Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Musím se vám svěřit a zároveň se zeptat, jak to chodí u vás. Manžel mne totiž docela šokoval, máme tichou domácnost, on je naštvaný, já uražená, dusno by se dalo krájet. Důvod? Dovolila jsem si ho neposlechnout a nechala si radikálně změnit účes.

Je mi sedmatřicet, mám tři děti. S manželem jsme spolu dvanáct let, on je o pět roků starší. Celkem nám to klape, občas samozřejmě nějaký mráček přelítne, ale nic zásadního jsme nikdy neřešili. Až teď. Nechala jsem si totiž ostříhat své dlouhé vlasy. Poprvé v životě. A on se přes to nemůže přenést.

Dlouhovláska jsem byla odjakživa. Už ve školce jsem byla za copatou princeznu, na základce do mě byla polovina kluků kvůli mé hřívě bezhlavě zamilovaná. Kamarádky mi až záviděly. Krásně medová barva, husté, lehce zvlněné. Nikdy jsem neměla potřebu ani touhu na svém porostu cokoli měnit. Až před pár měsíci mi hráblo a já zatoužila po pořádné změně. Navíc si myslím, že věkově už žádná princezna opravdu nejsem a nějaký přiměřenější účes by mi slušel více.

Když jsem se svými myšlenkami seznámila manžela, okamžitě a radikálně se ohradil, že to tedy v žádném případě ne, moje vlasy jsou pro něj prý něco jako fetiš a patří ke mně. Nechtělo se mi s ním hádat, tak jsem to nechala být. A to asi byla chyba, on byl patrně přesvědčený, že mě mé choutky přešly.

Jenže nepřešly. Minulý týden jsem si zašla ke kadeřnici a odcházela od ní jako úplně jiný člověk. Vlasy už nebyly dlouhé deset centimetrů pod lopatky ale jen na ramena a místo medové barvy mám krásnou oříškovou. V první moment to byl malinko šok, ale během minuty jsem se do svého nového účesu zamilovala. Cítím se v něm skvěle, najednou mám pocit, že je moje hlava o deset kilo lehčí.

Manželovi jsem zavolala, ať se připraví, že jsem byla u kadeřnice a mám úplně jiné vlasy. Přece jen jsem mu nechtěla způsobit šok. Nebylo to nic platné. Už do telefonu na mne začal řvát, co jsem si to dovolila. Když mne pak uviděl, chvíli koukal a neřekl ani slovo. Už je to skoro týden a ještě na mne nepromluvil.

Máme tichou domácnost, on je hodně naštvaný a já uražená, protože mne jeho reakce ponižuje. Co si myslí? Že bude rozhodovat, jaký účes mám nosit a jestli se smím nechat ostříhat? Pravda je, že on je zvyklý mít doma ve všem hlavní slovo a já mu, pro klid, většinou ustoupím. Ale to přece neznamená, že ho budu slepě poslouchat i v takto ryze osobních záležitostech.

Bohužel, nepodpořily mne ani děti ani rodina, nikdo mi mou novou vizáž nepochválil, prý vypadám starší, desetiletý syn mi dokonce řekl, že se mu vůbec nelíbím.

Hodně mě to mrzí. Jakoby moje vlasy byly majetkem všech okolo a já neměla právo s nimi nakládat. Vím, že je to v podstatě hloupost, ale zajímalo by mne, jak to máte doma vy. Nějak si neumím představit, že by ženy konzultovaly se svými partnery návštěvu u kadeřníka a nechaly si mluvit do toho, co budou mít na hlavě. Nebo ano?

Týna


5.3.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 91   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Speedy
Speedy - 5.3.2013 4:09

Pripada mi, ze se tu posledni dobou prezentuje v clancich jeden vetsi trubec a uzurpator nez druhy. Chapu sice, ze se chlapum dlouhe vlasy libi, ale snad jsi neprisla domu "na sirku". Ja kdysi ano a manzel to ustal primo elegantne, i kdyz se mu to nelibilo a abych pravdu rekla, nelibila jsem se ani sama sobe.
Pro panajana, co by delal, kdybys o vlasy prisla treba po lecbe? Zapudil te totalne? Nebo prisel o vlasy on, dnes bezny jev i u mladych chlapu, mohl by se ti treba taky prestat libit, i kdyz nezaslouzenesmajlik - 98.
Kdyz s tebou nemluvi, do zadku mu nelezsmajlik - 42

 
surika7
surika7 - 5.3.2013 0:17

Tak toto je opravdu "žabomyší spor" byť to o něčem vypovídá..... to nestojí za takovéto oboustranné chování - on nafouklý a ty uražená, buďte rádi, že nemáte jiné vážné problémy...toto je banalita.

 
mashanka
mashanka - 5.3.2013 0:08

Jakoby moje vlasy byly majetkem všech okolo a já neměla právo s nimi nakládat

Ano, vypadá to tak, protože to tak vnímáš Ty sama - že to vůbec řešíš, co si o tom kdo myslí - cítíš se dobře ? Tak prima - to je to podstatné. Ostatní problémy jsou jejich problémy. Nemluví, tak ať si nemluví - už to, že si dovolí Ti poroučet co s vlasy, o něčem svědčí. Něco jiného říct názor, ale tohle ... asi je takový i v jiných věcech a tys ho naučila, že může - to Ty jsi ten, kdo vytyčuje hranice, kam až ostatní pustí

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77173.
    Archiv anket.