektiva jinak dobrého vztahu,tak to ještě zkuste,a ono se to časem vyvrbí!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 473345.
Archiv anket.