Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Moje práce je prý podřadná. Manžel se za mne stydí.

Moje práce je prý podřadná. Manžel se za mne stydí.

Je mi v poslední době nějak smutno, cítím s mizerně. A přemýšlím, jestli je to moje, nebo manželova vina. Prý jsem ho zklamala a znemožnila. Jde o mou práci.

Máme dvě děti, byla jsem s nimi několik let doma. Manžel má hodně prestižní povolání, je poměrně i dost mediálně známý. Pohybuje se v tak zvaných „vyšších kruzích“, je zván na večírky a různé snobské sleziny. Občas jdu s ním, když máme na večer hlídání.

Před více než půl rokem mi skončila rodičovská u druhého dítěte a já se těšila do práce. Byla jsem doma celkem šest let a nemohla se dočkat, až zase přijdu pořádně mezi lidi. Finance problém nebyly a nejsou, manžel vydělá dost a nikdy nebyl lakomý, v tomhle si na něj opravdu stěžovat nemůžu. Mám kartu k jeho účtu a s penězi normálně disponuji.

Takže jediným důvodem, proč jsem se chtěla vrátit do práce byl sociální kontakt. Už mi doma prostě hrabalo.  Hledala jsem práci na poloviční úvazek, což nebylo vůbec snadné. Nakonec se mi to podařilo, dělám v jedné blízké pizzerii servírku v době oběda, kdy se vydávají polední meníčka. Mám to kousek pěšky od domova, pracuju od půl jedenácté do půl třetí. Pro mne ideální. Ráno v klidu vypravím děti do školy a do školky, nakoupím, doma poklidím, někdy i uvařím večeři, aby byla připravená, vyperu jednu pračku a jdu do práce. Strašně mě to baví, vysloveně si to užívám, většinu hostů už znám, chodí tam v podstatě stále ti samí, co pracují v okolních bankách a kancelářích.

Ve tři skončím, převléknu se a při cestě domů vyzvednu mladší dítko ve školce a společně pak starší ve škole v družině. Po půl čtvrté už jsme komplet a odpoledne a večer máme pro sebe. Tím, že mám dopoledne několik hodin čas na domácnost, nemusím se honit večer.

Jsem tak velice spokojená, chodím do práce jako na zábavu. Je tam prima parta, skvělí hosté, peněz je sice málo, ale to mne netrápí. Co mne však trápí je postoj mého manžela. On s tím, abych šla do práce, nesouhlasil, chtěl, abych zůstala doma až dokud mladšímu dítěti nebude pět let. Docela dost jsme se kvůli tomu hádali, nicméně prosadila jsem si svou.

A on to nemůže vydýchat. Prý jsem ho tím výběrem profese veřejně znemožnila, jak to prý vypadá, že jeho žena dělá pingla a posluhu, že je to pro mne, s mou vysokou školou, nedůstojné a pro něj ještě víc. Naléhá na mne dost důrazně, abych s tou prací okamžitě skončila a našla si něco normálního, aby se nemusel stydět, když se ho někdo zeptá, co dělá jeho žena.

Já zatím odolávám, jsem fakt spokojená (až na postoj mého muže). Po těch letech doma úplně cítím, jak se mi do žil lije nová krev, děti nijak netrpí, mám čas na domácnost i na ně a na pár hodin se prostě nějakým způsobem pracovně realizuju. Samozřejmě, vím, že v tomhle případě nejde o nějaké budování kariéry, ale copak je to vždycky to nejdůležitější? Mít postavení, peníze? Mrzí mne, že manžel není schopen pochopit a přát mi, že jsem úplně normálně a lidsky spokojená. A že tuhle práci nebudu dělat do důchodu, že je to jen na nějakou dobu, než děti povyrostou.

Nejhorší je, že muž se mi to snaží všemožně zprotivit, vysmívá se mi, používá hlášky, které mne ponižují, dává mi najevo, že si mne vůbec neváží. Takový nikdy před tím nebyl.

Chtěla bych se vás zeptat, když se na naši situaci podíváte z pohledu nezúčastněného člověka, co si myslíte? Měla bych v práci, kde jsem spokojená, skončit jenom proto, že můj manžel se tím z nějakého důvodu cítí znemožněný?

Věrka


8.10.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 92   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje práce je prý podřadná. Manžel se za mne stydí.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
Stanik
Stanik - 8.10.2013 13:44

Kaliban: ale jak rikam... pani Věra ma na vybranou, klidně muze byt dal v pizzerce, kdyz ji to ba... ale obavam se, ze ji pak ten jeji vymeni.. tyhle typy to tak delavaj :-/ nikomu nic zleho nepreju, ale staci se rozhlednout kolem sebe... ono takovyczh, co budou rady skakat , jako on piska, kdyz je slusne financne zabezbepci, je dost a dost.... i kdyz to pani Vera odmita videt.

 
Stanik
Stanik - 8.10.2013 13:42

Kaliban: aaaale.. nekteri jsou tzv "medialne" znami i k dzy se o nich jednou napise v Kolinskem deniku smajlik - 42 a Kolin i Pardubice me rodne jsou male mesto - pokud jde o podnikani ve velkem a mnozstvi pizzerii, kde ta pani muze delat a byt videna smajlik - 42
ale o to nejde, myslim, ze do manzela proste nekteri sili... pani by se fakt radsi mela venovat charite, pokud na to maji, s vyskou muze byt treba v neziskovce a prijde do styku s lidma tez...

 
orinka
orinka - 8.10.2013 12:28

Kaliban: smajlik - 47

 
Monik
Monik - 8.10.2013 12:10

Kaliban: 11:53 smajlik - 47

 
jasmine
jasmine - 8.10.2013 11:57

chce se mi nahlas křičet .............to je ale sobeckej vůllllllllllllllllll

 
jasmine
jasmine - 8.10.2013 11:56

denda04: smajlik - 47

 
Kaliban
Kaliban - 8.10.2013 11:53

"Prestižní" a "mediálně známý" trošku malé město vylučují. To nebude nějaký místní majitel firmičky. Možná se na tom malém městě narodil nebo tam částečně žije a částečně žije v Praze nebo Brně nebo Ostravě - nejspíš v té Praze. A stouplo mu to do hlavy. Pohybuje se v tom, o čem si myslí, že je to velký svět. a dělá to, o čem si myslí, že jej za to "velký svět" přijme. Jenže pokud ten "velký svět", ve kterém se pohybuje, řeší, že jeho žena chodí v poledne roznášet jídlo, tak ještě nepochopil, že to je polosvět.

 
Stanik
Stanik - 8.10.2013 11:44

1234-5: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47 taky to tak vidim.. proste si myslim, ze mu to kazi ksefty.. jak rikam, obzvlaste na melem meste.

 
kaaj
kaaj - 8.10.2013 11:34

Asi bych si sedla k netu a podívala se po slavných nebo mediálně známých tvářích, které v životě dříve dělaly leccos........a dávkovala manželovi po kapkách nebo ve větším množství dle úvahy...smajlik - 9

 
Anahir
Anahir - 8.10.2013 11:31

Nevim, ale jestli je to snobství + povahou, tak s tím holka těžko něco uděláš. Asi by bylo dobré to zkusit ještě jednou po dobrém. Ve chvíli, kdy tě poníží průpovídkou, v klidu a jasně se zeptat, jestli tě má vůbec ještě rád. Jak to s tím souvisí? hodně. Jestli tě má rád, tak přece bude chtít abys byla šťastná a dělala co tě baví. A jestli mu to místo, které děláš nějak vadí ve společnosti, kazí kšefty atd, tak ať ti sežene jiné, ,,vhodnější" ale podmínka je že to musí v čase jak to máš teď a musí se ti tam líbit. Je přeci schopný, chytrý, šikovný, jistě to dokáže, naprosto mu důvěřuješ....Takhle podobně bych mu to klidně ale jasně předestřela. A ještě něco, pokud je z ,,té lepší společnosti" především by měl vědět, jak se chovat ke své ženě - tedy bez posměšků, narážek a urážek. to přece neladí k jeho inteligenci a postavení.
A trvat na svém.
Nikdy jsem nepoužila takovéto ,,jestli mě máš rád tak...." ale ono je to tady docela na místě. Nechceš ho ztrapňovat (dle něj, oni snobáci jsou fakt hrozný a rejpat uměj pěkně, asi do něj někdo zaryl) dobrá, sháněj něco jiného. A protože mě máš rád, jistě chceš abych byla šťastná a já budu šťastná v práci.
Ono s těma chlapama to někdy jinak nejde, než je trochu zmanipulovat.

a když to nevyjde takto, tak si myslím, že buď toho necháš aby sis zachránila maželství, ale bude už v tobě navždy hlodat křivda že tě úmyslně ponižoval a nebo budeš trvat na svém a stejně se odcizíte, kdo by to věčné ponižování snášel. Jak on, tak ty.
Je to hrozně smutné. A přeju ti aby se to nějak vyřešilo ke spokojenosti obou, protože rozbít vztah kvůli snobáctví.....smajlik - 80

 
1234-5
1234-5 - 8.10.2013 11:31

hmmmm ... tak nějak chápu .. oba, ale zase - otočte to .. ona úspěšná podnikatelka, on dobrovolně nastoupí na MD a pak mu hrábne a jde na pár hodin dělat třeba právě toho pingla ... co na to říct ? Úspěšní podnikatelé ji sdělí, že ho viděli tam a tam a různě třeba nevhodně vtipkují ... ji to vadí a on se toho nechce vzdát ... tak tu určitě budete radit,ať ho nechá a osamostatní se úplně atd atd

 
Monik
Monik - 8.10.2013 11:25

monia: Nez jsem to docetla do konce, tak mi naskakovala otazka, proc s nim teda jsi, kdyz se k tobe tak chova.
Ale mozna ze v posledni vete je odpoved smajlik - 42

A mas pravdu, znam i chlapy s malym necim a ti se chovaji naopak moc hezky k zenam, tak tim to asi nebude smajlik - 26smajlik - 68

 
monia
monia - 8.10.2013 10:57

Monik: Tak si tu přemýšlím - můj manžel je vyučený, pi práci pak vystudoval střední školu, já jsem zdravotní sestra a už dost let pracuji jako finanční poradce. Ale vždy se ke mně choval s despektem, stejně jako tchýně, která celý život dělala u lopaty, bez jakéhokoli vzdělání. Poslouchala jsem jen, že jsem dobrá na umývání prdelí - doslova. To je prostě povahou, jinak nevím. A malého ho rozhodně nemá. smajlik - 42

 
Monik
Monik - 8.10.2013 10:54

Kaliban: 10:17 smajlik - 47

 
Monik
Monik - 8.10.2013 10:50

Taky tady hodne ctu, ze ma male sebevedomi a napadlo me, ze ma mozna maleho i neco jineho a proto se chova tak hnusne.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-96
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.